Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Що згадалося напередодні професійного свята…

05 червня, 09:17
Переглядів: 288

Завтра – День журналіста. Професійне свято людей, для яких редакції газет, радіо чи телестудії, а нині вже й електронних ЗМІ стали не просто місцем роботи, а по-справжньому невід’ємною частиною життя.

Непросто навіть тому, хто в журналістиці десятки літ, поділитися всіма тими почуттями, ритмом і тими позитивними, а часто й негативнми емоціями, якими ти живеш і до нігтя переймаєшся, щоб передати своє бачення якоїсь події.

Не всім бажаючим удається реалізувати себе в журналістиці. І справа не лише в дипломі про відповідну освіту, бо вже давно стало зрозуміло, що він не є обов’язковим для праці в тому чи іншому засобі інформації, а в бажанні й навіть сміливості знайти себе в цій професії та на повну реалізуватися в ній.

Сьогодні журналістів готують всі, як мовиться в народі, кому заманеться. Адже чи не кожен університет, які є нині в обласних  центрах, де готують спеціалістів для різних галузей, прагне організувати в стінах закладу факультет, а часто й цілий інститут з підготовки майбутніх медійних спеціалістів.

До існуючої у нас великої кількості інженерів, педагогів окремих спеціальностей ще не дійшло, але те, що віднайти своє місце в такій, здавалось би, специфічній професії, де необхідні й певні творчі здібності, вміння аналітичного мислення, є стільки бажаючих, дещо дивує.

Дивує насамперед ветеранів журналістики, тих, хто у 80-ті і 90-ті роки минулого століття здобував фах у стінах двох єдиних в Україні ВНЗ, де готували майбутніх журналістів. Це, зокрема, Київський університет ім. Тараса Шевченка та Львівський університет ім. Івана Франка. І в цілому близько 170 випускників цих вищих навчальних закладів було достатньо для іcнуючих тоді в Україні (і не тільки) ЗМІ.

Згідний, що потреба в представниках так званої четвертої влади, нині суттєво зросла. Адже сьогодні необхідні спеціалісти для роботи в соціальних мережах, розширилися можливості електронних засобів масової інформації. Зрештою, зросло й число газет, телеканалів. Але тим не менше потреба в якісному продукті залишається незмінною і творити його мають кваліфіковані та десь навіть одержимі своєю професією люди.

…Напередодні професійного свята українських журналістів все-таки хочеться більше говорити про приємне. Але сьогодні, на жаль, особливих підстав для цього є не так багато. А коли вже говорити щось позитивне про колег-журналістів, то слід передусім згадати тих із них, хто сьогодні творить репортажі та телесюжети в зоні ведення бойових дій на сході нашої держави. Як не захоплюватися ще зовсім молодими дівчатами та хлопцями, які беруть інтерв’ю у захисників України за кілька сотень, а подекуди й десятків метрів від позицій ворога!

А разом із тим є ще чимало на кухні української журналістики і такого, про що й згадувати не хочеться. Бо як, приміром, можна змиритися із вчинками Дмитра Гордона, який заради особистого  іміджу та престижу готовий співати хвалебні оди ворогам українського народу…

Але завтра, тим не менше, свято. Свято тих, хто своєю працею день у день старається донести до читача, глядача та слухача правдиву інформацію, свою позицію та допомогти людям зрозуміти ту чи іншу ситуацію та подію. І я особисто радий і десь гордий від того, що належу до представників цієї потрібної людям професії.

Зі святом вас, друзі-журналісти, колеги по спільній праці, а також з інших видань та студій!

Анатолій Гетьманчук.

На світлині: колектив тижневика "Нафтохімік-Калуш" відзначає професійне свято (з архіву редакції).

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: