Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Новій українській школі бути

06 вересня, 10:28
Переглядів: 17708

Верховна Рада прийняла закон, який започатковує реформу освіти в Україні

По-новому українські школярі почнуть навчатися вже із наступного навчального року. Реформа передбачає реалізацію концепції «Нова українська школа». Її ідея полягає у докорінних змінах форм і методів навчання, зокрема, введення 12-річної шкільної освіти та застосування технологічних ноу-хау. Планується впровадити тематичне, інтегроване навчання. Учням не просто даватимуть знання, а вчитимуть їх застосовувати. Україна нарешті перейде від радянської моделі освіти до європейської.

Після впровадження цієї реформи велика увага приділятиметься налагодженню партнерських стосунків між учнями, вчителями та батьками. Окрім цього, мають забезпечити справедливий підхід фінансування шкіл через прозорий розподіл внесків між державою, органами місцевого самоврядування та батьками. Також хочуть розширити автономію навчальних закладів і збільшити мотивацію педагогів.

Під час реформування буде впроваджена нова система мотивації та підвищення кваліфікації вчителів. Передбачено систему добровільної зовнішньої незалежної сертифікації вчителів. Це буде перевірка педагогів на володіння предметом, уміння спілкуватися з дітьми та використання сучасних методик навчання Вчителі, що успішно пройшли сертифікацію, отримуватимуть надбавки до зарплатні.

Також буде створена нова система контролю за якістю освіти. Атестацію шкіл та інспекції в районних управліннях освіти ліквідують. Натомість забезпечення якості освіти буде здійснювати Державна служба якості освіти, де працюватимуть фахівці, які не застосовуватимуть санкцій, а лише даватимуть рекомендації як покращити навчальний процес.

Як раніше вже повідомлялося на сторінках «НК», аби випробувати реформу на практиці ще до її повного впровадження у Міністерстві освіти і науки України виріши запустити пілотний проект. Вже цього навчального року його почали впроваджувати в сотні шкіл у різних регіонах країни, по чотири в кожній області. У список закладів, де вже навчаються за пілотним проектом потрапила і Калуська школа I ступеня №11. Тут вже розпочали навчання за новим державним стандартом два з трьох перших класів навчального закладу.

 

3715 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: