Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Уродженка Боднарова отримала диплом доктора біологічних наук

05 червня, 10:29
Переглядів: 41

Марія Байляк вивчає біохімію і досліджує вплив різних рослин, речовин на процеси старіння.

Атестаційна колегія МОН України 26 лютого затвердила рішення ради, яка присвоїла Марії Байляк науковий ступінь доктора біологічних наук, інформує «НК» з посиланням на "Вікна".

Днями науковиця отримала диплом доктора наук. Про це Марія Байляк повідомила у соцмережі:

"Тепер офіційно доктор наук, хоча себе ним ще не відчуваю... Усвідомлюю, що мені ще треба багато працювати, щоб відповідати цьому статусу".

Нагадаємо, Марія Байляк вивчає біохімію і досліджує вплив різних рослин, речовин на процеси старіння. Нещодавно науковиця представила Україну на міжнародній конференції в Парижі.

Довідка. Марія Байляк народилась 25 лютого 1981 року в селі Боднарів Калуського району. В 1998 році закінчила Боднарівську ЗОШ І-ІІІ ступенів. У цьому ж році вступила до Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника на спеціальність "Біологія". У 2003 році завершила навчання та отримала диплом спеціаліста з відзнакою, кваліфікація — біолог, викладач. Тема дипломної роботи: "Біоморфологічні особливості Convallariamajalis на Прикарпатті". Упродовж 2003-2006 років навчалася в аспірантурі за спеціальністю "Біохімія" при кафедрі біохімії ПНУ ім. В. Стефаника. В 2007 році захистила кандидатську дисертацію на тему "Особливості антиоксидантного захисту дріжджів Saccharomycescerevisiae на різних фазах росту культури".

З листопада 2006 року працює на кафедрі біохімії ПНУ ім. В. Стефаника. З грудня 2008 року — на посаді доцента кафедри. В 2009 році виграла стипендію фонду королеви Ядвіги для проведення наукових досліджень у Ягелонському університеті (Краків, Польща).

В червні 2014 року отримала вчене звання доцента кафедри біохімії та біотехнології, у 2020 році — науковий ступінь доктора біологічних наук.

У 2018 році Марія Байляк стала переможницею премії "Для жінок у науці".

 

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: