Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Верхнянська сільська ОТГ отримає допомогу від європейських партнерів на модернізацію ЦНАПу

10 березня, 15:04
Переглядів: 350

У Києві відбулася конференція «Початок нового партнерства: перші результати та церемонія підписання меморандумів», в якій взяли участь понад 400 представників громад, обласних державних адміністрацій, профільних та галузевих асоціацій, інших запрошених гостей.

Під час заходу 122 громади з 24 областей України підписали меморандуми про початок роботи з виконавцями Фази Впровадження Програми «U-LEAD з Європою» в частині створення та модернізації Центрів надання адмінпослуг (ЦНАП) – компаніями NIRAS Sweden AB та SKL International. Відповідно в цих ОТГ упродовж дев’яти місяців будуть створені чи модернізовані до належного рівня ЦНАПи, де доступ якісних адміністративних послуг отримають більше двох мільйонів мешканців України.

Зі створених ОТГ у Калуському районі таку допомогу від європейських партнерів одержить на модернізацію ЦНАПу Верхнянська сільська об’єднана територіальна громада, голова якої Микола Філіпович привіз із Києва підписаний відповідний меморандум. Крім Верхнянської сільської ОТГ, такий меморандум було укладено з ще дев'ятьма громадами Івано-Франківської області: Витвицькою, Дзвиняцькою, Матеївецькою, Рожнівською, Ямницькою сільськими ОТГ та Більшівцівською, Брошнів-Осадською, Ланчинською, Печеніжинською селищними ОТГ.

Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко, вітаючи очільників громад з початком нового партнерства зауважив, що розбудова системи ЦНАПів є маркером успішності реформи децентралізації, яка наближає якісну сервісну послугу до людини. Тільки за минулий рік понад 15 мільйонів українців скористалися послугами сучасних ЦНАПів, а від їх діяльності місцеві бюджети отримали додатково 2,9 млрд грн до своїх бюджетів.

Він також подякував партнерам з Програми «U-LEAD з Європою» за підтримку реформи і всебічну допомогу в реалізації планів щодо розбудови мережі ЦНАПів у громадах.

Своєю чергою голова Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Штефан Шльойнінг, вітаючи громади від імені Європейського Союзу, зазначив:

«Європейський Союз всебічно підтримує Україну в здійсненні реформи децентралізації, зміцненні можливостей громад у різних сферах управління. Реформа децентралізації є ключовою, тому що мова йде про основний принцип Європейського Союзу, а саме – субсидіарність, що передбачає наближення вирішення соціально-політичних питань якомога ближче до громадян».

Посол Швеції в Україні Мартін Хагстрьом наголосив, що загалом під час Фази Впровадження буде створено до 600 належних ЦНАП, 26 з яких вже відкрито в рамках Початкової Фази Програми і додав:

«Я пишаюся тим, що Швеція є частиною цієї діяльності. Як одна з найбільш децентралізованих країн світу з усталеною традицією сильних і незалежних муніципалітетів, ми раді поділитися своїм досвідом і побачити розвиток сильних і впевнених громад в Україні. Якісні та прозорі адміністративні послуги – це дуже важливий крок для нових громад, щоб продемонструвати зміни своїм громадянам і українському суспільству в цілому».

Всі 122 ОТГ, що підписали меморандуми, отримають комплексну підтримку від Програми – експерти допоможуть громадам як інституційно, так і фізично (техніка, ПЗ, меблі, дизайн-плани, спеціальні види допомоги тощо). Крім того, більше 3000 майбутніх співробітників ЦНАП та лідерів громад пройдуть навчання, спеціально розроблене шведськими та українськими експертами Програми для фахівців, які надають послуги громадянам.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: