Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Віктор ГІЛЬТАЙЧУК: «Моя передвиборча програма чітка й реалістична, бо я знаю проблеми громади і шляхи їх вирішення»

16 жовтня, 12:26
Переглядів: 877

25 жовтня – у день проведення місцевих виборів, калушани, як і всі українці, обиратимуть не просто міського голову та депутатів рад, а яким шляхом розвиватиметься громада у наступні 5 років. Тому важливо зробити обдуманий і правильний вибір. Як розібратися у виборчій системі, яка цього річ кардинально відрізняється, на що звертати увагу , читаючи передвиборчі обіцянки кандидатів, і які реальні шляхи для вирішення існуючих проблем у Калуській ОТГ – у нашому інтерв’ю з кандидатом на міського голову Калуша, чинним головою Калуської районної ради Віктором Гільтайчуком.

– Місцеві вибори 25 жовтня відбуваються за зовсім іншою виборчою системою. Чи є вона зрозумілою для вас як кандидата на міського голову та, основне, виборців?

– Калушани на перших місцевих виборах 25 жовтня отримають на своїх виборчих дільницях 4 бюлетені – до обласної, районної, міської ради та з виборів міського голови. Найпростіше буде визначитися з вибором кандидата на міського голову, з 11 кандидатів треба зробити свій вибір щодо одного. А от щодо виборів до місцевих рад буде значно складніше. Зупинимось на виборчому бюлетені до Калуської міської ради, він, до речі, буде світло-жовтого кольору. У ньому виборець першочергово повинен визначитися з партією, за яку готовий віддати свій голос, принагідно зазначу, що партія «Слуга Народу» буде розміщена у виборчому бюлетені під №6. Проголосувавши за партію, виборець має зробити свій вибір й щодо кандидата у депутати саме від цієї партії, їх перелік буде зазначений у самому виборчому бюлетені. Зробивши позначку +, чи будь-яку іншу у пустому квадратику за партію, в іншому квадратику, у довільній формі, виборець має написати номер кандидата від цієї ж партії. Так, трохи складно для виборця, але, з іншого боку, це породжує внутрішньо партійну конкуренцію, тепер не важливо, під яким номером прізвище кандидата у партійному списку – важлива довіра виборця, яка визначається кількістю голосів, поданих за такого кандидата. Підсумовуючи, хочу акцентувати увагу на тому, що партія «Слуга Народу» у виборчому бюлетені до обласної ради під №1 (бюлетень блакитного кольору), до районної ради під №6 (бюлетень світло-зеленого кольору), до міської ради під №6 (бюлетень світло-жовтого кольору). А в бюлетені світло-рожевого кольору з виборів міського голови Віктор Гільтайчук під №1.

– Окрім вас, про свій намір поборотися за посаду міського голови заявили ще 10 кандидатів. Чому мером Калуша мав би стати Віктор Гільтайчук?

– Найперше й основне це те, що 25 жовтня ми обираємо не мера, а голову великої об’єднаної громади до складу якої, окрім Калуша, увійдуть ще 16 сіл. Серед кандидатів є як самовисуванці так і представники політичних партій. Кожен із кандидатів запропонував свою передвиборчу програму, з якою виборці вже могли ознайомитися, чи ще зможуть це зробити до дня голосування. Не буду вдаватися до аналізу програм своїх конкурентів, але загалом можу відзначити, що в основному це декларативні та більше того, популістичні обіцянки. Ми маємо розуміти, що сам по собі голова громади не може вирішити усі питання, які віднесені до його компетенції, для цього потрібна команда однодумців як у виконавчих структурах ради, так і серед депутатського корпусу. Якщо серед кандидатів, делегованих на цю посаду партіями, ми можемо окреслити цю команду й оцінювати їхні  можливості, то аналізуючи передвиборчі обіцянки самовисуванців хотілось би бачити й тих, хто готовий підписатися під ними й реально впроваджувати на практиці. Моя передвиборча програма чітка, зрозуміла й реалістична до виконання. Якраз команда «Слуги Народу», з якою ми разом йдемо на вибори допоможе мені це зробити…

– Вибачте, що перебиваю, але «Соціальна картка калушанина» у вашій програмі теж виглядає наміром сподобатись виборцю, чи реальне її впровадження?

Бюджет Калуської громади в цьому році за власними доходами складе близько 480 мільйонів гривень і це при тому, що суттєвий вплив на формування як дохідної, так і видаткової частини бюджету мав COVID-19. Бюджет Калуської громади на наступний рік буде значно більшим. За прогнозними показниками, ми можемо розраховувати на власні доходи у розмірі понад 600 мільйонів гривень, і це при тому, що бюджет втратить акциз з пального, а це близько 16 мільйонів гривень у рік. У цьому році серед видатків міського бюджету близько 100 мільйонів гривень буде витрачено на органи управління і приблизно така ж сума на дотування комунальних підприємств та різного роду цільових програм. Моє бачення щодо бюджету це максимальне спрямування бюджетних коштів на розвиток медицини, освіти, культури, спорту та соціальний захист малозабезпечених та залучення інвестицій для здійснення великих інфраструктурних проєктів. Як бачимо, ресурс бюджету є.  Формування в суспільстві гуманного відношення до малозабезпечених та осіб, що опинилися у важких матеріально-побутових умовах, шанобливе ставлення до осіб похилого віку і забезпечення їх активного довголіття стане моїм особистим пріоритетом. Саме цим людям необхідно забезпечити сприятливі умови в економічній, соціальній, політичній сферах для повноцінного способу життя. Такі права закріплені за органами влади на законодавчому рівні, а моє виховання та морально етичні цінності у житті – роблять це моїм обов’язком. Першочерговим кроком у цьому напрямку стане впровадження проєкту «Соціальна картка калушанина». Допомоги отримуватимуть ті, хто реально їх потребує, і не тільки з бюджету. Власник «Соціальної картки калушанина» отримає можливість пільгового проїзду у громадському транспорті, безкоштовне лікування у всіх закладах охорони здоров’я на території громади, суттєві знижки на ліки в аптеках та чітко регламентований перелік продуктів харчування у торгівельних мережах, часткову компенсацію комунальних послуг. Розумію, що це важко впровадити на практиці, але впевнений у можливості реалізації цього проєкту.

– Важко не погодитись з таким принципом, а як з вирішенням інших проблем у громаді, чи їх немає?

Проблем у громаді дуже багато, тож зосереджу увагу на основних на мою думку. Це критичне фінансове становище комунальних підприємств, катастрофічна ситуація з вивезенням сміття, стихійні сміттєзвалища, знищена система каналізаційних стоків, жахливий стан міжбудинкових доріг та тротуарів, відсутність паркомісць, відсутність систем водопостачання та водовідведення у мікрорайонах Підгірки, Хотінь, Загір’я, занедбання історичних пам’яток, хаотична забудова центру міста, повна відсутність дієвого контролю за використанням земель та майна комунальної власності. Більшість із цих проблем можна владнати шляхом зміни підходу до їх вирішення, залучення до влади нових, спроможних вирішувати складні завдання менеджерів, які служитимуть інтересам громади, а не сповідуватимуть власні інтереси чи інтереси чиновника, який призначив його на посаду. Частину проблем можна вирішити шляхом залучення коштів з державного бюджету і саме провладній партії це буде зробити під силу. При цьому слід розуміти, що багато проблем громади можна вирішити й у тісній співпраці з інвесторами, завдяки активній роботі в напрямку залучення грантових коштів. Силами самого бюджету всіх проблем не вирішиш, кошти громади мають витрачатися раціонально і якісно.

– У новій громаді, окрім Калуша, буде ще 16 сіл. Чи не загрожує їм роль пасинків у цій структурі?

– У нашій новітній історії було багато таких прикладів, коли місто намагалося вирішувати питання співпраці з районом (селами) в ультимативній формі. Такий «діалог» прийшлось відчути й мені, перебуваючи на посаді голови районної ради цього скликання. Саме завдяки принциповому відстоюванню інтересів громади району, зважаючи на мізерні власні доходи районного бюджету та розгалужену інфраструктуру бюджетних установ, другий рік поспіль ми вкладаємо чималі кошти у розвиток громади району. Зараз ми станемо однією громадою, тому й інтереси у нас мають бути спільні. Розвиток громади, а цього, мабуть, прагнуть усі, можливий тільки у єдності, у знаходженні компромісу в проблемних питаннях, у швидкій і якісній інтеграції сіл до єдиної громади. Я працюю в органах влади району більше п’яти років (з 2014 року на посаді першого заступника голови Калуської РДА, з 2015 року – заступник голови районної ради, з 2019 року – голова районної ради), тому добре знаю проблемні питання сіл, вирішував їх і продовжу працювати над їх вирішенням у новій об’єднаній громаді. Як у моїй передвиборчій програмі, так і в програмі партії на виборах до міської ради чітко зазначено про запровадження п’ятирічного мораторію на закриття закладів освіти, медицини, культури у сільських населених пунктах громади. Усі управлінські рішення мають бути чіткими, зрозумілими та прозорими. Наприклад, у галузі охорони здоров’я буде впроваджено чіткий і зрозумілий розподіл функціональних обов’язків між медичними закладами на території громади. Усі існуючі ФАПи повинні бути забезпечені необхідним обладнанням та медичними і лікарськими засобами, необхідними для надання допомоги хворим, що не потребують госпіталізації. Сільські лікарські амбулаторії повинні отримати матеріально-технічний ресурс, що забезпечить можливість раннього діагностування захворювань. Розширення діяльності центру первинної медико-санітарної допомоги за рахунок надання додаткових приміщень, оснащення необхідним діагностичним обладнанням дасть можливість забезпечити якісну первинну медичну допомогу. Робота центральної районної лікарні має бути зосереджена на високопрофесійному наданні невідкладної медичної допомоги та лікуванні важких форм захворювання. Фінансові плани комунальних некомерційних підприємств у цій галузі повинні бути сформовані таким чином, щоб господарські питання вирішувалися за рахунок коштів місцевого бюджету, а коштів, отриманих від їх діяльності, вистачало на розвиток та фінансове благополуччя працівників. Забезпечення повної фінансової незалежності освітніх закладів та запровадження дієвого контролю і відповідальності за витрачанням коштів стане запорукою розвитку освіти громади. Освітня субвенція з державного бюджету на наступний рік складе близько 200 мільйонів гривень і використання цих коштів мають контролювати самі освітяни.

Бізнесу потрібні прості і рівні для всіх правила. Тільки за таких умов ми можемо розраховувати на суттєве покращення рівня життя мешканців громади та суттєве наповнення місцевого бюджету. Впровадження реальної відкритості у питаннях витрачання бюджетних коштів, залучення інвестицій на прозорих конкурентних умовах, укладення договорів концесії щодо об’єктів комунальної власності оживить та зміцнить бізнес, сприятиме створенню нових робочих місць. Принцип для своїх усе, а для інших закон залишиться у минулому.

Чи буде важлива для вас думка громади при вирішенні неоднозначних та резонансних питань?

– Я зможу очолити громаду за однієї умови – при висловленні довіри виборцями 25 жовтня. У будь-яких відносинах довіра має бути взаємною. Серед моїх пріоритетів є напрацювання злагодженої співпраці з громадою. Одним із перших моїх кроків на посаді голови громади буде затвердження Статуту громади та створення Ради громади з числа авторитетних та заслужених мешканців громади усіх вікових категорій. Буде забезпечено оприлюднення усіх проєктів рішень не менше як за 45 днів до моменту їх розгляду і прийняття депутатами ради. Громадська рада матиме право ветувати проєкти рішень, і за таких умов обов’язковим буде з’ясування думки усієї громади шляхом проведення соціологічного опитування чи електронного голосування. Впровадження механізму дієвого реагування на електронні петиції мешканців громади полягатиме в обов’язковому винесенні на розгляд депутатського корпусу ради таких ініціатив за умови їх підтримки не менше як 10 відсотками  виборців громади.

– Ви не є кандидатом у депутати районної ради, якщо вас не оберуть міським головою, то чим будете займатися, чи бачите себе у владі на інших посадах?

– На сьогоднішній день я не припускаю такого варіанту. Якщо я ставлю перед собою якусь мету, то зосереджую усі зусилля задля її досягнення. Я спортсмен, майстер спорту з боротьби і, виходячи на килим, незважаючи на силу й титули суперника, завжди налаштований на перемогу.

Дмитро Задорожний.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: