Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Ірина Люклян: «Цей навчальний рік був вдалим для калуської освіти»

03 травня, 15:57
Переглядів: 19921

Минулий рік для освітян міста був роком ротації.  Профільне управління отримало нового керівника –  до цього директора ЗОШ №5  Ірину Луклян, а її попередниця Любов Максимович стала заступником міського голови з гуманітарних питань, тобто продовжила курувати освіту. Як з`ясувалося, такі зміни пішли тільки на користь – цьогорічні успіхи калуських школярів перевершили минулорічні. Але приводом для розмови з начальником управління освіти Калуської міської ради стали й інші актуальні питання з освітньої сфери, які турбують нині педагогів, учнів та батьків.

Калуські дитсадки  готові до погоди не за сезоном

– Квітневі холоди змусили тимчасово призупинити навчальний процес в школах, а от дитячі садочки міста продовжували працювати. Як вдалося не припиняти їхню роботу за таких умов?

– Ми не маємо права припиняти навчання в дошкільних закладах, адже розуміємо, що такими діями можемо завадити роботі великої кількості працездатного населення міста – батькам дошкільнят, яким не буде з ким залишити своїх дітей в робочий час. Місто передбачило  можливі проблеми в зв’язку з похолодання після завершення опалювального сезону. Ще давніше для всіх дошкільних закладів Калуша було придбано достатню кількість обігрівачів. Тож навіть коли фактична погода не відповідає сезону це не створює перешкод для роботи дитячих садочків. У всіх таких закладах працюють сторожі, які включають прилади заздалегідь, щоб обігріти приміщення до приходу дітей. В ці дні (розмова велася 24 квітня. – Авт.)  Держемідслужба щодня проводить заміри температури повітря в дошкільних навчальних закладах Калуша і результати відповідають нормі.

– А варіантів для альтернативного обігрівання шкіл немає?

– У школах цю проблему вирішити важче, адже приміщення значно більші за площею і забезпечити їх потрібною кількістю обігрівачів нереально. Більша частина калуських шкіл опалюються від Калуської ТЕЦ,  а відновлення там опалювального сезону – надзвичайно складний процес. Тож нам доводиться виходити із ситуації тимчасовим призупиненням навчання.

– Як у школах наздоганятимуть програму?

– Робочий день з понеділка, 24 квітня, перенесено на суботу, 29 квітня. За два інших дні вимушених канікул відпрацювань не буде, програму наздоганятимуть ущільненням, це допускається.

 

Інклюзивне навчання для Калуша не новинка   

– Зараз в Україні особливу увагу приділяють інклюзивній освіті. Чи розвивається Калуш в цьому напрямку?

– Ще буквально кілька років тому українські діти з особливими освітніми потребами могли навчатися тільки в домашніх умовах. Вчителі проводили з ними індивідуальне навчання. Але зараз наша країна, взявши за приклад європейський досвід, почала інтегрувати таких дітей  в суспільство через навчання їх у школі разом з іншими дітьми. Калуш активно підтримує цю методику. Перший клас з інклюзивним навчанням в нашому місті з’явився ще три роки тому в ЗОШ №8. Там поряд з іншими дітьми навчається учениця із особливими освітніми потребами, зокрема з вадами опорно-рухового апарату. Цей досвід виявився дуже вдалим. Зараз в місті діє вже кілька таких класів у восьмій та п’ятій школах. З наступного навчального року до них долучиться і четверта школа.  

Варто зауважити, що інклюзивне навчання можливе лише в класах, де навчаються не більше двадцяти учнів.

– Як відбувається відбір учнів з особливими потребами для навчання в класах загальноосвітніх шкіл?

– Його проводить спеціальна обласна комісія. Адже не всі діти з особливими потребами можуть навчатися в таких класах.

 

Навчання в одинадцятій школі зовсім не гарантує вступу до гімназії

– До редакції «НК» часто звертаюся читачі, які скаржаться, що дітям потрапити на навчання в ЗОШ №11 дуже складно. Чому? Там діють особливі критерії відбору?

– Ні. Умови вступу такі ж, як і в інші загальноосвітні школи міста. Але чомусь у калушан склалося хибне уявлення.  Люди думаю, що якщо їхня дитина навчатиметься в цій школі, то автоматично після четвертого класу потрапить до гімназії. Насправді ж для вступу до гімназії всім без винятку потрібно пройти вступні випробування. В усіх учнів,  незалежно від попереднього місця навчання, одинакові умови.  В одинадцятій школі навчаються за тами ж навчальними планами і програмами, як і в інших школах. Тому ажіотаж зі вступом  туди не зовсім зрозумілий.

– Але все ж він не зменшується. Чи може управління якось на це вплинути?

– За кожною школою міста, окрім спеціалізавоної (ЗОШ №2) та гімназії, закріплені території обслуговування. При вступі на навчання мешканцям цього мікрорайону надається перевага. Раніше батькам потрібно було лише письмово вказати в заяві адресу проживання, але оскільки багато з них, як виявилось, вказували неправдиві дані, тепер потрібно пред’явити документи, що підтверджують це.

 

Перемоги множаться

– Калуська освіта цьогоріч показує чудові результати. Якими успіхами пишаєтеся найбільше?

– Кожне досягнення важливе для нас. Справді, рік видався вдалим.   Якщо минулоріч на всеукраїнському етапі предметних олімпіад Калуш отримав три перемоги, то тепер їх аж вісім. До того ж  дві – найвищого рівня. Учениця Калуської ЗОШ №1 довела, що найкраще в країні знає українську мову, а учень третьої школи показав найвищі знання з трудового навчання. Тож маємо чим пишатися. 

Окрім цього, калуські учні можуть похвалитися чудовими результати й на конкурсі-захисті наукових робіт МАН та іншими високими досягненнями.  Тому хочу подякувати педагогам, директорам шкіл і учням за ці заслуги, адже це доказ їхньої важкої праці.

Зараз готуємося до вже традиційного свята обдарованих дітей, яке проходитиме в рамках Дня міста. Там відзначатимемо всіх наших переможців.

Розмову вела Уляна ФІРИЧ.

2029 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: