Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Які зміни принесе оновлена програма житлових субсидій?

19 травня, 09:45
Переглядів: 778

З 1 травня на підставі внесених 27 квітня 2017 року урядом змін у постанову №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» в Україні діятиме оновлена програма житлових субсидій.

На основі змін у травні органи соціального захисту населення проведуть перепризначення субсидій на наступний рік та розрахують її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.

Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно буде лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї. Для решти субсидіантів перерахунок проведуть автоматично, без додаткового звернення.

Детальніше про зміни до діючого порядку нарахування та призначення субсидій представникам місцевих ЗМІ під час прес-конференції розповіли начальник управління соціального захисту населення Калуської міської ради Любов Федоришин та начальник відділу соціальних допомог цього ж управління Богдана Галій.

Боржників позбавлятимуть субсидії

– Організації-надавачі житлово-комунальних послуг тепер подаватимуть нам інформацію про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг, – розповідає Л. Федоришин. – Таким боржникам субсидія на наступник строк не призначатиметься. Про це органи соціального захисту інформують людину. Якщо громадянин протягом двох місяців з дати інформування документально підтвердить сплату заборгованості або укладе договір про реструктуризацію боргу, то субсидія буде призначена з дати закінчення дії попередньої субсидії. Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення комісії за наявності поважних причин.

Субсидія на абонплату за газ

– Ще однією новацією є те, що з 1 травня додалася нова послуга, на яку буде нараховуватися житлова субсидія, – зазначає Б. Галій. – Це – транспортування та розподіл природного газу або, інакше кажучи, абонплата за газ.

Опалювальний період скорочується…

За словами Любові Федоришин, якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то, згідно зі змінами від 1 травня, для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування, а для тих, у кого індивідуальне опалення, опалювальний сезон встановлюється з 15 жовтня по 15 квітня.

Доходи рахуватимуть теж по-іншому

Змінюється з 1 травня й період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, – розповідає Богдана Галій. – Якщо раніше для призначення субсидії враховувалися доходи за попередній календарний рік, то тепер доходи враховуються за чотири квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія.

Таким чином, зараз при перерахуванні субсидії вже буде враховано зростання з 1 січня мінімальної заробітної плати до 3200 грн.

Монетизація субсидій

Також внесено зміни до постанови, яка регламентувала порядок перерахунку невикористаної суми субсидії. Після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання повертається підприємством-виробником такої послуги до бюджету в повному обсязі.

Частина невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання в разі їх використання для індивідуального опалення, що в еквіваленті не перевищує вартості 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт*год електричної енергії, перераказується на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачується через відділення поштового зв’язку ПАТ “Укрпошта”.

– У Калуші немає будинків та квартир, які б опалювалися за допомогою електричної енергії, – констатує Б. Галій. – Таким чином, виплату зможуть отримати лише ті енергоощадні родини, які опалюють помешкання газом. Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідкувати в своїй платіжці або безпосередньо звернутися за інформацією до постачальника газу.

Для отримання коштів необхідно буде з 1 липня до 1 вересня подати заяву в управління соціального захисту населення. На підставі цього звернення здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність у сумі еквівалентній вартості 100 куб. м. газу. Якщо в людини зекономлено, приміром, 50 куб. м. газу, то виплачуватиметься сума рівнозначна вартості 50 куб. м. газу.

Людина сама визначає, в якому банку вона хоче отримати грошову виплату. Наше управління співпрацює з Ощадбанком, Приватбанком, Укрсоцбанком, Ідея банком та Райффайзен банком Аваль.

Соціальну норму для непрацездатних збільшили

Для пенсіонерів, інвалідів, інших людей, які не працюють з об’єктивних причин, уряд з 1 травня збільшує соціальну норму, за якою надається житлова субсидія, – розповідає Любов Федоришин. – Тепер якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується з 49 м2 до 75 м2.

Нагадаємо, що для працездатних людей соціальна норма, за якою обчислюється субсидія, складає 13,65 м2 на кожного зареєстрованого в житлі й додатково 35,22 м2 на сім’ю.

32 калуські сім’ї «забулися» на 84 тисячі гривень

Згідно з відповідними постановами уряду, сума субсидії, перерахованої надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про зміни у складі сім’ї та ін., повертається або безпосередньо отримувачем субсидії, або шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків.

– Незважаючи на всі нагадування, люди забувають інформувати управління соцзахисту населення про зміни в сім’ї, здійснення покупки, вартість якої перевищує 50 тис. грн., та ін., – зазначила Л. Федоришин. – Наприклад, за минулий рік під час вибіркової перевірки 2287 сімей у 32 із них виявили зайво нараховану субсидію на 84 тис. грн., яку людям, звичайно ж, довелося повертати.

Про що потрібно повідомляти?

– Зважаючи на це, а також на те, що зараз всім буде здійснюватися перерахунок субсидії, повторно нагадуємо, що протягом місяця одержувачі субсидії повинні повідомляти органи соціального захисту про зміни у складі зареєстрованих у житлі (хтось виписався чи прописався), про зміни соціального статусу членів сім’ї (хтось звільнився чи влаштувався на роботу, став пенсіонером), про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тис. грн., та про зміну набору комунальних послуг (відмовилися від централізованого опалення та перейшли на індивідуальне чи навпаки), – доповнює Б. Галій. – Адже легше відразу отримувати реальний розмір субсидії, ніж після виявлення факту недостовірної інформації і перерахунку повертати надміру нараховані кошти.

Також хотілося б принагідно звернутися до калушан, щоб вони з розуміння поставилися до того, що всім 15 тис. одержувачам субсидії одночасно не вдасться провести перерахунок. Ця процедура займе час…

Замість висновку

Як ці нововведення відобразяться на загальній ситуації із надання компенсацій наразі сказати складно. Проте, ймовірніше всього, після перерахунку усіх субсидій кількість її отримувачів зменшиться у зв’язку з тим, що тепер дохід, як вже зазначалося, рахуватиметься не за попередній рік, а за чотири квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія. Таким чином, вже буде враховано зростання мінімальної заробітної плати до 3200 грн.

Очевидним є й факт, що зменшиться розмір субсидії, оскільки норми споживання зменшилися. Досі було 5,5 кубів газу на 1 м2 площі, зараз – 5 кубів. Для прикладу, якщо у будинку площею 100 м2 проживає одна непрацездатна людина, то для неї субсидія надається на площу 75 м2. Ці 75 м2 множимо на 5 кубів – 375 кубів у місяць пільгового газу, а було 413 кубів…

Загалом, простіше кажучи, субсидія призначається тим громадянам, у кого оплата за житлово-комунальні послуги становить 15% від їх доходів. Для прикладу, якщо зарплата на рівні близько 10 тис. грн., а потрібно 1,5 тис. грн. заплатити за комуналку, то цим людям субсидія вийде. Якщо ж підвищиться зарплата, субсидія автоматично відпаде.

Тетяна КУРТАШ.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: