Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

За новим генпланом на площі Героїв можлива хіба п’ятиповерхівка

13 серпня, 08:40
Переглядів: 68

Як уже інформувалося 5 серпня у Калуші відбулися громадські слухання щодо нового генерального плану міста, на яких київські спеціалісти представили калушанам проєкт майбутнього головного містобудівного документа і запропонували нові рішення для розвитку Калуша в існуючих межах.

Одним із наболілих питань, яке порушила депутат Калуської міської ради Ольга Єланіна, було будівництво на місці колишнього кінотеатру «Відродження» багатоквартирного житлового будинку. Калушан цікавило, чому в проєкті генплану земельна ділянка, де розташована будівля колишнього кінотеатру, позначена не як громадська забудова, а як житлова.

За словами Ольги Єланіної, наразі міська рада ще не затвердила проєкту детального планування території та зміни цільового призначення земельної ділянки, тому вона внесла пропозицію, щоб проєктанти зробили зміни відповідно до того, як це зазначено в державному кадастрі. І вони з цим погодилися.

Йшлося також і про висотність житлової забудови у центрі міста. Як зазначила головна архітекторка проєкту Віра Колодова, центр міста перебуває в межах історичного ареалу. І відповідно до історико-архітектурного опорного плану тут не може бути 9-поверхової забудови.

Як пояснив головний архітектор міста Роман Кузик, загалом обмеження встановлюється не щодо поверховості, а щодо висоти будівель. На кожній території максимально допустима норма різна. Але якщо говорити конкретно про територію, де розташоване «Відродження», то тут висота будівель може бути не більше 15 метрів, а це орієнтовно п’ять поверхів. Хоча поряд з автостоянкою неподалік «Відродження» вже віддавна споруджений 6-поверховий будинок.

Наразі, за словами головного архітектора, всі пропозиції громади міста щодо генплану направлені в ДП «Науково-дослідний і проектний інститут містобудування», яке займалося розробкою генплану. Проєктанти їх розглянуть і врахують або ж відхилять. Відтак внесуть зміни в документацію і подадуть проєкт генплану спершу на розгляд архітектурно-містобудівної ради Івано-Франківської ОДА, а потім на комплексну державну експертизу. І тільки після отримання позитивного висновку державної експертизи проєктну документацію винесуть на розгляд сесії Калуської міської ради для затвердження.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: