Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Віктор Гільтайчук: «Спорудження моста між селами Пійло і Довге-Калуське вважаю однією із найважливіших подій на Калущині в 2019 році»

02 січня, 09:40
Переглядів: 315

І хоча на календарі вже 2020 рік, але все ж ми продовжуємо згадувати минулий, підбивати підсумки зробленого, відзначаючи те, чого вдалося досягти, а що засмутило.

Не стала винятком у цьому контексті й наша розмова з головою Калуської районної ради Віктором Гільтайчуком, який 6 січня відзначив річницю з того часу, як депутати обрали його своїм керівником. А розпочалася наша розмова з традиційного запитання: яким був 2019 рік для депутатського корпусу, чим запам’ятався?

– Називати минулий рік важким чи поганим не буду, – розповідає Віктор Вікторович, – адже були в житті громади Калущини і позитивні моменти, а також такі, які схвилювали як, приміром, проливні дощі в травні.

Рік був багатий на різноманітні події. Найпам’ятнішою є, мабуть, утворення в районі ще однієї територіальної об’єднаної громади – Новицької. До того в районі вже були Верхнянська і Войнилівська. Оскільки Новицька ОТГ була створена лише в серпні, тому потребувала допомоги як у формуванні штату, так і налагодженні роботи новостворенних структур.

Були протягом року в нас певні труднощі з фінансуванням медичних установ, закладів освіти й деяких інших статей бюджету, але ще до його завершення ми виконали всі зобов’язання. Особливо радує, що було вирішено питання із виплати заборгованої заробітної плати нашим медичним працівникам, адже дехто вже навіть передбачив, що із цією проблемою ми вступимо в новий фінансовий рік.

На жаль, нам так і не вдалося реалізувати кілька соціальних проєктів через призупинення рішення про виділення на ці потреби коштів. Як відомо, Кабмін видав  постанову, згідно з якою ці фінансові ресурси були перерозподілені на інші нагальні потреби. Частину робіт на цих об’єктах, як приміром, ремонт амбулаторії в селі Копанки, вже розпочали, але платити їхнім виконавцям уже доведеться в 2020 році. Загалом боргових зобов’язань, з врахуванням ще шести об’єктів закладів освіти у нас є на 3,7 млн гривень.

Але тим не менше у селах району, наскільки мені відомо, все ж реалізовувалися проєкти соціального призначення.

– На одній із перших у минулому році сесій райради ми з депутатами домовилися про виділення з бюджету кожному із них по 100 тис. гривень, які вони спільно з сільським головою тої громади, де  проживають, могли використали на важливі соціальні потреби. Ми спочатку навіть думали ці фонди збільшити, але економічних можливостей для цього вже не було. Але тим не менше кожна сільська рада отримала ці кошти, а в тих округах, де немає депутатів, їх використання  погоджувалося зі сільськими головами. Це, зокрема, мало місце у селах Студінка та Голинь. Але, повторю, в минулому році в районі не було жодної сільради, яка не отримала фінансування в розмірі 100 тис гривень із цієї статті бюджету. Щоправда  були й такі громади, як, приміром, Новицька і Вістівська, які отримали й більші суми на реалізацію проєктів із ремонту спортзалу в школі та нового сільського водогону.

– Хотілося б почути вашу думку, Вікторе Вікторовичу, з приводу вровадження адміністративної реформи на Калущині.

– Після того, як міська рада Калуша прийняла рішення про створення Калуської ОТГ і надіслала пропозицію про приєднання до цієї  громади навколишніх сіл району, в її склад уже увійшли п’ять сільських рад, зокрема Мостищенська, Кропивницька, Вістівська (разом із селом Бабин Зарічний), Сівко-Калуська та Студінківська (разом із с.Середній Бабин). А 20 грудня 2019 року на сесії обласної ради були внесені зміни в перспективний план адміністративної реформи, згідно з якою Завійська сільська рада разом із селом  Грабівка внесені до Новицької ОТГ.

Отож виходить, що із тих 15 сільських рад, що були в районі станом на 1 січня 2019 року, сьогодні теоретично їх залишилося дев’ять з врахуванням того, що сільські ради Луки, Томашівців та Сівки-Войнилівської, згідно з перспективним планом, передбачено  приєднати до Войнилівської ОТГ. З тих сільських рад, що залишилися, наймовірніше, що Копанки і Пійло все-таки відгукнуться на запрошення і приєднаються до Калуської ОТГ. Що стосується громад сіл Ріп’янка, Голинь, Тужилів і Боднарів, які не межують з Калушем і тому не отримали пропозицію від міста приєднатися до його ОТГ, то, згідно з перспективним планом, вони будуть у складі Калуської ОТГ.

– Непросто в минулому році вирішувалося в районі питання медичної реформи. Звучала, зокрема, критика щодо повільних темпів її впровадження.

– Попри всі труднощі, первинна ланка медицини в районі запрацювала. Що стосується вторинної ланки, зокрема Калуської районної лікарні, то вона нині перебуває в стадії формування і остаточне вирішення цього питання відкладене на 2020 рік. Тобто після того, як відбудеться децентралізація, новообране керівництво, депутатський корпус перш за все Калуської ОТГ прийматимуть рішення.

Я особисто з цього приводу вже висловлювався і хочу ще раз наголосити, що дві лікарні ні новоствореній Калуській громаді, ні їй  разом з усіма іншими ОТГ району буде економічно недоцільно утримувати. Має відбутися процес реорганізації цих двох лікарень і створення єдиної. Хотілося б, щоб безпосередню участь у цьому процесі взяли всі ОТГ району, аби потім не виникало непорозумінь.

– Які першочергові завдання, на вашу думку, стоятимуть перед районною радою в 2020 році?

– При затверджені бюджету депутати і керівництво району говорили, що першочергова увага буде приділятися тим селам, які ще не приєдналися до ОТГ. Що стосується існуючих об’єднаних територіальних громад, то вони вже повинні самостійно забезпечувати  свою господарську діяльність.

Таку думку і відповідні рішення підтримала більшість депутатів, хоча значна їх частина проживає саме на території ОТГ. Тому я дуже надіюся, що ця джентльменська угода залишиться в силі, хоча й розумію, що нашим ОТГ на перших порах буде важко обходитися без допомоги органів районної влади, адже до цього часу вони більше думали та дбали про те, аби мешканцям їхніх громад жилося комфортно. А тепер їм слід буде основну увагу приділяти господарській діяльності, де необхідні економія ресурсів та правильний розподіл коштів.

Хочу також нагадати, що Калуська районна рада, зважаючи на те, що в районі вже є три ОТГ, одна з перших в області ініціювала скорочення апарату районної ради. На сьогодні у нас вже відбулася оптимізація штату і сьогодні із 16 працівників залишилося 11. З усіма посадовцями, кого звільнили, узгоджені всі спірні питання.

– Що б ще хотіли сказати на завершення нашої розмови?

– Хотілося б ще раз запевнити тих мешканців району, чиї громади ще не приєдналися до діючих ОТГ, що і районна рада, і новий керівник районної адміністрації Жанна Табанець, з якою у нас є повне взаєморозуміння, докладуть усіх зусиль, аби вони не були обділені увагою і всі їх соціальні проблеми й інші ми будемо старатися вирішити.

У Новий рік ми вступили з новим Президентом, новим парламентом і, як засвідчує їх діяльність, нам під силу вирішити найгостріші питання. Візит Володимира Зеленського на Калущину в останні дні 2019 року з нагоди завершення будівництва нового моста через ріку Чечву засвідчує, що його слова не розходяться з конкретними справами. А спорудження моста і відновлення сполучення між селами Пійло і Довге-Калуське вважаю однією із найважливіших подій на Калущині в 2019 році.

А ще, користуючись нагодою, хочу привітати з новорічно-різдвяними святами мешканців Калущини та їх родини. Бажаю всім міцного здоров`я та успіхів у 2020 році.

Розмову записав Анатолій Гетьманчук.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: