Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Підйом затворів необхідний, щоб повеневі води не розмили дамбу

26 червня, 08:18
Переглядів: 274

Тема підняття затворів на Чечвинському водосховищі, незважаючи на офіційну інформацію про те, що такі дії персоналу гідротехнічної споруди не впливають на підняття рівня води в річках, продовжує обговорюватися людьми, породжуючи різноманітні чутки та домисли.

Зважаючи на таку ситуацію і з метою допомогти мешканцям Калуша, сіл району її зрозуміти, ми звернулися до колишнього начальника цеху водопостачання та каналізації (очолював його в період 1999-2011 рр.), в структурі якого знаходиться Чечвинське водосховище, Василя Дзудзила, аби він уже не як посадовець, а пересічний калушанин поділився своїми думками з цього приводу.

– Не вдаючись у подробиці особливостей експлуатації гідротехнічної споруди на Чечвинському водосховищі, – розповідає Василь Михайлович, – хочу відзначити, що при повені водосховище працює за принципом сполучених посудин: скільки води у неї поступає – стільки й виходить, тобто із водосховища, і жодної краплі більше… На деякий час водосховище може навіть зменшити руйнівну силу повеневих вод. Але підняття рівня води у водосховищі вище 365 метрів над рівнем моря категорично заборонено відповідними державними документами. Зрештою, цього не можна допустити тому, що це загрожує прориву дамби. У той же час підняття затворів на водосховищі проводиться поступово і регулюється так, щоб забезпечити рівень води згідно з регламентними нормами.

Звинувачення на адресу керівництва нафтохімічного підприємства, персоналу цеху з боку представників влади міста, комунального підприємства «Водоканал», а нині «Водотеплосервіс», представників громадськості лунали постійно протягом всього періоду експлуатації Чечвинського водосховища, тобто ще з 60-х років минулого століття. З цього приводу я вже неодноразово радив усім, щоб замість  цих звинувачень вони подумали б над можливістю впровадження  додаткових протиповеневих заходів на існуючих нині водозаборах.

І насамкінець. Хто не був на гідротехнічній споруді Чечвинського водосховища в період підйому затворів під час пропуску повеневих вод, той не бачив і не зрозуміє того, з якою відповідальністю ставиться його експлуатаційний персонал до виконання цих робіт і яка  часто небезпека їм тоді  може загрожувати.

Записав Степан Василів.

 

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: