Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

«Щоб потенціал підприємства сприяв його розвитку»

12 січня, 17:02
Переглядів: 27

У лабораторію з обслуговування цехів виробництва етилену і поліетилену ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» завітав після новорічних свят та напередодні Різдва Христового. Про наближення цієї величної для християнського світу події і прихід Нового року свідчили прикрашена ялинка в одному з приміщень лабораторії  та усміхнені обличчя дівчат – її працівниць.

У кабінеті начальника лабораторії Віри Папірянської в цей час перебувала її заступниця Оксана Кучера, тож про справи колективу, про те, як зустрічали 2021 рік, чого бажають у ньому досягти, вони говорили почергово.

А розпочалася наша розмова із запитання про те, наскільки змінився їх колектив з часу відновлення роботи виробництв після простою.

В. П.:

– Колектив в останні роки справді зазнав суттєвих змін. Адже за майже п’ять років простою частина наших ветеранів пішла на заслужений відпочинок, а хтось розрахувався. Тож довелося набирати молодих спеціалістів. Загалом нині в колективі чисельністю 78 чоловік лише третя частина досвідчені працівники. Є серед них і такі, що працюють в лабораторії з 1987 року – з часу пуску установки з виробництва етилену, а решта – молоді спеціалісти.

О. К.:

– Хочу сказати, що працівниці нашого жіночого колективу майже всі з вищою освітою за винятком двох дівчат, що закінчили Калуський політехнічний коледж. Найбільше серед нас є випускниць Національного університету «Львівська політехніка», Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, де вони здобули фах інженера-хіміка.

– Для багатьох професія лаборанта, їх обов’язки маловідомі, хоча насправді, наскільки я знаю, вони дуже важливі.

В. П.:

– Це справді так. Адже в обов’язки працівниць трьох відділень нашої лабораторії, що знаходяться на території цехів з виробництва та розливу вуглеводнів установки з виробництва етилену та на майданчику установки з виробництва поліетилену, входять такі завдання, як контроль за готовністю установок до ведення технологічного процесу, що передбачає проведення аналізу води, сировинних продуктів піролізу, а також готової продукції – етилену, пропілену, бензолу, смоли важкої піролізу, поліетилену, фракцій С4, С9. І ці аналізи наші працівниці проводять щоденно, зважаючи на те, що сировина надходить систематично, а продукція відвантажується споживачам.

О. К.:

– Контроль ведеться згідно з існуючим технологічним регламентом, графіком проведення таких робіт і тих умов, що передбачені в контракті зі споживачами.

Ці функції лабораторії збереглися ще з часів введення установок у дію, а останнім часом до них ще додалися обов’язки з проведення відповідних аналізів сировини та продукції новозбудованої установки з виробництва оксиду пропілену.

– А як у вашому колективі зустріли Новий рік?

В. П.:

– Цьогоріч вирішили відійти від традиції прикрашати новорічно-різдвяними атрибутами кабінети, тому встановили й прикрасили справжню лісову красуню в найбільшому приміщенні лабораторії. Така новинка дівчатам додала настрою.

О. К.:

– А ще всім нам сподобалися смаколики, якими нас частувала Віра Іванівна в перший робочий день Нового року.

– Чого очікуєте від 2021 року?

В. П.:

– Надіємося як на хороші події в державі, так і на нашому підприємстві. Користуючись нагодою, хотілось би побажати працівницям нашої лабораторії, усім нафтохімікам міцного здоров’я, процвітання нашому підприємству, а працюючим на ньому – зростання матеріальних благ.

О. К.:

– У нашому колективі працюють молоді та креативні спеціалісти. Таких є чимало й в інших підрозділах «КАРПАТНАФТОХІМу», тож нехай їх потенціал сприяє його розвитку, освоєнню випуску нових продуктів, що збагатить і підприємство, і громаду міста, а також державу.

Записав Анатолій Гайовий.

На знімку: працівниці лабораторії біля прикрашеної ними ялинки.

 

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: