Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Віктор Гільтайчук: «Я відкритий до діалогу з виборцями й не засліплений метою здобути посаду»

17 вересня, 14:13
Переглядів: 2094

16 вересня відбулася конференція Івано-Франківської обласної організації політичної партії «Слуга народу», на якій було висунуто кандидатів в депутати Івано-Франківської обласної ради, районних, сільських, селищних, міських рад, а також на сільських, селищних, міських голів на території Івано-Франківської області на чергових та перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року. Відповідно до прийнятого рішення, на посаду голови Калуської ОТГ підтримано кандидатуру нині чинного голови Калуської районної ради Віктора Гільтайчука.

Детальніше про нього та чому вирішив балотуватися на голову Калуської ОТГ – в інтерв’ю, яке публікуємо нижче.

 

– Насамперед розкажіть коротко про себе.

– Мені 38 років, народився в Надвірнянському районі нашої області, вищу освіту здобував в Івано-Франківську, а з 2000 року постійно проживаю та працюю в Калуші, який став для мене рідним і який я намагаюся зробити ще кращим.

Виховую трьох дітей. Старша дочка цього року закінчила Калуський ліцей №10 і нині навчається в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника. Син навчається в школі, а найменший відвідує садочок.

Я – майстер спорту, тренер з вільної боротьби, тому підтримую активну фізичну форму, регулярно відвідую спортзал. Відповідно й відпочинок у мене теж активний, люблю подорожі в гори, полювання, риболовлю. Зараз працюю на посаді голови Калуської районної ради, й приєднання в процесі децентралізації половини громад району до міста Калуша також мало свій вплив на прийняття мною рішення стати головою об’єднаної громади.

– Що ще змусило вас прийняти рішення балотуватися на голову Калуської ОТГ і чи усвідомлюєте ту відповідальність, яку візьмете на себе в разі обрання?

– Як правило, в нас спочатку роблять кар’єру у владі, а потім стають великими бізнесменами. Я з 2002 року по 2015 рік працював у приватному бізнесі в галузі торгівлі та збуту. У приватному бізнесі кар’єру розпочав з торгового агента та завершив на посаді територіального менеджера зі збуту та роботи з торговельними мережами в компанії ТзОВ  «Хенкель Баутехнік (Україна)» і ТОВ «Юнілівер Україна». Зазначені компанії з іноземними інвестиціями й відповідно високою оплатою праці. У мене були реальні пропозиції щодо продовження кар’єрного росту, але для цього треба було переїжджати до столиці, тому вирішив залишитися в Калуші, спробувати використати набутий досвід для роботи в органах влади.

Став першим заступником голови райдержадміністрації, працював заступником голови районної ради, а в січні 2019 року мене обрано на посаду голови районної ради. На вказаних посадах здобув чималого чиновницького досвіду. В перші дні було незвично й незрозуміло, чому так багато часу йде на бюрократичну писанину замість нагального вирішення питання. Вивчивши специфіку роботи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, я весь час намагався якомога спростити ці процеси та прискорити розгляд питань і проблем, які ставлять перед владою люди, які її обирають. Мабуть, не все вдалося, але в час спалаху пандемії COVID-19 завдяки злагодженій роботі з виконавчою владою в доволі короткі терміни було досягнуто належного забезпечення умов роботи працівникам медичних закладів району та гарантовану можливість хворим на отримання медичної допомоги. Тому я чітко усвідомлюю усю повноту відповідальності, яку візьму на себе на новій виборній посаді та відчуваю у собі сили й достатність навиків впоратися з цією роботою.

А стосовно того, що змусило мене прийняти таке рішення, то тут є декілька чинників. Найперше і найголовніше, то це бажання змінити ставлення людей до влади і, заручившись їхньою підтримкою, змінити місто на краще, бо для цього є усі можливості як інфраструктурні, так і фінансові.

– Не секрет, що одночасно з вами можуть захотіти очолити Калуську ОТГ такі «вовки» у цій справі, як Ігор Насалик, Віктор Шевченко й інші відомі особи. Чи ви здатні скласти їм гідну конкуренцію і чим плануєте переманити на свій бік вимогливих калуських виборців?

– Тут доречна буде народна мудрість: «Вовка боятися – у ліс не ходити». Можу вас запевнити, що не відчуваю жодного дискомфорту від участі у виборах будь-яких «вовків». Якщо я поставив перед собою мету, то зроблю усе від мене залежне для її досягнення. Не збираюся нікого переманювати, не займатимусь популізмом, щоб сподобатись виборцям. У мене є чітка й зрозуміла виборча програма, зміст якої я донесу до кожного мешканця громади.

На вибори я йду не сам, коли прийде час, то озвучу команду професійних, порядних менеджерів, яким під силу втілити усі задуми. Не виключаю, що в ході виборчої кампанії і до передвиборчої програми, і до команди можуть бути внесені корективи. Я відкритий до діалогу з виборцями й не засліплений метою здобути посаду. Моя мета – зробити усе, щоб кожен мешканець громади відчув себе владою, як це зазначено у статі 5 Конституції України: «Єдиним джерелом влади в Україні є народ». Як це буде запроваджено на практиці, якраз і вказано в моїй передвиборчій програмі. Одне можу гарантувати уже зараз: більше не буде так, що для своїх усе, а для інших – закон. Ця тенденція, яка має місце й у нас в Калуші, буде зламана раз і, сподіваюсь, назавжди.

– Чи має Віктор Гільтайчук команду, яка здатна втілити в життя його плани та задуми?

Так, у нас є команда, команда однодумців, як я уже попередньо говорив. Але це зовсім не означає, що наступного дня після виборів почнеться тотальне звільнення теперішніх працівників. Зовсім ні, бо і зараз в структурах місцевого самоврядування міста працюють фахові та віддані своїй справі люди. Сільські громади очолюють авторитетні на місцях управлінці, яким має бути запропоновано посади старост, зважаючи на те, що їх не обиратимуть на прямих виборах. І так треба вчинити, незалежно від того, хто стане очільником нової об’єднаної громади. Єдине, з чим я не погоджуюсь та не погоджусь за жодних обставин, що посади мають політичне забарвлення. Це неприпустимо, нічим не виправдано та залишиться у минулому. На моє переконання, пропонування й прийняття на посаду заради досягнення вузькопартійних інтересів не зміцнює, а ганьбить владу. Усі посади мають обіймати фахівці, здатні ефективно виконувати свої обов’язки незалежно від партійної приналежності. Тому зміни, можливо, стосуватимуться винятково тих посад, перепризначення на які є обов’язковим. Але без жодного сумніву я вже можу сказати, що посадовцям, які себе дискредитували перед громадою, буде аргументовано запропоновано шукати інше місце роботи.

– Чому калушани повинні підтримати вашу кандидатуру, а не, скажімо, когось іншого?

– Народ здійснює владу безпосередньо та через органи державної влади й органи місцевого самоврядування. Президента України та парламент ми обрали минулого року, в цьому відбудеться перезавантаження влади на місцях, тієї влади, яка безпосередньо поруч із нами. Ми з вами теж виборці й робитимемо свій вибір 25 жовтня.

Мабуть, у кожного виборця є свої критерії, на яких базується вибір у день голосування. Розкажу про свій підхід до цього вкрай важливого питання. Перше і чи не найважливіше – це бути певним у тому, що участь у виборах для того чи іншого кандидата є наміром виконувати взяті на себе зобов’язання, а не самоціллю чи способом довести комусь свої амбітні плани. Чому так? Та тому, що самоціль й амбіції такого кандидата самоствердяться в день оголошення результатів виборів, а виконання обіцяного перед виборами залишиться обіцянками, жодного наміру виконувати які у нього й не було. Це легко розгледіти по тому, що обіцяють такі кандидати. Як правило, це популізм та намагання сподобатись.

Наступним важливим критерієм для здійснення свідомого вибору для мене особисто має бути впевненість у тому, що людина має необхідний багаж знань та досвіду для виконання обов’язків на посаді, якої прагне. Як я уже попередньо говорив, переналаштуватися на роботу у владі з бізнесу – це тривалий і громіздкий процес, прийняття управлінського рішення й забезпечення його виконання у владі суттєво сповільнюється порівняно з таким же процесом у приватному бізнесі. Наявність теоретичних знань однозначно поступається знанням теорії, поєднаним з практичними навиками.

Доволі важливим при визначенні з вибором має бути відсутність в особи реального чи потенційного конфлікту інтересів у разі обрання її на посаду, бо такі приклади уже були в нашій історії, щоправда, на вищому рівні влади. Важливе значення має також і команда, з якою іде на вибори той чи інший кандидат. У контексті діючого виборчого законодавства ми зможемо її побачити у виборчих списках партії до міської ради, яка є суб’єктом висунення такого кандидата на вибори міського голови. Важливо й те, чи є кандидат на виборну посаду вихідцем із громади,  чи користується він і його родина благами громади, в якій має намір працювати, бо інакше він працюватиме винятково для свого блага. І ще одним важливим критерієм вибору є репутація кандидата, його безпосередня участь у корупційних чи кримінальних історіях. На користь такого я точно не зробив би свій вибір.

Для мене вибори – не самоціль, але маю досвід роботи та певні здобутки в місцевому самоврядуванні, не є учасником будь-яких схем розподілу бюджетних коштів та маю велике бажання змінити життя громади на краще. Вибори – це своєрідне змагання, основним знаряддям якого є спроможність донести до виборця свої наміри та довести, що вони реальні до запровадження на практиці. І в цих змаганнях я не сповідуватиму олімпійського принципу «головне участь, а не перемога», а зроблю все саме для перемоги.

– Що може змінитися в Калуші за період каденції Віктора Гільтайчука?

– Зміни відбудуться не тільки в Калуші, а й у всіх без винятку 16 селах, що увійдуть до нової великої об’єднаної громади. Передусім, і це принципово для мене, зміняться відносини влади з виборцями, які її обрали. Буде впроваджено механізм, відповідно до якого стане можливим ініціювання виборцями питань до розгляду органами ради чи зняття з розгляду тих питань, стосовно яких є аргументовані застереження. Громада буде об’єднаною не на словах, а на ділі, жоден мешканець села не відчує себе бідним родичем, ніж житель міста. Які саме зміни я пропоную задля досягнення тільки що задекларованих намірів, я зможу конкретизувати в терміни, визначені виборчим законодавством. Не будемо поспішати, на все свій час.

– Яке запитання я вам не задав, а ви б хотіли на нього відповісти?

– Мабуть, через свою порядність ви не запитали мене про те, що зараз пробують мені закидати потенційні опоненти, зокрема про так звану зраду політичних поглядів та принципів, що стосується мого попереднього членства в партії «Солідарність». Ця партія була першою у моєму до цього аполітичному житті. Тут я набув досвіду у виборчих компаніях, в політичному менеджменті. Але в житті, тим паче політичному, відбувається переосмислення позицій, на яке мають свій вплив чимало чинників.

З 2010 року я був членом партії «Собор». Після входження в 2015 році цієї політичної сили до «Блоку Петра Порошенка» увійшов до складу депутатів Калуської районної ради. В серпні 2019 року вийшов зі складу «БПП».

Наразі я позапартійний та найближчим часом не маю наміру вступати до інших політичних партій. Відразу після останніх парламентських виборів розпочалися відцентрові процеси в партії, результатом яких стало утворення нової політичної сили «Платформа громад». І там й там у мене залишились друзі. Хочу зазначити, що жодних скандалів, пов’язаних із моїм виходом з партії, не було. У мене конструктивні й довірливі стосунки з усіма. Саме тому я вирішив, і впевнений, що зробив правильний вибір, враховуючи мій нетривалий досвід політика, залишити партію.

У нашому Калуському виборчому окрузі народним депутатом є Едуард Прощук, мій давній товариш. Перебуваючи на посаді голови районної ради, ми плідно з ним співпрацювали, провели багато зустрічей із громадянами в селах району, формували разом  бачення розвитку громад й способи вирішення проблемних питань. Спільна робота дала позитивні результати. Саме тому, заручившись підтримкою народного депутата Едуарда Прощука, я вирішив спробувати свої сили та балотуватися на посаду голови Калуської  ОТГ.

– На що хотіли б звернути увагу мешканців ОТГ?

– Головне, що хотілось би донести до мешканців громади, це те, що участь у виборах, особливо місцевих, це не тільки право кожного, а й обов’язок. Від вибору, зробленого нами 25 жовтня цього року, буде залежати вектор розвитку громади на наступні п’ять років. Виборче законодавство побудоване таким чином, що, відмовляючись від безпосередньої участі у голосуванні, ви тим самим погоджуєтеся із вибором тих, хто прийшов на виборчу дільницю і виконав свій  громадянський обов’язок. Знайдіть час поцікавитись біографіями та передвиборчими намірами кандидатів для того, щоб ваш вибір був обдуманим та аргументованим, а не спонтанним. Не піддавайтеся спокусі підкупу, тому що це одномоментний заробіток, і той, кому вдасться вас купити, буде заробляти на вас усі наступні п’ять років.

Якщо так станеться, що вам самостійно буде важко визначитися із вибором, дослухайтесь до порад винятково тих, кому довіряєте, а не до вказівок роботодавців чи чиновників.

Розмову вів Тарас БОГДАНІВ.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: