Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

У Калуші зросте туристичний збір

09 лютого, 14:33
Переглядів: 234

На останній сесії Калуської міської ради депутати внесли зміни в рішення «Про місцеві податки і збори». Новації зумовлені змінами в законодавстві, зокрема у Податковому кодексі.

Відтепер у Калуші туристичний збір становитиме 0,2% від мінімальної заробітної плати для внутрішнього (громадяни України) і зовнішнього (іноземці, які приїжджають в Україну) туризму.

– Раніше туристичний податок нараховувався від вартості проживання, а тепер від мінімальної заробітної плати, – зазначив у коментарі «НК» начальник управління економічного розвитку Калуської міськради Юрій Соколовський. – Якщо враховувати, що вартість проживання в калуських готелях значно нижча від мінімальної заробітної плати, то цей податок суттєво зростає.

За словами Ю. Соколовського, досі в Калуші діяла ставка 0,5% від вартості проживання. Тепер же депутати, згідно з Податковим кодексом, мали право встановити податок у розмірі до 0,5% для внутрішнього туризму та до 5% – для зовнішнього.

– Враховуючи те, що в Калуш не приїжджає багато туристів, було прийнято рішення встановити туристичний податок у нашому місті в розмірі 0,2% від мінімальної заробітної плати. Виходить 8,2 гривні з людини на добу. До слова, на людей, котрі приїжджають у відрядження, туристичний податок не поширюється. Минулого року міський бюджет «поповнився» від туристичного збору на 7,4 тис. гривень, – зауважив посадовець.

Насамкінець варто зауважити, що окрім туристичного збору, зміни торкнулися і сплати єдиного податку. Зокрема, якщо раніше реєстратори розрахункових операцій (термінали) зобов’язували встановлювати всіх платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, то тепер цю вимогу також поширили на платників єдиного податку, які реалізують лікарські засоби та вироби медичного призначення.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: