Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

У Калуші тепло від ТЕЦу буде дешевше, ніж від котелень

23 вересня, 11:04
Переглядів: 68

 

22 вересня виконавчий комітет Калуської міської ради розглянув питання «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її постачання та послугу з постачання теплової енергії Державного підприємства «Калуська Теплоелектроцентраль-Нова».

У серпні виконком затвердив тариф, за яким оплачуватимуть послугу з теплопостачання калушани, які отримують тепло від котелень. Його встановили на рівні 1137,81 грн за Гкал, що на 15% вище від діючого. Але оскільки цей тариф не покриває собівартості послуги, то різницю між встановленою і економічно обгрунтованою вартістю тарифів вирішили покривати за рахунок міського бюджету.

Цього разу члени виконкому затвердили тариф на опалення помешкань калушан, які отримують тепло від Калуської ТЕЦ.

За словами начальника управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради Юрія Рекунова, тарифи для нового постачальника теплової енергії, тобто Калуської ТЕЦ, приймаються вперше. Наразі підхід до розробки тарифів помінявся. Тепер тариф ділиться на три складові: виробництво, транспортування і постачання теплової енергії.

Тариф на виробництво тепла для ТЕЦ вже затвердила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Тариф на транспортування теплової енергії від ТЕЦ мережами КП «Водотеплосервіс» затвердили на засіданні виконкому в серпні. А тепер виконком прийняв рішення щодо тарифів на постачання теплової енергії ДП «Калуська ТЕЦ-Нова».

У результаті кінцевий тариф, за яким оплачуватимуть калушани за тепло від Калуської ТЕЦ, становитиме для населення 937,58 грн за Гкал (з ПДВ), для бюджетних установ – 961,72 грн за Гкал (з ПДВ), для інших споживачів – 971,86 грн за Гкал (з ПДВ).

Якщо брати до уваги тарифи на опалення, які були встановлені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, у 2016 році і які діяли дотепер, то для населення нинішній тариф нижчий. Раніше він був встановлений на рівні 989,4 гривні за Гкал. А оскілька вартість гігокалорії практично на 52 грн нижча, то це означає, що в новому опалювальному сезоні калушани платитимуть за тепло від ТЕЦу менше, ніж раніше.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: