Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Батьківські комітети в школах: бути чи не бути?

10 лютого, 17:58
Переглядів: 765

На початку лютого більшість центральних засобів масової інформації активно поширювали новину про те, що нібито Міністерство освіти і науки України заборонило батьківські комітети у школах. Реакція з боку міністра освіти і науки України Лілії Гриневич була миттєвою: вона офіційно спростувала таку інформацію. То що ж відбулося насправді?

21 грудня 2017 року за підписом Лілії Гриневич був виданий наказ МОН України №1649, згідно з яким втрачав чинність наказ МОН України від 2 червня 2004 року №440 «Про затвердження Примірного положення про батьківські комітети (ради)». Це Положення мало винятково рекомендаційний характер. Відповідно до нього рішення про створення батьківських та учнівських комітетів могло бути прийнято на загального зборах трудового колективу, а, отже не залежало від бажання батьків чи учнів.

В офіційному поясненні міністра освіти і науки України так і зазначалося: «МОН у межах своїх законних повноважень не мало і не має стосунку до створення чи не створення в закладах загальної середньої освіти органів батьківського самоврядування (батьківських комітетів). До того ж, повноважень у Міністерства на врегулювання питань діяльності (прав чи обов’язків) батьківського чи учнівського самоврядування немає».

Як пояснила заступник міського голови Калуша Любов Максимович, підписаний Лілією Гриневич наказ є логічним кроком у приведенні до норми діючого законодавства, зокрема, Закону України «Про освіту», прийнятого у вересні 2017 року.

 Оскільки це Примірне положення про батьківські комітети не відповідає чинному Закону «Про освіту», тому Міністерство освіти зараз приводить у відповідність усю нормативно-правову базу. Як такі батьківські комітети мають право на існування, оскільки новим Законом «Про освіту» передбачені органи батьківського самоврядування. Тобто право на функціонування вони мають. Однак зараз Міністерством освіти і науки України розробляються проекти нових законів «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», якими буде передбачено, яким чином створюватимуться органи батьківського самоврядування і які повноваження будуть мати, якою буде їхня співпраця зі школою та органами місцевого самоврядування. По суті зараз іде внормування нормативно-правової бази.

Любов Максимович також зазначила, що відповідно до нового законодавства роль батьківських комітетів буде змінюватися.

Нам би хотілося, щоб органи батьківського самоврядування були дієвими і мали можливість приймати відповідні рішення в управлінні навчальними закладами в межах тих повноважень, які будуть прописані Міністерством. Дуже приємно, коли батьки цікавляться умовами, в яких навчаються діти та якістю освіти. Зараз батьки ще матимуть повноваження контролю за витрачанням бюджетних коштів, тобто можливість фінансового нагляду, оскільки за новими Законом «Про освіту» кожен керівник закладу освіти зобов’язаний звітувати перед громадськістю про кошти, які надходять у заклад і як вони витрачаються.

Отож, насправді Міністерство освіти і науки України не скасовувало батьківські комітети, оскільки не має для цього повноважень. Проте зараз ведеться активна робота над змінами правил їх створення та взаємодії з адміністрацією навчальних закладів і органами місцевого самоврядування відповідно до норм діючого Закону України «Про освіту».

1 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: