Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Результати досліджень води з Домбровського кар'єру будуть через два місяці

20 квітня, 10:09
Переглядів: 873

Чи придатні для купання розсоли Домбровського кар’єру, інших технологічних водойм колишнього калійно-магнієвого виробництва та чи мають вони лікувальні властивості?

Відповідь на це питання, яке хвилює калушан, намагається з’ясувати Калуська міська рада. Для того, щоб визначити концентрації забруднюючих речовин у пробах рідкої фази Домбровського кар’єру та хвостосховищ ДП «Калійний завод» ВАТ «Оріана» з міського бюджету виділено 30 тис. грн.

Минулого тижня заступником директора ДП «Науково-дослідний інститут галургії» Юрієм Садовим і його асистентом в присутності представників управління з питань надзвичайних ситуацій міської ради було здійснено відбір проб рідкої фази в Домбровському кар’єрі, шламонакоплювачі та хвостосховищі №2.

Хто досліджуватиме відібрані проби води та коли можна очікувати на результати, журналіст «НК» поцікавилася в Юрія Садового.

– Дослідження відібраної нами води в лабораторних умовах здійснюватиме науково-дослідна установа «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» (м. Харків), з якими було укладено відповідні договори, – констатував Ю. Садовий. – Фахівці з цієї установи вивчатимуть безпосередньо вплив шкідливих речовин, наявних у розсолах, на здоров’я людини.

Ми самостійно неодноразово вже проводили дослідження води з Домбровського кар’єру, але наша апаратура дозволяє визначити лише вміст солей, наявність мікроелементів, а у вищезгаданої установи є спеціальна апаратура, методика і ліцензія, що дозволить провести детальний аналіз води на наявність мікроелементів, важких металів, органічних сполук, в тому числі гексахлорбензолу, і їх вплив на організм людини.

Загалом в Україні дуже мало організацій мають можливість проводити такі дослідження, а тому вони дороговартісні. Але з чогось треба починати, адже це питання хвилює калушан. Тим паче, що невдовзі настане спекотна пора і люди знову почнуть купатися в соляних озерах, не задумуючись про можливу шкоду для здоров’я.

Згідно з укладеним договором, спеціалісти мають надати результати досліджень води Калуській міській раді через два місяці.

Тетяна КУРТАШ.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: