Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Верховний суд повернув «Оріані» контроль над ТОВ «Оріана-Еко». Керівники останнього незадоволені таким рішенням

06 грудня, 10:25
Переглядів: 493

3 грудня Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду розглянув матеріали касаційної скарги АТ «Оріана» на постанову Західного апеляційного господарського суду від 14 серпня цього року.

Рішенням суду касаційну скаргу задоволено, про що йдеться на сайті газети «Вікна».

Нагадаємо, що в 2016 році Івано-Франківський господарський суд затвердив план санації «Оріани», в якому була передбачена переробка розсолів і створення з цією метою ТОВ «Оріана-Еко». Товариство, яке утворилося в лютому 2017 року, має двох засновників: до серпня цього року 51% статутного капіталу належали АТ «Оріана» (кар’єр, майно тощо) вартістю 187,7 млн гривень, а 49% — ТОВ «Калуська соляна компанія», або 180 млн гривень.

У березні поточного року «Калуська соляна компанія» звернулася до Господарського суду Івано-Франківської області, щоб визнати недійсним пункт загальних зборів акціонерів «Оріана-Еко», яким статутний капітал товариства було збільшено більш ніж на 31 млн гривень — на суму ПДВ на активи «Оріани». Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову, однак апеляційний суд у серпні прийняв інше рішення. Відтак донедавна розмір частки «Оріани» в ТОВ «Оріана-Еко» зменшився до 46% статутного капіталу, а частка соляної компанії, навпаки, зросла до 54%. Таким чином, приватна компанія здобула контроль над «Оріана-Еко».

АТ «Оріана», в свою чергу, подала касаційну скаргу до Верховного суду, і, виходячи з проголошеної у вівторок ухвали, повернула собі контроль над ТОВ «Оріана-Еко». Тепер у «Оріани» знову 51% статутного капіталу товариства.

Що це дасть товариству «Оріана-Еко» і як це позначиться на його діяльності, зокрема щодо реалізації проєкту з переробки розсолів журналіст «НК» поцікавився в його директора Василя Петріва.

– Почну з того, – розповідає Василь Іванович, що таке рішення Верховного суду ускладнює реалізацію  проєкту переробки розсолів та розвитку нашого підприємства. – Адже всім добре відомо та зрозуміло, що АТ «Оріана» не має тих 31 млн гривень для збільшення своєї частки в статутному капіталі товариства. А це означає, що ми повертаємося на позицій березня 2019 року. З усього цього складається враження, що є окремі особи не зацікавлені в повноцінній роботі новоствореного підприємства і не бажають, аби в Калуші запрацювало виробництво з переробки розсолів,

Степан Василів.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: