Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Надія Гуш: «Директор сучасної школи насамперед повинен бути ефективним менеджером»

23 вересня, 12:29
Переглядів: 18924

Школа №11, яка розташована в одному приміщенні із Калуською гімназією ім. Д. Бахматюка, – найновіша в Калуші та єдина в місті лише із початковою освітою. Але це ще не всі її особливості. Калуська ЗОШ №11 цьогоріч увійшла в сотню тих навчальних закладів України, де вже впроваджується пілотний проект «Нова українська школа».

Ці нововведення збіглися в часі із потребою заміщення вакантної посади директора закладу. І нещодавно, буквально кілька днів тому, за результатами відкритого конкурсу школу очолила досвідчена вчителька початкових класів, яка працювала у ЗОШ №3, Надія Гуш. Журналіст «НК» зустрілася із новопризначеним керівником та поцікавилася, якою вона бачить одинадцяту школу в майбутньому.

– Надіє Богданівно, перемога в конкурсі на заміщення посади директора стала для вас несподіванкою?

– На конкурс із заміщення посади директора йшла цілеспрямовано. Це – мій свідомий вибір. Тож зроблю все для того, щоб зберегти напрацювання попередників, але, окрім того хочу запровадити й багато нового. Досвід для цього маю, адже протягом 24 років працювала вчителем початкових класів, була лауреатом обласного етапу конкурсу «Вчитель року» та членом творчої майстерні при Івано-Франківському інституті післядипломної освіти. Проте, хотілося подальшого розвитку, поширення набутого досвіду в масштабах, більших ніж один клас. Для участі в конкурсі підготувала програму розвитку навчального закладу та перспективний план. Тому можу сказати, що перед тим, як обійняти цю посаду, добре підготувалася і вивчила всі аспекти роботи саме цього навчального закладу, зокрема, що стосуються впровадження пілотного проекту Міністерства освіти і науки України «Нова українська школа», за яким з нового навчального року навчаються учні двох перших класів ЗОШ №11.

– До речі, як можете оцінити перші тижні навчання за цим проектом?

– Давати якусь оцінку зараз ще рано. Проходить адаптаційний період. Звісно, що до всього нового потрібно звикнути. Організація навчання в проектних класах суттєво відрізняється від звичайної. Дітки працюють в групах, їм потрібно облаштовувати згідно зі стандартами відпочинкову, мистецьку зони із відповідною матеріально-технічною базою. Закупівлею потрібного обладнання та матеріалів ми зараз якраз займаємося. Кошти на це з міського бюджету вже виділені. Нещодавно придбали багатофункціональний пристрій для друку, сканування та копіювання. Це дуже полегшує роботу педагогам, адже щодня їм доводиться роздруковувати багато матеріалів для навчання за пілотним проектом. Також вже обладнали класи двома новими мультимедійними проекторами і замовили необхідне обладнання та меблі.Наступного тижня очікуємо міністерську перевірку.

Сподіваємося, що нам вдасться успішно реалізувати цей проект. Як відомо, з наступного року на навчання за цією освітньою програмою перейдуть всі українські школи. Думаю, маючи досвід, допомагатимемо тоді іншим міським школам адаптуватися.

– Якою є ваша думка як досвідченого педагога щодо реформуваня української освіти в цілому?

– Вважаю, що ця реформа добре продумана і враховує інтереси усіх сторін: дітей, батьків, педагогів. Звісно, що у процесі впровадження пілотного проекту можуть виявитись деякі недопрацювання, але для цього й існує таке поняття, як пілотне впровадження.

– А що зміниться безпосередньо в роботі директора після вступу у дію нового закону про освіту в Україні?

– На мою думку, сучасний директор школи має бути насамперед ефективним менеджером, а не тільки господарником. Новий закон про освіту якраз це передбачає.

– Ви згадували, що готували програму розвитку школи. Можете поділитися, на чому розставили акценти?

– Планів є багато. Школа нова, сюди було вкладено багато бюджетних коштів. Дякую попереднім директорам, що зуміли зберегти всі напрацювання, але, вважаю, що на цьому зупинятися не варто. Працювати завжди є над чим. 

У перспективі – це пожвавлення співпраці із дошкільними навчальними закладами, адже там підростають наші майбутні школярі. Ну і з Калуською гімназією, адже більшість дітей після навчання в нашій школі вступають саме туди.

Хотілося б налагодити міжнародну співпрацю з навчальними закладами міст-побратимів Калуша. Це була б чудова можливість для наших вчителів, щоб перейняти новий досвід і ділитися своїм. У планах – участь у міжнародних грантах, що відкриє нові фінансові можливості для нашої школи.

Ще один із пунктів – більше пристосувати подвір’я закладу для навчання та відпочинку школярів. На нашій території дуже гарний ботанічний сад, тож там практикується проведення уроків. Хотілося б встановити таблички з назвами рідкісних рослин, облаштувати екологічні стежки, майданчик для занять та відпочинку на перервах.

– Нещодавно одинадцята школа передала у власність Калуської гімназії стадіон. Чи мають тепер учні вашої школи можливість там займатися?

– Стадіон відійшов у власність гімназії в результаті поділу території. У наших сусідів є більше можливостей для його утримання. Як ви знаєте, донедавна стадіон був у дуже занедбаному стані. Наші техпрацівники, яких є лише двоє, не справлялися. Гімназія облагородила цю територію і продовжує дбати про її благоустрій. Але тим не менше, нам не забороняють користуватися стадіоном. Наша школа підтримує дружні стосунки із колективом гімназії, адже ми успішно ділимо одне приміщення, спільну їдальню, актовий та спортивний зали.

– Як проходить адаптація у новому колективі?

– Ми ще знайомимося. Тільки кілька днів тому відбулося моє офіційне представлення колегам, я зустрілася з учнями. Наразі можу сказати, що всі позитивно налаштовані на плідну роботу та хороший результат.

– Які ідеї хотіли б насамперед реалізувати на новій посаді?

– Найперше, хотілося б налагодити систему комунікації адміністрації , педагогів та батьків, вдосконалити сайт нашої школи. Його потрібно більше наповнювати, зробити доступнішим для користувачів. Планую також запровадити спілкування батьків та вчителів через Інтернет. Зокрема, створити базу даних електронних адрес батьків, щоб вчителі могли робити оперативну Інтернет-розсилку інформації, замість того, щоб телефонувати до кожного. Це значно зекономить час. Ну і звичайно – популяризація нашого закладу в соцмережах.

Хочу ще раз наголосити, що на цю посаду я прийшла свідомо і налаштована на результативну роботу. При цьому запевняю, що мій кабінет буде завжди для всіх відкритий.

Розмову вела Уляна ФІРИЧ.

 

 

 

 

 

 

 

 

3852 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: