Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Водопровідна вода в Калуші – в межах норми, а в криничній – виявили перевищення хлоридів

06 квітня, 12:00
Переглядів: 23

Протягом І кварталу цього року фахівці Калуської міськрайонної філії ДУ «Івано-Франківський лабораторний центр МОЗ України» продовжували моніторингові дослідження на виконання Указу Президента України від 10.02.2010р. № 145 «Про оголошення території міста Калуша та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області зоною надзвичайної екологічної ситуації» в контрольних точках.

Зокрема для щомісячних досліджень відбиралися проби з індивідуальних криниць в селах Кропивник, Сівка-Калуська, Мостище, Пійло, в мікрорайонах міста, які знаходяться в зоні впливу хвостосховищ ДП «Калійний завод»; централізованого водопроводу; по 2 проби ґрунту та води з контрольних свердловин в санітарно-захисній зоні полігону токсичних відходів ТзОВ «Оріана-Галев» та потічка Сапогів вище та нижче полігону, в двох контрольних точках з потічків Кропивник та обвідного каналу р. Сівка в зоні впливу ДП «Калійний завод», повідомляє «НК» з посиланням «Калуш ФМ».

З контрольних точок центрального міського водопроводу за показниками  епідеміологічної та санітарно-хімічної безпеки  дослідили по 3 взірці води. Всі проби питної води з центрального водопроводу КП «Водотеплосервіс» відповідали вимогам ДСан ПіНу  2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною».

Також протягом кварталу дослідили 74 проби води криничної з контрольних точок міста та району, 6 (8,1%) з яких не відповідали вимогам ДСан ПіНу  2.2.4-171-10 за санітарно-хімічними показниками безпечності та якості питної води.

Дослідили 15 проб води криничної в мікрорайонах Калуша. В 6 пробах виявили вміст хлоридів в концентраціях 600,0- 622,0 мг/дм3 при нормі 350.0,0 мг/дм3.

Також фахівці філії дослідили 56 проб питної води із криниць мешканців сіл Кропивник, Сівка-Калуська, Мостище, Пійло. В досліджених пробах перевищення вмісту хлоридів не виявлено.

У зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19 обстеження всіх індивідуальних криниць не проводили.

 У зоні впливу Домбровського кар’єру провели дослідження  води з поверхневих водойм: 3 проби з р. Кропивник, 3 проби з обвідного каналу р. Сівки. Перевищення вмісту хлоридів в них не виявили.

Протягом дослідили 6 проб води з контрольних свердловин (в СЗЗ полігону токсичних відходів ТзОВ «Оріана Галев»), 6 проб з поверхневих водойм (п. Сапогів, вище та нижче полігону), 6 проб ґрунту на визначення  вмісту гексахлорбензолу. Всі проби стандартні.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: