Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

У ВПУ №7 на зварників – конкурс, а на мулярів – жодної заяви

14 серпня, 19:33
Переглядів: 999

Відповідно до Правил прийому зарахування до закладів профосвіти має завершуватися до початку навчального року, тобто до 1 вересня. Проте Міністерство освіти і науки України через недоукомплектованість груп для навчання нещодавно продовжило вступну кампанію до профтехів до 1 жовтня. Як вона проходить у ВПУ №7 м. Калуша і чи є проблеми з укомплектованістю груп, журналіст «НК» поцікавилася у директора закладу Володимира Мельника.

– Вступна кампанія у нас розпочалася з червня, а з 20 серпня вже проводитимуться співбесіди. Та оскільки МОН надало можливість провести додатковий набір вступників, то прийом документів триватиме до 25 вересня. Хочу відзначити, що неукомплектованість груп є і в нас. Як не прикро констатувати, але кількість учнів, які мають бажання здобути професійну освіту, з кожним роком все зменшується. Якщо 10 років тому ми набирали 350 учнів, то цьогоріч тільки 200.

– Володимире Івановичу, які, на вашу думку, причини такої невтішної ситуації, адже загалом по Україні є гостра потреба в робітничих кадрах?

– Якщо кількома словами, то на це впливає демографічна ситуація, міграція населення й економічний стан в державі. І хоча потреба в робітничих кадрах дійсно є, проте молодь не поспішає здобувати робітничі спеціальності.

– Яка серед професій, які можна здобути у ВПУ №7, користується цьогоріч в абітурієнтів найбільшою популярністю?

– Найбільше у нас виявилося бажаючих здобути фах зварника. При потребі 30 учнів на цю спеціальність надійшло 75 заяв. Користуються також популярністю спеціальності слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів, кухаря-офіціанта та пекаря-кондитера. До речі, на кухаря-офіціанта йдуть навчатися не лише дівчата, 30-40% заяв надходить від хлопців. А ось фах пекаря сильна половина бажає освоїти значно менше: в цьому році троє, в минулому було восьмеро.

Проте у нас спостерігається цьогоріч недобір на спеціальності столяра, штукатура, плиточника, монтажника гіпсокартонних конструкцій та утеплення фасадів, електрика та оператора комп’ютерного набору і касира торговельного залу. А навчатися на кравця та муляра не виявив бажання наразі жоден абітурієнт. І якщо учнів не буде, то групи з деяких спеціальностей не відкриватимуться. Проте тим вступникам, які, до прикладу, не пройдуть на зварника, оскільки там буде конкурс, ми пропонуємо інші професії, які не менш затребувані на ринку праці, наприклад, будівельні. Тобто наша мета – це максимально дати можливість кожному абітурієнту здобути робітничу кваліфікацію і в майбутньому бути конкурентоспроможним на ринку праці.

– Зараз навчальні заклади почали практикувати дуальну форму навчання. Чи впроваджуєте ви цей досвід у ВПУ?

– Звісно, впроваджуємо, адже в цьому зацікавлені і роботодавці. Цього року ВПУ №7 вже підписало угоду про дуальне навчання з ТзОВ «Таркетт Вінісін». Це дасть можливість учням нашого закладу, яким виповнилося 18 років, 30% навчання проходити у стінах ВПУ, а 70% – на підприємстві, вдосконалюючи професійні навики і отримуючи при цьому оплату за фактично виконану роботу. Наразі йдеться про столярів-верстатників.

– У липні ВПУ №7 відвідала міністр освіти Лілія Гриневич. З чим був пов’язаний її візити і яке враження справив ваш заклад на посадовицю?

– Приїзд міністра був пов’язаний з тим, що Євросоюз виділяє 38 млн євро на створення в Україні семи центрів професійної досконалості. Ми єдиний профтехзаклад області, який відповідав необхідним критеріям і подав заявку на конкурс. Конкурс має відбутися у вересні. І оскільки ми єдині в Україні маємо п’ять навчально-практичних центрів: «Ceresit», «Knauf», «Śniezka», «Зварник» та центр кулінарних професій, то дуже сподіваюся, що ми виграємо його і тоді станемо центром професійної досконалості, який буде забезпечений найсучаснішим обладнанням для навчально-виробничого процесу.

А щодо Лілії Гриневич, то вона була приємно вражена матеріально-технічною базою закладу. Адже у нас, окрім навчально-практичних центрів, є два актові зали, один з яких на 220 місць чудово відремонтований за допомогою наших учнів, два спортзали, футбольне поле, їдальня, учнівське кафе і при бажанні учні забезпечуються гуртожитком. Тож принагідно я запрошую всіх бажаючих здобути робітничу кваліфікацію до нас на навчання. Час, щоб подати документи, ще є. Ми чекаємо абітурієнтів до 1 жовтня.

– Дякую за розмову.

Людмила ПАСТУШОК.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: