Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Завій і Грабівка вже в складі Новицької ОТГ, але чи всі сільські громади Калущини цьогоріч можуть розраховувати на інфраструктурну субвенцію з держбюджету?

14 травня, 15:42
Переглядів: 1363

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль ще 22 квітня підписав розпорядження «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Івано-Франківської області», але повний текст цього документа з переліком спроможних територіальних громад області тільки днями оприлюднили на офіційному сайті уряду. На території Калущини, відповідно до затвердженого перспективного плану, нових об’єднаних територіальних громад не створено, однак, як і очікувалося, до Калуської міської ОТГ, до якої добровільно увійшли громади п’ятьох сільських рад Калуського району, приєднано Боднарівську, Голинську, Копанківську, Пійлівську, Ріп’янську та Тужилівську сільські ради. А до Новицької сільської ОТГ увійде Завійська сільська рада у складі громад сіл Завій та Грабівка.

– Це приємно, що в Кабміні врахували побажання більшої кількості мешканців Завою і Грабівки та рішення Завійської сільської ради про добровільне приєднання до Новицької ОТГ, яке одноголосно було підтримано депутатами Новицької сільської ради, – наголосив, коментуючи затверджений урядом план формування територій громад Калущини в перспективному плані Івано-Франківської області, голова Калуської районної ради Віктор ГІЛЬТАЙЧУК. – Наскільки мені відомо, Завійською сільською радою в 2019 році розглядалися можливі варіанти приєднання також до Калуської міської ОТГ та Боднарівської сільської ОТГ, яку хотіли створити. За затвердженим нею порядком громадського обговорення питання добровільного приєднання до ОТГ була створена робоча група в складі сільського голови та чотирьох депутатів, яка  побувала у всіх трьох радах та вислухала їх пропозиції в разі об’єднання. Тільки після цього робоча група дала згоду на те, щоб ініціювати приєднання до Новицької ОТГ, оскільки там були запропоновані найкращі умови при об’єднанні та території мають прилеглі землі й під’їзні дороги. Також і при опитуванні мешканців Завою та Грабівки більшість з них висловилися за входження до складу цієї сільської громади, а не до Калуської міської ОТГ.

Одним словом, громада Завійської сільської ради пройшла всю передбачену процедуру добровільного приєднання до уже діючої ОТГ. Можливо, їй навіть довелось відстоювати своє рішення в суді, яке хтось намагався оскаржити. Тому нічого дивуватися з того, що в затвердженому урядом перспективному плані формування територій громад Івано-Франківської області вона увійшла до складу Новицької сільської ОТГ, з якою території Завою і Грабівки межують, а не до Калуської міської ОТГ.

– Ви нічого не сказали про Войнилівську селищну ОТГ. До її складу жодних нових громад не введено?

– Відповідно до перспективного плану формування територій громад Івано-Франківської області, до її складу увійшли ті громади, що й були передбачені попередніми проєктами цього плану. Це – Луківська, Сівко-Войнилівська і Томашівська сільські ради, де не визначилися ні з об’єднанням у спроможні ОТГ, ні з приєднанням до діючих територіальних громад.

– Чи отримуватимуть в поточному році ті села, які наприкінці 2019 року добровільно приєдналися до утворених на Калущині об’єднаних територіальних громад або недавно Кабмін в адміністративному порядку приєднав їх до ОТГ, фінансування вже з власних доходів цих ОТГ та передбачених для громад дотацій і субвенцій з державного бюджету?

– Ні, адже вони лише ввійшли до ОТГ й відповідно на нові села в складі Войнилівської чи Новицької громади поки що не поширюватимуться прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. Ці ОТГ до чергових місцевих виборів у жовтні й напевне вже до кінця 2020 бюджетного року отримуватимуть безпосередньо з державного бюджету додаткові ресурси лише на розвиток громад тих сіл, що ввійшли до них під час періоду добровільного об’єднання територіальних громад.

Власне, у березні уряд затвердив розподіл субвенції з державного бюджету 2020 року місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, що були утворені шляхом об’єднання/приєднання у 2015-2019 роках, пропорційно до площі території та кількості сільського населення. Відповідно таку субвенцію передбачено Войнилівській ОТГ зі складом громад Войнилівської селищної та Перевозецької сільської рад у сумі 1 млн 116,7 тис. грн, Новицькій ОТГ зі складом громад чотирьох сільських рад (без села Берлоги Рожнятівського району та сіл Завій і Грабівка Калуського району) – 2 млн 383,8 тис. грн. Також цьогоріч інфраструктурну субвенцію отримає з держбюджету Верхнянська ОТГ (2 млн 786,1 тис. грн), склад якої не змінювався від дня її створення в 2015 році, та Калуська ОТГ з приєднаними до неї громадами лише п’ятьох сільських рад (2 млн 270,8 тис. грн). До речі, 25 жовтня 2020 року в міській ОТГ повинні відбутися перші вибори, а в інших трьох ОТГ Калущини – чергові місцеві вибори.

Всі інші сільські ради, які увійшли в ОТГ, але не отримують в 2020 році через них за прямими міжбюджетними відносинами субвенції з державного бюджету на розвиток та вирішення інших питань, продовжуватимуть фінансуватися з нього відповідно до затверджених їм місцевих бюджетів на рік. Субвенції та дотації сільські бюджети отримуватимуть за звичним порядком – через бюджети області та району. Тобто їхній статус за Бюджетним кодексом України залишається таким же, як і був до об’єднання в ОТГ.

Розмову вів Василь ТКАЧУК.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: