Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Ситуація змінилася: на Франківщині планують створити один госпітальний округ

06 грудня, 10:29
Переглядів: 83

Про це 3 грудня під час щотижневої онлайн-наради повідомив голова Івано-Франківської облдержадміністрації Денис Шмигаль.

На переконання очільника області, саме таке управління сприятиме розвитку медичної сфери і стане найоптимальнішим для області.

Окрім того, Денис Шмигаль наголосив на першочергових завданнях при реформуванні галузі, зокрема пришвидшенні термінів перетворення бюджетних закладів у комунальні некомерційні підприємства, позаяк з 1 квітня фінансування нереформаваних закладів охорони здоров’я буде покладено на органи місцевого самоврядування. Також невід’ємною складовою реалізації медичної реформи є комп’ютеризація закладів, підключення їх до електронної системи охорони здоров’я, ліцензування, поліпшення матеріально-технічної бази та оптимізація структури ліжкового фонду й ресурсів.

За словами директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірини Кобецької, на сьогодні підлягають реорганізації 114 медичних закладів області. На даний час статусу комерційного неприбуткового підприємства набули 99. Контрактування лікарень розпочнеться із 1 лютого 2020 року і триватиме до 1 квітня.

Прокоментувати інформацію щодо створення одного госпітального округу, оскільки раніше йшлося про п’ять, в тому числі і Калуський, журналістка «НК» попросила заступника міського голови Калуша Наталію Табачук:

«Раніше на території Івано-Франківської області передбачалося створення п’яти госпітальних округів, один із яких мав бути із центром у Калуші. Проте минулого тижня уряд вніс суттєві зміни щодо цього поділу, прийнявши рішення про їх укрупнення. Тепер госпітальні округи фактично співпадатимуть з межами областей. Я вважаю, що в цьому є логіка, бо госпітальний округ – це система закладів охорони здоров’я, які можуть вирішити всі питання надання медичної допомоги. Сюди мають входити всі ланки –  первинна, вторинна і екстрена допомога. Очевидно, буде створена госпітальна рада, куди Калуш делегуватиме своїх представників, адже всі питання вирішуватимуться в обласному центрі. Я думаю, що це правильно.

А щодо Калуської ЦРЛ, на базі якої раніше планувався округ, то тут ніяких суттєвих змін не відбудеться. Основне завдання – це виконання всіх вимог для укладення угоди з Національною службою здоров’я України щодо фінансування».

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: