Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Власники колишнього кінотеатру «Відродження» взялися за виготовлення ПДП

18 травня, 10:02
Переглядів: 182

Наприкінці лютого більшість депутатів Калуської міської ради проголосувала за надання дозволу на розроблення проекту детального планування території щодо зміни цільового призначення земельної ділянки для реконструкції існуючої будівлі під багатоквартирний житловий будинок з приміщеннями комерційного призначення на площі Героїв, 16. Простіше кажучи, депутати дали дозвіл інвестору, щоб на місці кінотеатру «Відродження» він збудував багатоквартирний будинок житловий будинок з комерційними приміщеннями. Щоправда, при дотриманні певних умов… Зокрема, серед іншого між інвестором і Калуською міською радою мав бути укладений договір про наміри, який дозволить громаді зберегти вплив на ситуацію.

Чи укладено вже договір і відповідно запущено процес виготовлення проекту детального планування (ПДП) території, журналіст «НК» поцікавилася у депутата Калуської міської ради, який детально вивчав це питання, Андрія Найди.

– Наскільки мені відомо, процес виготовлення ПДП вже розпочато, – зазначив А. Найда. – Зокрема, укладена тристороння угода, сторонами якої є замовник проекту – ТОВ «Відродження 2011», Калуська міська рада і виконавець проекту – державне підприємство «Науково-дослідний і проектний інститут містобудування». Спеціалісти інститути збиратимуть вихідні дані, а відтак візьмуться за проектні роботи.

Варто наголосити, що укладений договір – це не договір про наміри, про який йшлося на громадських слуханнях і який мав би вберегти громаду від певних ризиків, пов’язаних із будівництвом. Думаю, що договір про наміри ми зможемо укласти із забудовником, коли він вже матиме більш детальну інформацію від відповідних спеціалістів щодо території, на якій планується зведення будівлі. Приміром, раніше йшлося про дев’ятиповерхову будівлю, але вже зараз фахівці запевняють, що більше, ніж п’ять поверхів там збудувати не вийде.

Насамкінець варто зауважити, що ПДП буде затверджуватися лише після громадських слухань і підписання вищезгаданого договору про наміри.

Нагадаємо, що в договорі про наміри на громадських слуханнях пропонувалося відзначити, що у випадку, якщо внаслідок будівельних робіт пошкодження зазнають сусідні будівлі, то забудовник за свій рахунок усуває недоліки або забезпечує житлом їхніх мешканців. Також забудовнику планувалося заборонити продавати, здавати в оренду цю територію до завершення робіт і здачі об’єкта в експлуатацію та ін.

До слова, спершу міська рада відмовила ТОВ «Відродження 2011» у виготовлені проекту детального планування території, а коли стало зрозуміло, що іншого варіанту упорядкування центральної площі міста немає, пішла на поступки інвестору.

Чи виправдає себе такий крок, стане зрозуміло найближчим часом, а наразі в зруйнованій будівлі кінотеатру та на території поблизу, як і раніше, можна помітити людей, в тому числі молодь, яка розпиває алкогольні напитки та ін.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: