Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Роман Пілецький: «Ніхто не може бути осторонь цієї війни…»

20 травня, 09:28
Переглядів: 425

Україна зазнає нині військової агресії від росії. І в такій ситуації, коли вже не на словах існує загроза втрат незалежної країни, кожен її житель повинен долучитися до перемоги над ворогом. Основною силою в цьому протистоянні є, безумовно, Збройні сили України, які на фронтах у східних, південних і північних областях відстоюють нашу державу.

Допомагають воїнам й українські волонтери, активна діяльність яких стала однією із важливих передумов успіхів нашої армії, що було десь і великою несподіванкою для російських окупантів.

З першого дня війни, тобто з 24 лютого 2022 року, волонтерський рух набув і в нашому  Калуші потужного розвитку, що засвідчували відкриті в місті пункти прийому допомоги Українській армії, а невдовзі й підрозділу територіальної оборони та переселенцям. І хоча на початкових етапах діяльність волонтерських організацій та груп часто була хаотичною і навіть вони в своїй роботі дублювали одна одну, але з часом, як мовиться, все стало на свої місця. Особливо після того, як основним координатором діяльності волонтерів Калущини стала місцева філія громадської організації «Союз Українок».

І хоча й вона не могла повністю контролювати процес допомоги калушан Збройним силам України, зважаючи на те, що все більше наших земляків як через мобілізацію, так і добровільно стали поповнювати її підрозділи на передових позиціях, а все ж необхідність створення такого центру визнали як влада міста, так і самі волонтери.

Це, зокрема, підтвердив у недавній розмові інженер проектного відділу товариства «КАРПАТНАФТОХІМ» та волонтер Роман Пілецький.

– Громадські активісти Калуської філії «Союзу Українок», а ще волонтери, які працюють безпосередньо при штабі місцевої територіальної оборони,  – це ті інформаційні центри, які погоджують спільні дії як інших волонтерських організацій, так і окремих ініціативних груп, – розповідає він. – Така інформованість дозволяє нам вчасно реагувати на запити українських військових, координувати задля цього як зусилля, так і кошти, а також надавати необхідну допомогу переселенцям з інших регіонів України, що тимчасово отримали прихисток на Калущині.

Чи вже давно перебуваєте у волонтерському русі і хто ще працює у вашій організації?

Ми швидше не організація, а ініціативна група осіб, які добре знають одні одних. Це, зокрема, ті мої друзі, з якими ми виховувалися в лавах Молодого Руху України, Спілці Української Молоді, підтримували патріотичні пориви нашого народу як у Калуші, так і безпосередньо в Києві під час Революції Гідності, і хто всі роки перед війною з рашистами докладав зусилля для виховання нашої патріотичної молоді.

Саме ідея патріотизму до України всіх нас об’єднала в бажанні долучитися до перемоги над ворогом. Частина моїх друзів нині зі зброєю в руках захищають нашу державу в зоні бойових дій, а ще частина допомагає їм у цьому в тилу, реагуючи на запити й існучі проблеми.

Що стосується складу нашої групи, то в ній є представники багатьох професій – юристи, інженери, водії, айтішники й інші. Але всіх нас, повторю, об’єднало бажання допомогти нашим бійцям здолати рашистів.

– На що нині першочергово звертаєте увагу в своїй діяльності?

– Таких проєктів щодо забезпечення наших Збройних сил України необхідним є чимало, адже будь-яка допомога є для них важливою. І це стосується як фінансової складової, так і практичного обладнання та речей, які необхідні на фронті. Це зокрема, намети, карімати, квадрокоптери, військове спорядження… Щодо останього, то калуські бійці територіальної оборони, які нині перебувають у зоні бойових дій, забезпечені надійними бронежелетами та касками.

З цього приводу скажу ще таке: ми стараємося задовольнити всі запити наших друзів і земляків та все робимо можливе, аби це все своєчасно їм доставити.

Останнім часом актуальним було питання доставки нашим хлопцям автомобілів. Така потреба була і ще залишається як у придбанні повнопривідних авто, так і пасажирських та вантажопасажирських. Вони необхідні на передовій для перевезення бійців, а також доставки їжі, боєприпасів й іншого.

Хочу також з цього приводу сказати, що велику допомогу в ремонті, переобладнанні та перефарбуванні автомобілів нам благодійно надають працівники калуських станцій технічного обслуговування й окремі спеціалісти.

А яким є ставлення до вашої волонтерської діяльності в колективі підприємства, де працюєте?

Підтримка – повна. І це стосується не лише сприяння під час поїздок з тим чи іншим вантажем у регіони України, де ведуться бойові дії, а й безпосередньої матеріальної допомоги. Активно долучаються до цього як колеги по спільній праці, нафтохіміки з інших підроздлів підприємства, так і його керівництво. Тут, у «КАРПАТНАФТОХІМі» є, зокрема, окремі працівники, які ініціюють збір коштів на придбання авто чи іншого обладнання в колективах, де вони працюють. Це, звичайно, радує й зайвий раз переконує, що ми переможемо.

Що б ще хотіли сказати на завершення нашої розмови, з якими словами звернутися до калушан?

Бажаю всім у жодному разі не бути байдужими до війни з росією. Бо навіть невелика допомога є конкретним внеском у загальну справу. Це, умовно кажучи, як снігова баба, яку спільно ліплять з багатьох частин.

У своїй волонтерській праці я зустрічався і, з відчаєм, і, здавалось би, безвихідними ситуаціями при вирішенні проблем, але все це зрештою успішно долалося саме завдяки спільним зусиллям, що породжувало гордість за зроблене, за тих, хто долучився до цієї справи.

Війна ще триває і ми всі маємо бути вдячними нашим Збройним силам, бійцям територіальної оборони, бо, перебуваючи поблизу бойових позицій, розумієш, що ворог може бути й у твоєму місті, а тому ти не можеш бути осторонь цієї війни.

Записав Анатолій Гайовий.

На знімку: Роман Пілецький разом із бійцями Калуської територіальної оборони на сході України.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: