Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Пожежі можна буде гасити димовими шашками та «гранатами»

15 листопада, 12:12
Переглядів: 145

У НУ «Львівська політехніка» працюють над розробками, які стануть при нагоді військовим. Це – спеціальні димові шашки та протипожежні гранати. Їх можна буде використовувати як для навчань, так і на полі бою. Про це розповів професор вузу Зеновій Знак.

Розробки згодом зможуть використовувати військові та надзвичайники.

«Головне призначення тих сигнальних гранат – це позначити місце локації, звідки необхідно, наприклад, евакуювати або поранених, або розвідгрупу», – каже Зеновій Знак.

Над розробкою працює група з чотирьох хіміків. За декілька місяців вони розробили, створили і вже протестували кольорові димові шашки.

«Це в зібраному вигляді сигнальна димова граната помаранчевого диму. Наповнення є, тут розміщено у вигляді таких «таблеток». А це вже у зібраному вигляді», – каже доцент Роман Мних.

Сигнальні гранати створили наразі у двох кольорах: синьому та помаранчевому. Тестують на місці – в лабораторії.

«Ми використали корпуси від старих шприців для того, щоби досліджувати в лабораторних умовах інтенсивність димоутворення, яскравість диму і таке інше», – додає чоловік.

Науковці використовують спеціальні елементи, які дозволяють димовій шашці спрацювати за різних погодних умов. Горіння відбувається навіть під водою, без доступу кисню з повітря.

Керівник проєкту Зеновій Знак каже, що у своїх розробках він з командою намагається використовувати компоненти українського виробництва.

«Друга розробка спрямована на приготування рецептур для так званих протипожежних гранат. Призначені для дистанційного гасіння пожежі в локальних, обмежених просторах. То може бути невелике приміщення, бліндаж, автотранспортний засіб», – каже професор Зеновій Знак.

Протипожежні «гранати» містять спеціальну речовину, що гасить вогонь. Їх вже протестували у польових умовах.

Наталія КАРНАУХ.

На знімку: науковці Зеновій Знак і Роман Мних.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: