Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Американська мрія калуської школярки збулася

24 квітня, 08:18
Переглядів: 251381

Гімназистка з Калуша цілий рік  житиме і навчатиметься в США 

Десятикласниця Калуської гімназії Яна Гаврилів давно захоплюється Сполученими Штатами Америки. Побачити цю країну з середини дівчина вирішила за допомогою FLEX. Це програма обміну майбутніх лідерів, яка фінансується урядом Сполучених Штатів. Згідно із нею, старшокласники рік живуть в американській сім’ї і навчаються в тамтешній школі. Яна пройшла всі відбіркові етапи і стала фіналісткою, тож уже готується до перельоту за океан.

Гімназистка отримала «путівку» в Америку не з першого разу. Минулого року Яна Гаврилів пройшла два із трьох відбіркових етапів конкурсу, а цьогоріч її мрія нарешті здійснилася. Всі етапи позаду – залишається тільки скласти валізи. Організаційні питання беруть на себе організатори програми, від учасників потрібен тільки закордонний паспорт та дозвіл від батьків на виїзд за кордон.

Учасників обміну обирала незалежна комісія в США, це висококваліфіковані фахівці в галузі освіти та міжнародних обмінів. Відбір проводився на основі пакету представлених документів, рекомендаційного листа від викладача і готовності школяра до тривалого перебування в США. Знання англійської мови є важливим, але не найважливішим критерієм відбору.

За словами Яни, проходження відбіркових етапів для неї не було складним.

– Це були мовні та психологічні тести, написання есе на задані теми, переважно такі, які б проявляли лідерські якості, та співбесіда, – зауважує дівчина. – Англійську мову вивчаю з другого класу, тож особливої підготовки мені не знадобилося. В есе я просто розповідала про себе, про те, яка є насправді. Вся підготовка до конкурсу полягала в тому, щоб добре обдумати те, що я хочу розповісти, щоб обрали саме мене.

Штат, місто і опис сім’ї, де житиме кал ушанка, вона дізнається вже ближче до дати поїздки. Виїзд до США планується на серпень цього року, а повернення на травень-червень наступного. Сім’ї, які приймають там дітей, як і школярі, проходять ретельний відбір. Учасники програми не будуть в американських родинах гостями, вони тимчасово стануть повноцінними її членами, дотримуватимуться сімейних правил та матимуть певні обов’язки. 

Дівчина запевняє, що до такої далекої і тривалої поїздки готова. Адже мріяла про це давно. Яна – голова учнівського самоврядування гімназії, з чотирьох років займається танцями, каже, що саме участь у танцювалиних конкурсах, чисельні поїзки з колективом допомогли їй стати самостійною, стійкою до стресових ситуацій і навчитися знаходити швидкі рішення неочікуваних проблем.   

– Звісно, колись я уявляла собі перебування в Америці тільки з позитивного боку, – говорить Яна. – Думала, що це лише розкішне життя і цікаві подорожі. Але, ставши старшою, зрозуміла, що не все так просто.  Адже там мені доведеться самостійно приймати рішення, вирішувати буденні проблеми, поруч не буде рідних та друзів, які зможуть підтримати. Але зараз я готова до всього. Розумію, що для мене це чудовий шанс здобути неоціненний досвід життя й навчання в іншій країні, тож я не можу його упустити. Розуміють це й підтримують мене батьки, хоч, звісно, вони до останнього сподівалися, що я не пройду до фіналу і нікуди від них не поїду.

Перебування в Америці на рік відтермінує для Яни закінчення школи. Хоч у США вона теж навчатиметься, після повернення додому  все ж буде змушена пройти навчання в одинадцятому класі за українською програмою.  Але з цього приводу дівчина не засмучується. Вважає, що це додатковий час для вибору професії, з якою ще остаточно не визначилась. Вирішила тільки, що вона буде гуманітарного спрямування.

Уляна РЖЕВСЬКА.

31344 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: