Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Вулиця Окружна – частина державної автомагістралі

03 липня, 12:26
Переглядів: 76

Спочатку на офіційному сайті Кабінету Міністрів України, а потім і в місцевих ЗМІ було нещодавно оприлюднено розпорядження «Про погодження передачі ділянок проїзних частин автомобільних доріг у м. Калуші в державну власність». У ньому, зокрема, зазначено:

«Погодитися з пропозицією Державного агентства автомобільних доріг та Калуської міської ради щодо передачі ділянок проїзних частин автомобільних доріг на вул. Окружна (протяжністю 4,85 кілометра), вул. Литвина (протяжністю 1,25 кілометра), вул. Мостиській (протяжністю 1 кілометр), вул. Глібова (протяжністю 1,6 кілометра) у м. Калуші Івано-Франківської області в державну власність з віднесенням їх до сфери управління зазначеного агентства».

Як уже повідомлялося на сторінках «НК», в травні Калуська міська рада прийняла рішення щодо передачі проїзних ділянок вулиць і доріг, які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста, у державну власність. Таке своє рішення депутати аргументували тим, що проїзна частина вулиці Окружна, частини вулиць Литвина, Мостиська та Глібова, які проходять в межах Калуша, є складовими дороги територіального значення Миколаїв- Жидачів-Калуш.

Нагадаємо, що ще раніше міська рада подавала проєкт з капітального ремонту вул. Окружна на фінансування за рахунок Державного фонду регіонального розвитку. Проте коштів від держави так і не отримала. Тепер же, судячи з розпорядження, ремонт вулиці Окружної і ділянок ще трьох вулиць міста займатиметься держава в особі Укравтодору.

Хоча й місто вже долучилося до відновлення цієї важливої для Калуша, особливо його промислових підприємств, автомобільної дороги. Зокрема минулого року за кошти міського бюджету був проведений капітальний ремонт десятої частини вул. Окружна. На його проведення було витрачено понад 4,2 млн гривень. А ще міська рада провела тендер на ремонт усієї вулиці Окружної на суму 49,8 млн гривень. Його переможцем стала компанія ТОВ «ПБС».

Слід сказати, що вище зазначене розпорядження Кабміну було очікуване і бажане для керівництва Калуської міської ради. Це, зокрема, відзначав міський голова Ігор Матвійчук в інтерв’ю тижневику «НК» (№20 від 22.05.2020р.).

За його словами, передача автомагістралі, що проходить за межами Калуша від села Пійло й до села Копанки, дозволить зекономити частину бюджетних коштів, які нині так необхідні для ремонту доріг у межах міста, для підтримки у час карантинних обмежень представників малого й середнього бізнесу й на вирішення інших нагальних питань. Міський голова також висловив упевненість у тому, що Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор), яке тепер опікуватиметься цією автодорогою, проведе на ній належний ремонт.

Але далеко не всі пересічні калушани поділяють цей оптимізм. У соцмережі Фейсбук, приміром, її користувач Ілля Тітко зазначає: «Прощавай, Окружна… Бо державі нині не до таких справ». Погоджується із ним і калушанин Дмитро Кочержук. «З цього приводу є гарна пісня: «Ой нема, та й нема, та й не буде…», – відзначає він.

Але все ж, погодьтеся, урядове рішення не могло бути прийняте для «галочки». Підставою для такого висновку є й та обставина, що в свій час Денис Шмигаль, коли ще був головою Івано-Франківської ОДА, перебуваючи в Калуші, зокрема в ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», сказав про те, хто має ремонтувати вулицю Окружна приблизно наступне:

«З приводу цієї дороги не треба щось придумувати, бо саме для вирішення таких питань був створений Державний фонд регіонального розвитку. І не варто створювати таким підприємствам, як «КАРПАТНАФТОХІМ», умови для праці, а слід забезпечити їх, зокрема й відновивши дорогу до його виробництв».

Підготував Степан Василів.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: