Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Працівники калуського військкомату розшукують призовників за місцем роботи

10 листопада, 13:17
Переглядів: 1941

Згідно з указом президента, з 1 жовтня розпочався призов громадян України на строкову військову службу, в тому числі й офіцерів запасу. Донедавна громадян, які підлягають призову, оповіщали через ЖЕО та сільські ради за місцем проживання, але цей метод не приніс очікуваного результату, відтак військкомати взялися самостійно проводити розшукові заходи. Інакше кажучи, від традиційного розсилання повісток військкомати перейшли до активних дій, розпочавши справжнє полювання на призовників…

 

Завдання – скерувати в ЗСУ 35 призовників і 7 офіцерів запасу

– Наряд обласного військового комісаріату на призов у Збройні Сили України для Калуського об’єднаного військового комісаріату становить 35 осіб, – розповідає військовий комісар Андрій Павлишин. – З Калуша потрібно призвати 18 хлопців віком від 20 до 27 років, а з Калуського району – 17. Крім того, маємо відрядити у військові частини і 7 офіцерів запасу.

Загалом, за словами А. Павлишина, у Калуші є нині 1260 осіб, які підлягають призову. Наразі ж у міський військовий комісаріат з’явилося лише 239 чоловік. Фактично всі вони мають право на відстрочку від проходження строкової служби у зв’язку зі здобуттям освіти чи за сімейними обставинами. Ті ж чоловіки, які знають, що не мають права на відстрочку від служби, незважаючи на отримання повісток, до нас не приходять. Списки таких громадян ми передали у Калуський відділ поліції, адже вони порушують законодавство України про військовий обов’язок, військову службу та мобілізацію. За це їм загрожує адміністративна або ж навіть кримінальна відповідальність.

– Наразі з Калуського району у військові частини вже відправили дев’ять призовників, – продовжує А. Павлишин. – Ще шість хлопців вже також готові до відправлення. Потрібно «віднайти» ще двох. А що стосується Калуша, то поки що жодного призовника ще не призвали. Офіцерів запасу відправляємо у військові частини 13 листопада. Вони служитимуть півтора року. Щодо інших призовників, то ті, які мають вищу освіту, проходять строкову службу рік, а хто не має – півтора року. Також ще раз хочу наголосити, що громадян, яких призивають на строкову службу, в зоні проведення АТО не служитимуть.

 

Шукають за місцем роботи…

Оскільки призов громадян на строкову військову службу закінчується 30 листопада, а призовники добровільно так і не з’являються до військкомату, то його працівники вдаються до рейдів на підприємства міста та району.

Зокрема, минулого тижня працівники військкомату забрали кількох молодих чоловіків з прохідної ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ». Аналогічний випадок мав місце цього тижня і біля прохідної ТзОВ «Даноша».

– Керуючись існуючою базою даних призову, тих осіб, які підлягають призову, доставили до військового комісаріату до з’ясування обставин – чому вони не прибули і чи мають право на відстрочку, – наголошує військовий комісар. – Хто має право на відстрочку, то пройде медкомісію і отримає її. Ті ж, хто такого права не мають, після проходження призовних комісій призиватимуться на службу. Ми вимушені проводити такі розшукові заходи, адже випробувані досі методи призову не дали жодного результату. До слова, порядок видачі повістки не прописаний, тобто її можна вручати фактично у будь-якому місці.

Також хотілося б наголосити, що багато функцій з військового обліку покладено і на керівників підприємств. Зокрема, Закон «Про військовий обов’язок і військову службу» зобов’язує керівників підприємств повідомляти своїх співробітників і забезпечувати їх прибуття у військкомати.

Загалом, за словами Андрія Павлишина, проблеми з призовом на строкову військову службу існує в багатьох областях України. У містах з більшою кількістю населення вони є менш гострими, а в маленьких набагато важче віднайти бажаючих служити.

Нагадаємо, що нещодавно у Львові військовики влаштували облаву на призовників на одній із найбільш популярних серед молоді вулиць міста.

 

Кількість бажаючих служити за контрактом зменшується

У порівнянні з весною, зараз зменшилася кількість бажаючих проходити військову службу за контрактом, – наголошує А. Павлишин. – З Калущини за три місяці заплановано відрядити на контрактну службу орієнтовно 20 осіб. З цим завданням ми справляємося на 70%. Громадяни, які служать за контрактом, після проходження навчання, як правило, направляються в зону АТО.

Нагадаємо, зарплата рядового (без урахування доплат за участь в АТО) становить нині 7 тисяч гривень, командира відділення – 8 тисяч, взводу – 9,5 тисячі, роти – 11 тисяч, батальйону – 13 тисяч, бригади – 16 тисяч гривень. Щодо розміру «бойових» надбавок за службу в зоні АТО, то для тих, хто перебуває на лінії бойового зіткнення, вона становить 6 тисяч гривень, в інших місцях дислокації в межах визначеного району АТО – 2400 гривень. Розмір цих доплат не залежить від звань і посад.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: