Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Увага! Розпочалася операція «Первоцвіт – 2021»

03 березня, 16:00
Переглядів: 52

Щовесни на території України великих обсягів набуває торгівля ранньоквітучими весняними рослинами – так званими первоцвітами. Масовий збір на продаж квітконосів рідкісних рослин призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення. Крім цього, дуже часто первоцвіти знищуються з кореневою частиною, що призводить до фізичного знищення популяцій. За сезон в результаті незаконного збору для подальшої реалізації знищується велика кількість підсніжника білосніжного, білоцвіту весняного, шафрану Гейфеля, рябчика шахового, проліска дволистого, сону широколистого тощо.

З метою збереження червонокнижних першоцвітів щорічно на території України з 1 по 22 березня проводиться операція «Первоцвіт – 2021».

Продаж первоцвітів (як і купівля) - це порушення законів України «Про Червону книгу України», «Про охорону навколишнього середовища України» «Про рослинний світ».

Порушникам загрожує:

– ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає за незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією;

– за одну незаконно зірвану червонокнижну квітку передбачено відповідну компенсацію за її знищення. Наприклад, черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн., шафрани (крокуси) та підсніжники – від 49 до 62 грн. (залежно від виду), сон-трава – від 37 до 62 грн. (залежно від виду).

Закликаємо мешканців Калуської міської територіальної громади не зривати і не купувати першоцвіти, адже купівля червонокнижних первоцвітів сприяє незаконному промислу: не буде попиту – не буде і збуту!

Першоцвіти може врятувати відповідальне ставлення населення.

Для цього варто запам’ятати:

– Не можна рвати первоцвіти у жодному випадку;

– Продаж первоцвітів – порушення закону;

– Купуючи червонокнижні квіти, ви стаєте співучасником злочину;

– Побачили, що хтось збирає чи продає первоцвіти, звертайтеся до поліції;

– Хочете помилуватися весняними квітами – відвідайте найближчий парк чи ліс, зробіть фото.

 Управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради.

 

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: