Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

«Полювання» на злісних неплатників аліментів. Що з цього вийшло на Калущині?

20 квітня, 09:26
Переглядів: 867

6 лютого 2018 року набув чинності закон щодо посилення відповідальності недобросовісних батьків, які після розлучення ігнорують виконання свого прямого обов’язку й ухиляються від утримання власних дітей упродовж шести та більше місяців.

Завдяки цьому державні виконавці, які займаються виконанням рішень судів про стягнення аліментів, застосовують до боржників нові інструменти примусового впливу.

Працівники Калуського міськрайонного відділу Державної виконавчої служби сповна використовують нові можливості, які їм надав новий закон. Зокрема, з початку року Калуський міськрайонний відділ ДВС за сумами стягнених із боржників коштів став лідером в Івано-Франківській області.

З цього приводу журналіст «НК» нещодавно поспілкувалася із заступником начальника Калуського міськрайонного відділу ДВС Тарасом Дзундзою.

– Наразі в усіх на слуху Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Розкажіть, будь ласка, які новації передбачає цей закон?

Законодавством України визначено, що кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного та соціального розвитку. Розроблений Мін’юстом Закон посилює відповідальність неплатників аліментів. Зокрема, йдеться про позбавлення боржника права виїзду за кордон до ліквідації заборгованості, права керувати автомобілем, використовувати зброю й полювати, а також позбавлення його права не надавати згоду на виїзд дитини за кордон.

Щодо обмеження виїзду боржника за межі України, то раніше це була доволі складна процедура: державний виконавець мав давати подання до суду, який його розглядав і лише згодом приймав те чи інше рішення. Тепер же державний виконавець виносить постанову, згідно з якою боржник має 10 днів для її оскарження. Після цього постанова скеровується в прикордонну службу, де її вносять у єдиний реєстр. І поки боржник не сплатить аліменти, він не зможе виїхати за межі України.

Крім того, раніше складнощі виникали, коли боржник насправді не мав офіційного доходу або майна, за рахунок яких можна було б ліквідувати заборгованість. Зараз у таких випадках державні виконавці складають протокол про адміністративне порушення, направляють його до суду, а той своєю чергою приймає рішення про відправлення боржників на суспільно корисні роботи, оплата за які в повному обсязі спрямовуватиметься на погашення заборгованості з аліментів. Крім того, важливим є той факт, що законом ліквідовано будь-які сплати при подачі заяв у цій сфері до суду.

Щодо недобросовісних батьків, які працюють неофіційно й мають стабільний фінансовий дохід, то до них застосовуються психологічні методи впливи. Приміром, у Калуському міськрайонному відділі ДВС є так звана «дошка ганьби», на якій міститься інформація про всіх осіб, які мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці. Такі «дошки ганьби», до слова, є і в інших територіальних відділах ДВС. Крім того, інформація про боржників є у відкритому доступі й в Інтернеті. Погодьтеся, це теж неабияк впливає на репутацію…

Варто зауважити, що державні виконавці також продовжують виконувати, так би мовити, стандартні процедури з накладення арешту на майно боржника та його реалізації. Кошти, отримані від реалізації майна, направляються на погашення боргів по аліментах.

– На вашу думку, ці новації допоможуть вирішити проблему несплати батьками аліментів, яка існує в Україні досить давно?

– Як показує практика, вони є досить дієвими. На жаль, у наш час сотні тисяч дітей, які виховуються в неповних сім’ях, страждають від безвідповідальності і байдужості дорослих. Для багатьох батьків, які не проживають з дитиною, стало нормою ухилення від сплати аліментів, а це неправильно. Не можна, щоб діти страждали від того, що їхні батьки не хочуть виконувати своїх батьківських обов’язків. Тому працівники Калуського міськрайонного відділу ДВС, користуючись новими важелями впливу, які надав вищезгаданий закон, роблять усе можливе, щоб захистити маленьких калушан.

Хоча варто зазначити, що незважаючи на досить високі результати, ще є над чим працювати.

Які конкретно є напрацювання та позитивні результати на Калущині?

З початку року Калуським міськрайонним відділом ДВС було стягнено аліментів на суму майже 3,5 млн гривень. І це – найвищий показник в усій Івано-Франківській області.

– Як вдалося досягти таких результатів?

– У нашому відділі створено й функціонує чотири мобільні групи у складі 16 осіб, які вживають всіх заходів для виконання рішень суду. Державні виконавці вправі здійснювати свої виконавчі дії з 6.00 до 22.00.

У Калуші в одного зі злісних аліментників наші працівники арештували будинок. Цікаво, що фактично на другий день він знайшов кошти погасити борг. А сума боргу, до слова, деколи сягає 30-50 тис. гривень. Варто зауважити, що це непоодинокий випадок. Боржники здебільшого знаходять кошти, щоб не допустити реалізацію того чи іншого майна.

P. S. До початку дії закону щодо посилення відповідальності неплатників аліментів станом на 6 лютого цього року територіальними відділами ДВС Івано-Франківської області було стягнуто майже 4,5 млн гривень заборгованості по аліментах.

З початку дії закону станом на 12 квітня стягнуто майже 17 млн гривень заборгованості по аліментах.

14 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: