Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Вони виготовили теплообмінник у термін, у який не вклався б спеціалізований завод

09 серпня, 08:09
Переглядів: 494

Йдеться про цех з ремонту технологічного устаткування виробництва етилену і поліетилену. Саме в цьому підрозділі ремонтного управління ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» було за рекордно короткий період виготовлено новий габаритний теплообмінник-конденсатор для фреонової холодильної станції цеху з виробництва поліхлорвінілової смоли суспензійної.

Навіть на спеціалізованих заводах, де підприємство часто виготовляє під замовлення необхідне технологічне обладнання, ніколи раніше, як підтвердив начальник відділу матеріально-технічного постачання і комплектації устаткування Зіновій Хомич, не виконували завдання швидше, ніж за 45 діб. А тут невелика група працівників цеху фактично за не повний місяць виготовила п’ятиметровий конденсатор, конструкція внутрішньої частини корпусу якого складається з 768 трубок.

– Персонал дільниці під керівництвом старшого майстра Івана Соломуда працював у цілодобовому режимі над виконанням цього термінового завдання, яке було поставлене нашому колективу перед початком недавньої короткотермінової зупинки на ремонт цеху з виробництва ПХВСС, – констатує начальник цеху з ремонту технологічного устаткування виробництва етилену і поліетилену Руслан Барнич. – Працівники могли впоратися з усім обсягом робіт ще швидше, ніж за місяць, якби не довелось очікувати на поставку з Дніпра трубок до нового теплообмінника-конденсатора. Все інше, в тому числі кожух (корпус), трубні дошки та внутрішні складові елементи теплообмінника, вони виготовили самостійно. Щоправда, одна з двох трубних дощок була виготовлена працівниками цеху з ремонту технологічного устаткування виробництва ПХВСС і КС та управління забезпечення виробництв. Крім того, коли ми виготовили кожух та трубні дошки з висвердленими в них відповідними отворами й очікували на поставку трубок, то в цей період корпус теплообмінника був вивезений до майстерні цеху з ремонту технологічного устаткування виробництва ПХВСС і КС та управління забезпечення виробництв, працівники якого виконали його хімзахист.

– Чи виникали труднощі при виконанні цього важливого завдання?

– Ми останні два роки постійно займаємось ремонтом теплообмінного й іншого обладнання, в тому числі й доволі габаритного, що включає в себе ревізію та реставрацію з заміною необхідних елементів апаратів. Тому колектив цеху вже добре засвоїв процес проведення робіт з ремонту теплообмінного обладнання. Але досі наші працівники переважно мали справу з трубками діаметру 25 мм, а в теплообміннику, який тепер виготовляли, були передбачені трубки діаметру 16 мм. З ними працювати не доводилося, однак в процесі роботи проблеми, які виникали, були вирішені. Можливо, хтось спочатку відчував деякі незручності, проте працівники швидко збагнули нюанси роботи з ними та їм все добре вдавалося виконувати.

– Успішно впорались вони і з виготовленням кожуха конденсатора, хоча раніше, здається, працівникам вашого цеху ніколи не довіряли таку роботу?

– Як правило, під час ремонтів теплообмінників та інших апаратів у цеху реставрувалось все, що було потрібно для їхнього оновлення. А от виготовлення кожуха (корпуса) і трубних дощок ми почали нещодавно. Дотепер у нас був виготовлений новий разом з кожухом та трубною дошкою тільки теплообмінник для цеху з виробництва хлорвінілу. Отже теплообмінник, про який мова, працівники цеху вдруге самостійно виготовили не тільки разом з кожухом, а й з трубними дошками. Трубки були отримані в четвер, а вже у понеділок повністю готовий та опресований азотом високого тиску новий апарат доставили до цеху з виробництва ПХВСС, де його за два дні змонтували на фреоновій холодильній станції спеціалісти ТОВ «Українська будівельна асоціація» з Калуша. При цьому не виникло жодних проблем під час обв’язки теплообмінника.

– Хто з працівників цеху, за вашою оцінкою, найбільше проявив себе в процесі виготовлення нового конденсатора?

– Продуктивно попрацювали працівники дільниці, де старшим майстром є Іван Соломуд. Але найбільше відповідальних та високоточних робіт довелось виконати зварникам Володимиру Вичорику й Ярославу Лопушинському, токарям Анатолію Антонову й Андрію Порціні, слюсарям-ремонтникам Василю Шевчуку та Романові Маліборському.

– Які завдання тепер виконує колектив цеху?

– Щойно ми завершили ремонт теплообмінника для цеху з виробництва хлорвінілу. Він вже опресований і може монтуватися.

Зараз приступаємо до ремонту теплообмінника для цеху піролізу, компримування і поділу пірогазу установки з виробництва етилену. Також працівники цеху займаються ремонтами компресорного, насосного й іншого обладнання, задіюються до монтажних та інших робіт, що потребують невідкладного виконання у виробничих підрозділах ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ».

Розмову вів Василь ТКАЧУК.

На знімку (зліва направо): Василь Шевчук, Володимир Вичорик, Анатолій Антонов, Андрій Порціна, Іван Соломуд, котрі продуктивно потрудилися під час виготовлення нового компресора.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: