Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Василь Маківничук: «Мені приємно знову повернутися в Калуш…»

03 грудня, 09:17
Переглядів: 2490

Як уже повідомлялося на сторінках «НК», у вересні Калуський відділ поліції знову очолив Василь Маківничук, який добре відомий мешканцям Калущини, адже в період з 2015-го по 2019 рік  вже обіймав цю посаду. Після цього полковник поліції В. Маківничук очолював відділ поліції в Коломиї та в Івано-Франківську.

Зважаючи на такі швидкі зміни місць проходження служби, ми найперше поцікавилися в нового (старого) очільника калуської поліції про їх причини.

– Якихось особливих причин у цих переміщеннях немає, – розповідає Василь Миколайович. – Зрештою, це й не повинно мене особливо цікавити. Як мовиться, керівництву видніше, кому і де в той чи інший період слід нести службу. Адже наше завдання, а це – захист конституційних прав громадян та їх майна, від таких призначень не міняється. Ми люди в формі й повинні чітко виконувати свої обов’язки. Але, скажу відверто, мені було приємно знову повернутися в Калуш, де вже пропрацював більше п’яти років і, зрештою, зростав та набирався досвіду як керівник відділу поліції.

– Що змінилося, на вашу думку, за ці два роки у роботі відділу?

– Склад відділу на 60 відсотків зберігся. Особливо радує те, що є кістяк добре знаних мені оперативних працівників. Тобто тих, на кого розраховував до переходу в Коломийський відділ поліції. Хоча відбулися зміни серед моїх заступників, адже когось підвищили по службі, а хтось перевівся в інший підрозділ.

Зрештою, за цей період відбулися зміни і в структурі всіх відділів поліції. Так, приміром, були введені у штат посади поліцейських офіцерів громад. Ці особи є нині, так би мовити, правою рукою керівників  територіальних громад (ТГ). Таких на території колишнього Калуського району є нині три – Верхнянська, Войнилівська і Новицька. Тож ці офіцери по суті є начальниками поліції у цих громадах, бо вони водночас там і патрульні, і дільничні, і слідчі. Всі свої справи вони вирішують спільно з головами громад.

Щодо змін, які відбулися, то не можу не відзначити виконаний ремонт як фасаду будівлі Калуського відділу поліції, так і в її приміщеннях. Це, безперечно, радує і додає настрою як нашим працівникам, так відвідувачам. Потурбувалися про це держава і керівництво Івано-Франківського обласного управління поліції.

– У свій час при вашій безпосередній участі в Калуші запрацювали групи швидкого реагування. Чи вони діють тепер і наскільки змінилася їхня робота?

– Такі групи несуть служби як у Калуші, так і в інших містах області. Постійно на території міста та в селах району перебувають на автомобілях чотири групи, які реагують на всі сигнали проявів правопорушень, що поступають від мешканців Калущини.

Що стосується змін, то хочу сказати, що якщо раніше така інформація поступала до чергового відділу, то тепер вона надходить  через лінію «102» до оператора обласного управління поліції, а вже звідти передається тій групі швидкого реагування, яка знаходиться найближче до місця події. Задля цього всі наші групи мають у своєму розпорядженні планшети.

– Останнім часом у Калуші почастішали випадки крадіжок з автомобілів, зокрема, таких її вузлів, як каталізаторів, а також з квартир мешканців міста. Що можете сказати з цього приводу?

– Найперше підтверджу, що крадіжки каталізаторів з автомобілів, які, як правило, припарковані біля будинків, набули десь вже й серійного характеру. З цього приводу хочу сказати, що вже найближчим часом матимемо результат, і ці правопорушення в місті припиняться.

Так само маємо напрацювання і щодо тих осіб, які спеціалізуються на квартирних крадіжках. Хоча з цього приводу я не можу сказати, що такі порушення будуть у місті припинені, адже боротьба з цим злом велася завжди і ведеться, але на зміну однієї злодійської групи приходить через певний час нова.

– Що ще нині вас хвилює і про що хотіли б сказати мешканцям Калуської  громади та сільських територіальних громад?

– Почастішали останнім часом звернення громадян з приводу так званих онлайншахрайств. Люди через відомі електронні програми переказують кошти на невідомі рахунки, а потім, коли дізнаються, що їх ошукали, звертаються у відділ поліції із відповідними заявами. Дізнатися і віднайти таких зловмисників дуже непросто, адже вони телефонують з різних кутків України. Тому, користуючись нагодою, дуже прошу не «куплятися» на раптові виграші та подарунки і в жодному разі не називати номер своєї картки, бо результатом такого спілкування може стати спустошення коштів з вашої банківської картки.

Як це не парадоксально, але на такі афери  шахраїв піддаються не лише пенсіонери, а й  люди середнього і навіть молодшого віку.

Розмову записав Степан ВАСИЛІВ.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: