Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

«Наша школа рухається у бік фінської моделі навчання»

04 вересня, 11:11
Переглядів: 1217

З 1 вересня в Україні починає діяти комплекс програм і підходів до освіти «Нова українська школа». Він передбачає 12-річне навчання дітей, повідомляє «Нафтохімік-Калуш» на посилання «Газета По-українськи».

Початкові класи – з першого по четвертий, базова середня школа – п’ятий-дев’ятий класи та профільна середня школа – навчання в ліцеї або закладах професійної освіти – 10-12 класи.

Школам нададуть право частково формувати навчальні програми і плани. Директора обиратимуть на конкурсі. Він зможе обіймати посаду не більш як два п’ятирічних терміни поспіль. Учителі зможуть проходити сертифікацію не лише на державних курсах підвищення ква­ліфікації, а й в інших установах.

Головна мета ’’Нової української школи” – виховати інноватора й громадянина, який сам може приймати рішення, – говорить міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Раніше школу вважали місцем, де дитина повинна була отримати якнайбільшу порцію знань. Зараз цього замало, бо знання увесь час примножуються. І їх можна знайти не лише у школі чи бібліотеці, а й просто вийшовши в інтернет із татового телефону. Школа мусить надати не тільки знання, а ще й уміння їх застосовувати, виробляти своє ставлення до тієї чи іншої ситуації.

Учням, які з вересня пішли до першого класу, не задаватимуть домашнього завдання.

Це нововведення поширюється на всю початкову школу. Помарки й помилки не виправлятимуть червоною пастою. Замість табелів введуть свідоцтва досягнень. Даватимуть характеристику предметних компетентностей учня за чотирирівневою системою: "має значні успіхи”, "демонструє помітний прогрес”, "досягає результату з допомогою вчителя” та ”ще потребує уваги і допомоги у вивченні того чи іншого предмета”.

 

З’являться ранкові зустрічі дітей і вчителів.

Перед уроками вони в неформальній атмосфері обговорюватимуть плани на день і ділитимуться тим, як пройшли їхні вихідні. Це допоможе дітям набути і поліпшити навички спілкування.

Відсутність оцінок, табелів і збільшення спілкування полегшить життя першокласникам, знизить напруженість, зменшить стреси й ’’алергію” до школи, – каже освітній експерт і засновник ліцею ’’Гранд” Володимир Співаковський.

– Наша школа рухається у бік фінської моделі навчання. Там акцентують увагу на розвитку компетентностей дитини – того, що вона може застосувати на практиці.

Кожен першокласник у вересні безкоштовно отримає конструктор ”Лего”.

На клас також дадуть набір, але більший. За допомогою конструктора викладачі в ігровій формі навчатимуть математиці й мові.

Ми змінили програми навчання і випустили нові підручники для перших класів. Оскільки кількість дітей у перших класах виросла, ми готуємо у два з половиною рази більше підручників. Частину доставлять у вересні-жовтні, – додає Гриневич. – Уперше виставляємо всі шкільні підручники в електронній формі. їх можна скачати на будь-який пристрій.

Більшість школярів початкових класів має з цього навчального року навчатися за одномісними партами.

Це задумали для того, щоб легко змінювати освітній простір і діти швидко перегрупувалися для обговорення, – говорить співголова громадського об’єднання ’’Батьки ЗОБ” Олена Бондаренко.

– Але на практиці виникли проблеми з цим. По-перше, наші класи побудовані за інших стандартів, нові парти займатимуть багато місця. По-друге, в багатьох школах протягом перших місяців навчання повністю не встигнуть оновити меблі. Є проблема із їхньою поставкою. Занадто великі обсяги.

Також із цього року навіть при наявності однієї дитини з особливими потребами в школі мають створити інклюзивний клас.

Для кожної такої дитини у школі розроблятимуть план розвитку, а розклад складатимуть з урахуванням її особливостей.

Ірина Рубан.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: