Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Що принесе нам новий опалювальний сезон?

21 жовтня, 13:17
Переглядів: 6767

Ще навесні та влітку уряд вніс ряд змін до порядку призначення субсидій, визначив терміни нового опалювального сезону, змінив соціальні норми та нормативи споживання газу. Але допоки не прийшов опалювальний сезон, фактично ніхто з пересічних людей особливо й не вникав у ці нововведення.

Опалювальний сезон для людей, які мають індивідуальне опалення, розпочався

– Згідно з новим порядком обрахунку житлової субсидії, для домогосподарств, які використовують природний газ чи електроенергію для індивідуального опалення, розмір субсидії на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно, – відзначає начальник відділу соціальних допомог управління соціального захисту населення Калуської міської ради Богдана Галій. – Минулого року опалювальний сезон для людей, які мають індивідуальне опалення тривав з 1 жовтня по 30 квітня. Для тих же одержувачів субсидії, які користуються центральним опаленням, опалювальний сезон починається з дати, визначеної розпорядженням міського голови.

Доходи для призначення субсидії рахують по-новому

За словами Богдани Галій, розрахунок субсидії на зимовий період тепер здійснюється на підставі доходів за І-ІІ квартали 2017 року. До внесення змін доходи для призначення субсидії враховувалися за чотири квартали.

Інформація про доходи отримуватиметься, як і раніше, від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду України. Інформацію про аліменти потрібно особисто подавати в управління соціального захисту населення Калуської міської ради.

Заборгованість і субсидія

– При призначенні субсидії на наступний термін відтепер враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, якщо загальна її сума перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн), – зауважує Б. Галій.

Нагадаємо, раніше у призначенні субсидії відмовляли незалежно від суми простроченої понад два місяці заборгованості.

Термін подачі заяв на монетизацію субсидій продовжено до 1 листопада

Субсидіанти, які не встигли до 1 вересня подати в управління соціального захисту населення заяви на отримання коштів за зекономлену субсидію, можуть це зробити до 1 листопада 2017 року.

– Якщо у людини були поважні причини, чому вона не встигла подати документи, то відповідна комісія може прийняти заяву ще й тепер, – відзначає Б. Галій.

Нагадаємо, що монетизації підлягає економія електроенергії в еквіваленті вартості 150 кВт та природного газу – 100 кубометрів за умови, що ці ресурси використовуються для опалення. Максимальна сума коштів, які може отримати громадянин – 135 гривень за зекономлену електроенергію та близько 700 гривень за зекономлений газ.

Інші зміни

Передбачено, що субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання.

Змінилися і деякі соціальні норми. Приміром, якщо минулого року на один квадратний метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період соціальна норма складала 5,5 м3 газу, то тепер 5 м3. Також, якщо минулого року соціальна норма газу на приготування їжі та підігрів води за відсутності централізованого гарячого водопостачання і водонагрівача складала 7,1 м3 на людину, то зараз 5,4 м3.

На завершення Богдана Галій зауважила, що перерахунок субсидії на опалювальний період буде проводитися наприкінці жовтня. Ніяких документів або довідок субсидіантам повторно не потрібно подавати або доносити, за винятком тих, у кого відбулися зміни (хтось виписався, прописався та ін.).

Про розмір своєї субсидії калушани зможуть довідатися з платіжок або ж отримавши відповідну довідку.

867 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: