Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Відбулася робоча зустріч міського голови з Європейською комісією з приводу відновлення виробництва калійних добрив

02 грудня, 09:29
Переглядів: 166

1 грудня відбулася робоча зустріч Калуського міського голови Андрія Найди з експертами з Німеччини, на якій обговорили проведення експертної місії «Управління видобувними відходами колишньої калійної промисловості на території міст Стебника та Калуша, оцінка фактичної локальної небезпеки, розробка рішень щодо зменшення забруднення підземних вод від небезпечних соляних відвалів».

Зустріч проходила в рамках інструменту Технічної допомоги інформаційного обміну Європейської Комісії (ТАІЕХ). Участь у заході взяли перший заступник голови Калуської РДА Оксана Канюка, перший заступник міського голови Мирослав Тихий, заступники Богдан Білецький, Наталія Кінаш та представники зацікавлених структур, інформує «НК» з посиланням на сайт Калуської міської ради.

Експерти Європейської комісії ознайомили присутніх з планом дій щодо проведення моніторингових досліджень сучасного стану об’єктів Калуського гірничопромислового району.

Мета Експертної місії – якнайшвидше віднайти відповідну систему моніторингу, щоб уникнути ризиків і небезпек для життя людей, існуючої інфраструктури та навколишнього середовища в зонах впливу гірничих виробок навколо Стебника та Калуша.

Результати екологічного експертного висновку дозволять підготувати програму безпечного виробництва мінеральних добрив на території Калуша, а також нададуть можливість залучити кошти Європейської унії для вирішення екологічних проблем Калуського гірничопромислового району. Пропонується, зокрема, відновлення виробництва калійних добрив, що матиме позитивний влив у соціальній сфері у зв’язку з появою нових робочих місць, з точи зору екології – зменшення потрапляння солей у навколишнє середовище.

Міський голова та учасники зустрічі ознайомилися також з експериментальною установкою з переробки розсолів в товарні продукти (проєкт «White Potassium»), яка була представлена. В запропонованому обладнанні реалізується метод реагентного отримання добрив із широкого спектру хімічних елементів, якими перенасичений розчин, із дотриманням високих екологічних стандартів, як щодо отриманого продукту, так й щодо самого процесу виробництва.

Робота комісії зі зазначеної теми буде тривати до 4 грудня.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: