Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

«КАРПАТНАФТОХІМ» і наш коледж могли б стати учасниками проведення пілотного проекту з дуальної освіти»

17 лютого, 13:05
Переглядів: 17848

В одному з попередніх номерів «НК» повідомлялося, що в Україні хочуть узаконити можливість здобувати вищу освіту на роботі. Перший заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець з цього приводу зауважив, що незважаючи на те, що зараз випускається багато інженерів, наші підприємства все одно мають проблему з кадрами.

– Дуальне навчання – це саме та модель освіти, яка може вирішити проблему української вищої освіти – відірваності від ринку праці, – переконаний посадовець. – Суть дуальної освіти полягає в тому, що студент з якогось моменту частину навчання проводить на робочому місці. Це не практика, а саме навчання, яке студент проходить працюючи. Це повноцінне виконання обов’язків, отримання заробітної плати і паралельне здобуття знань. Але щоб повноцінно впровадити в Україні дуальне навчання, необхідно змінити законодавство. Вишам потрібно співпрацювати з підприємствами, щоб їх керівництво не просто брало студентів на роботу, а організовувало на робочому місці навчальний процес.

Тема, порушена в публікації, викликала реакцію читачів. Зокрема, в редакцію «НК» звернулася викладач Калуського політехнічного коледжу Любов Луців, яка висловила свою думку з цього приводу.

– Економічні та соціальні реалії сьогодення диктують необхідність проведення рішучих реформ у системі освіти, – вважає Л. Луців. – Адекватність розвитку освіти стосовно сучасних завдань і вимог розглядається як найважливіша передумова досягнення економічних, соціальних і природоохоронних цілей. Пристосування професійної навчальної системи до потреб ринкової економіки гарантує кращі шанси для молоді на ринку праці.

Цікавим у цьому відношенні є досвід Німеччини. Переважна більшість молоді в цій державі (близько 70% або 2/3 всіх випускників) після закінчення школи навчаються одній з 350 професій, що має державну ліцензію, у рамках дуальної системи, коли спеціальні теоретичні знання даються у професійній школі, а практична підготовка здійснюється безпосередньо на робочому місці або в спеціальних навчальних майстернях на підприємстві чи фірмі. Таке поєднання теорії та практики забезпечує високу кваліфікацію німецьких фахівців, що отримала визнання в усьому світі.

До того ж, на думку Любові Луців, дуальна система забезпечує рівновагу між попитом та пропозицією фахівців на ринку праці. Адже співпраця освітніх та господарських суб’єктів передбачає підготовку саме тієї кількості фахівців, саме з тією якістю знань та вмінь, яку на цей момент потребує ринок праці.

Варто зазначити, що у вітчизняній практиці вже також спостерігається розвиток основоположних принципів дуальної системи навчання. Задля прикладу можна сказати, що співробітництво компанії «Київстар» із Київським національним інститутом інформаційних технологій. «Київстар» щороку проводить серед студентів II-V курсів олімпіади, за результатами яких переможці вже в період навчання отримують робоче місце у фірмі та можуть поєднувати роботу і навчання. Підприємство в свою чергу забезпечує переможців не лише робочим місцем, але й базою для наукових та практичних досліджень і розробок.

– Недавно в нашому коледжі відбувся круглий стіл, на якому обговорювались питання розвитку освіти, – продовжує Л. Луців. – На цій конференції була висловлена також думка щодо дуальної освіти. Як зазначили в своїх виступах провідні фахівці ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Ірина Білецька та Андрій Відоняк, підприємство зацікавлене в підготовці кваліфікованих кадрів і надає можливість проходження виробничих практик студентами на робочих місцях.

Враховуючи вищезазначене, думаю, що ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» та Калуський політехнічний коледж могли б стати учасниками проведення пілотного проекту з дуальної освіти. Для початку це можна було б зробити для однієї спеціальності.

«КАРПАТНАФТОХІМ» – сучасне підприємство, автоматизоване, з використанням комп’ютеризованих систем управління, де працюють спеціалісти високої кваліфікації, а в нашому коледжі є висококваліфікований викладацький склад та відповідна матеріальна база.

3768 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: