Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Сьогодні калуському журналістові та краєзнавцю Михайлу Коломійцеві було б 65

13 серпня, 07:59
Переглядів: 56

Михайло Коломієць — краєзнавець, журналіст, просвітянин, громадський діяч, член НСЖУ. Сьогодні йому виповнилось би 65 (12.08.1955 — 15.07. 2010).

Це був невтомний трудівник на українській ниві життя, ділиться спогадами  на своїй сторінці у Facebook та на сайті газети «Вікна» письменниця Оксана Тебешевська.

Михайло Коломієць — автор книг “Історія Калуша і Калущини у датах, цифрах і цікавих фактах (1996), “Просвіта Калущини: далеке і близьке” (2004), упорядник та автор текстів проспектів про музей Степана Бандери у Старому Угринові, путівника “Калуш. Обличчя міста”, літературно-мистецьких випусків Калуського міськрайонного часопису “Зоря Прикарпаття”, фотоальбому “Калущина” (у співавторстві з Василем Мельником), великої кількості публікацій у пресі. Усе це — неповний перелік зробленого цим небайдужим і талановитим чоловіком.

Народився Михайло Іванович Коломієць 12 серпня 1955 року в далекому Хабаровську, куди на спецпоселення були вислані з рідних Копанок Калуського району його дід і мати, яка була півсиротою. Батько служив там в армії. Зустрівши землячку Анну, одружився з нею. У 1956 році мама з малим Михайликом повернулася додому. У Копанках минуло дитинство хлопця: пас корову, няньчив молодших братиків і сестричок, грав на зарінку у футбол, допомагав батькам у господарстві.

Незабутньою була його перша зустріч із книжкою — збірником казок, купленим для хлопця вуйком Іваном (Іваном Дмитровичем Нижником — маминим троюрідним братом). Та щоб отримати дарунок, треба було вивчити абетку. Цю науку Михайлик здолав за місяць. Отож ішов до школи, вміючи рахувати, знаючи всі літери і маючи гарно ілюстровану книжку українських казок.

У рідному селі закінчив восьмирічку, продовжив навчання у Калуській СШ №6. Завжди відчував нестримний потяг до знань, багато читав. У шостому класі написав першу замітку до газети, і спонукав його до цього знову ж таки Іван Нижник. Отак і почалася дорога сільського хлопчини до великої журналістики.

На знімку (зліва направо): Іван Павліха, Оксана Тебешевська та Михайло Коломиєць.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: