Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Президент ліквідував Калуський суд. Як це позначиться на обслуговуванні людей?

12 січня, 10:33
Переглядів: 1095

Наприкінці минулого року Президент України видав ряд указів, які стосуються судової реформи в нашій державі. Одним із них, зокрема, ліквідовано 25 судів в Україні, в тому числі – Івано-Франківський міський суд, Калуський міськрайонний та Коломийський міськрайонний суди. Відповідно мають бути утворені Івано-Франківський, Калуський та Коломийський окружні суди.

Знайти відповіді на запитання, коли буде створено новий суд і куди наразі звертатися калушанам за правовою допомогою, журналіст «НК» спробувала у розмові із суддею Калуського міськрайонного суду Володимиром Онушканичем.

– Станом на сьогоднішній день, відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області продовжує здійснювати свої повноваження до початку роботи новоутвореного суду, – відзначає співрозмовник. – Тобто, доступ до суду для жителів Калуша та Калуського району в цей перехідний період забезпечено в повному обсязі. Особам для захисту своїх прав та інтересів і надалі слід звертатись до Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Молодіжна, 10.

Коли буде утворений і розпочне свою діяльність Калуський окружний суд, наразі невідомо. Можливо, це буде впродовж кількох найближчих місяців, а можливо, і в кінці поточного року.

Водночас, хочеться звернути увагу жителів Калуша та Калуського району, що 15 грудня 2017 року набрали чинності нові редакції Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України. У зв’язку з цим суттєво змінились судові процедури в межах розгляду цивільних і адміністративних справ, посилились вимоги до документів, які подаються до суду. Тому рекомендуємо при зверненні до суду для ефективного захисту своїх прав користуватись правовою допомогою фахових правників, в першу чергу адвокатів.

Також слід наголосити, що в новій редакції Кодексу адміністративного судочинства України суттєво змінилось розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів. Перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним, наведений у ст. 20 Кодексу адміністративного судочинства України. Всі інші категорії адміністративних справ підсудні окружним адміністративним судам. Тому такі поширені категорії адміністративних справ, як оскарження рішень, дій і бездіяльності Управління Пенсійного фонду та органів місцевого самоврядування тепер підсудні окружним адміністративним судам. В нашій області це Івано-Франківський окружний адміністративний суд, який знаходиться за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 46.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: