Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Забудовник будує, а люди кажуть «Не так!»

13 жовтня, 10:14
Переглядів: 1099

Бульвар Незалежності є важливою транспортною артерією Калуша, оскільки поєднує дві частини середмістя: проспект Лесі Українки та майдан Шептицького. А ще ця частина міста є також місцем проведення великої кількості масових святкових та розважальних заходів.

У свій час, приміром, на бульварі Незалежності був встановлений рекорд України з масового виконання танцю. Також щороку там відбуваються святкові заходи з нагоди Дня міста та Дня незалежності України. Сприяє їх проведенню те, що на бульварі розташовані чотири окремі односторонні автодороги. А ще зі сторони вул. Гоголя він фактично не забудований. Там знаходиться лише Калуський міськрайонний центр зайнятості. Що ж до протилежного боку бульвару, то там упродовж 1980-их років було збудовано цегляну дев’ятиповерхівку та дві панельні. В 2010 році, незважаючи на протести калушан, на бульварі Незалежності з’явилася ще одна дев’ятиповерхівка.

А сьогодні поряд із нею знову зводиться новобудова, будівництво якої викликає у людей скарги та зауваження. Зокрема, наприкінці минулого тижня калушани взялися активно викладати у соціальні мережі фото, на яких видно, як брудну воду із території, де ведуться будівельні роботи, викачують просто на дорогу. На проїжджій частині було також будівельне сміття та інший непотріб. Таким чином, одну із чотирьох доріг на бульварі Незалежності вкрила багнюка. А це, звичайно ж, обурило свідомих калушан.

«Забудовники та й будівельники настільки знахабніли, що скрізь чинять беззаконня. Позаду православного собору у Калуші, перед магазином «Торба» якесь нагле бурмило постійно робить, що хоче. Місяць тому там рили котлован, то вся дорога була в жовтій глині. А нині я побачив, як воду з цього котловану викачували прямо на дорогу. Вся дорога в жовтій воді!!!

Закликаю працівників відділу державного архітектурно-будівельного контролю Калуської міської ради оцінити цю всю вакханалію», – йдеться у дописі калушанина Василя Паращака.

Зауваження калушан були почуті владою. Інспекція з благоустрою Калуша 6 жовтня склала на забудовника припис за порушення «Правил благоустрою та утримання території Калуша» (складання будівельних матеріалів (цегли, труб, піску, ґрунту, щебеню, будівельного сміття, палива), конструкцій, обладнання за межами будівельних майданчиків та забруднення проїжджої частини вулиць при перевезенні вантажів, виїзді автотранспорту з будівельних майданчиків).

– Припис – це свого роду попередження, – розповідає інспектор з благоустрою Ростислав Зелінський. – Якщо ж людина після цього не ліквідує порушення, то нами складається відповідний протокол, який передається адміністративній комісії при виконавчому комітеті Калуської міської ради, де вже визначається розмір штрафу.

Варто зазначити, що керівника будівництва на час нашого візиту не було, тож ми поспілкувалися з його представником. Фактично відразу після розмови працівники взялися прибирати проїжджу частину дороги.

До слова, працівники прибирали проїжджу частину від глини та іншого будівельного сміття і коли на місце будівництва навідалися журналіст та фотограф «НК», тому залишається сподіватися, що бульвар Незалежності більше не буде вкритий багнюкою через зведення там нової багатоповерхівки.

Але постає інше запитання: невже право на місце під сонцем мають лише мешканці новобудов, а ті, хто живуть у будинках, зведених раніше, можуть його й зовсім не бачити у своїх квартирах? Справа в тому, що в 2005 році, коли розпочалося спорудження будинку, в якому зараз функціонує супермаркет «Торба», мешканці будинку №4 на бульварі Незалежності тривалий час протестували і вимагали від міської влади відміни будівництва. Жильці будинку скаржились, що через новозбудований будинок у їхні квартири не потраплятиме сонячне світло, що будівництво негативно вплине на несучу здатність їхнього старого будинку та ін. Але, незважаючи на тривалі дискусії та перемовини, жителів будинку так і не почули. Новий будинок звели, адже всі умови будівництва були затверджені державною експертизою. Має дозвіл на будівництво і забудовник, який наразі зводить новобудову на бульварі Незалежності, а отже він діє цілком законно. Але чому ті фахівці, які дають такі дозволи, не враховують потреби мешканців старих будов, які не хочуть жити в тіні…

0 коментарiв

Залишити коментар

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: