Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

«Проекти звичайних калушан не мають шансів на перемогу в Бюджеті участі». Депутат міськради пропонує виключити з конкурсу бюджетні установи

06 жовтня, 23:06
Переглядів: 2166

На останній сесії Калуської міської ради депутат Святослав Федоришин розповів, що окремі заклади освіти для того, щоб здобути якомога більшу підтримку своїх проектів, передавали батькам через дітей бланки з поміткою, як треба голосувати.

– Вчителі телефонували до батьків і запитували, чи вони проголосували, – стверджує С. Федоришин. – А батьки, звичайно ж, голосували, бо переживали, щоб відмова не позначилася на навчанні дітей. В результаті виходить, що проекти звичайних калушан фактично не мають шансів на перемогу в Бюджеті участі.

Який я бачу вихід із ситуації? Пропоную внести зміни до положення про проведення конкурсу проектів Бюджету участі, зокрема унеможливити участь у ньому всіх бюджетних установ. Інший варіант – виділити проекти, які стосуються бюджетних установ в окрему групу.

Особисто мені подобаються проекти, які стосується облаштування сквериків чи інших відпочинкових зон, бо їх у нашому місті справді не вистачає. Крім того, гарний сквер у відповідному місті міг би стати й своєрідною «родзинкою» Калуша.

За словами Святослава Федоришина, серед цьогорічних проектів Бюджету участі був вартий уваги проект з облаштування спортивно-ігрового майданчика для гри в міні-футбол та волейбол у дворі будинків на вул. Олени Пчілки, 61 та пр. Лесі Українки, 12, який, за попередніми підрахунками, не здобув необхідної підтримки. Також сподобався депутату і проект з облаштування скверу в житловому масиві Хотінь, але він теж не набрав потрібної кількості голосів.

– Шкода, що таким проектам не вистачає підтримки, – зазначає депутат. – Натомість перемогу здобувають ті проекти, які мали б реалізовуватися в плановому режимі відповідними службами міської влади.

До слова, минулого року я був співавтором проекту з облаштування велопарковок біля адмінбудівель, комунальних закладів та ін. Але, зважаючи на те, як відбувається голосування, цього року вирішив не брати участь у конкурсі.

До речі, деякі цікаві проекти, на жаль, були відхилені ще до голосування. Це, зокрема, проект, який передбачав встановлення сонячних фотоелектричних панелей на даху ліцею №10. Встановлення сонячних панелей практикується зараз у всьому світі, адже це рух, розвиток, майбутнє, а в нас чомусь такі проекти не підтримуються… Цікавим був і проект «Калуська Венеція», автор якого пропонувала очистити береги Сівки й облаштувати відпочинкову зону.

Нагадаємо, що голосування за проекти Бюджету участі завершилося 21 вересня. За попередніми підсумками, лише один із семи проектів, які здобули найбільше голосів, не має відношення до закладів освіти.

Також під час перевірки електронних голосів фахівці відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Калуської міської ради виявили фальсифікацію копій паспортів. Зокрема, були помічені сканкопії паспорта особи з ідентичними даними: прізвищем, іменем та по батькові, датою народження, місцем проживання тощо, але з різним номером документа.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: