Олександра Фрицька: «Чим більше спроб, тим більша ймовірність успіху!»
Освіта
06 червня, 12:00
Переглядів: 628

Вже традиційно Калуська гімназія імені Дмитра Бахматюка може погордитися досягненнями своїх учнів. Серед них відзначилася цьогорічна випускниця Олександра Фрицька. Дівчині вдалося впродовж навчального року посісти третє місце у Всеукраїнському конкурсі учнівської та студентської творчості імені Марії Фішер-Слиж «Змагаймось за нове життя!», присвяченому творчості Лесі Українки,третєІ місце у другому етапі ХІІІ Міжнародного конкурсу з українознавства, який проводиться науково-дослідним інститутом українознавства Міністерства освіти і науки України та перемогти в теоретичному турі IV Всеукраїнської олімпіади з культурології, який проводився на базі Національного університету «Острозька академія».
Про свої захоплення, процес підготування до участі в конкурсах та плани на майбутнє Олександра розповіла журналісту «НК».
– Чому ти вирішила брати участь в олімпіаді з культурології, адже ця наука включає в себе декілька дисциплін, а такого окремого шкільного предмета немає?
– Починаючи з минулого року, я була учасницею всіх можливих конкурсів, в якихось вигравала, а в якихось – ні. Культурологія стала «одним із». Відповідно до завдань олімпіади, потрібно було писати есе, а це те, що мені подобається робити. Тому мене також зацікавила участь в ній.
– Як проходила олімпіада у зв’язку з карантином?
– Вона відбувалася у два тури. На першому слід було відправити своє есе на електронну пошту організаторів. Другий тур – теоретичний, який мав відбутися на базі Осторозької академії. Але через карантин організатори відсилали тест на пошту учасникам і його потрібно було виконати онлайн-мережі за обмежену кількість часу. Питань було багато, в середньому для роздумів над відповіддю учасник мав менше однієї хвилини. За результатами тесту нараховувалися бали, які додавалися до оцінки за есе, і таким чином визначали переможців.
– Чи складно було підготуватися?
– Теоретична частина була досить загальною, чітко визначених дисциплін не було. Тому особливі вузькопредметні знання не знадобилися. Свого часу я дуже цікавилася культурологією, і це зіграло мені на руку. Історія, література, розвиток культури і мистецтва – це були основні сфери.
– Бачила, що тема одного з есе, який приніс тобі перемогу на конкурсі, присвяченому творчості Лесі Українки, була по-філософськи глибокою: «Про що ти думаєш?», «Про прийдешніст.». Що спонукало вибрати її?
– Коли є перелік тем, на які можна писати, завжди хочеться вибрати ту, яка тобі найближча. Таку, яка викликає суперечливі думки. У такий спосіб можна донести свою позицію, поділитися з іншими власними судженнями. Тому часто вибираєш не ту тему, про яку ти сама хотіла говорити, а ту, про яку ти маєш що сказати в цей конкретний момент.
– При підготовці до участі в усіх цих конкурсах, яку роль відіграли твої педагоги?
– У десятому класі в мене змінилася вчителька української мови та літератури. Нею стала Ольга Сербін. Саме вона почала мені розказувати про різноманітні конкурси, окрім стандартних олімпіад, в яких можуть брати участь учні. До того я ніколи не чула про них. Вона показувала мені можливості, спрямовувала, підштовхувала, за що я їй щиро вдячна.
– Ти випускниця. Чи обрала вже ВНЗ і спеціальність, яку хочеш здобути?
– Я надто часто змінюю думку про те, що хочу, але зараз вагаюся між соціологією і філологією. З вищих навчальних закладів мене приваблює Український католицький університет у Львові, про нього багато хороших відгуків.
– Яке твоє хобі?
– Свого часу мене цікавило все, що пов'язане з мистецтвом. Зараз мені подобається писати. Я читаю багато літератури, шукаю інформацію, яка допоможе мені вдосконалитися, вивчити якісь нові методи, прийоми. Хотілося б у майбутньому написати власні книги.
– Що б ти побажала молодим людям – своїм одноліткам?
– Потрібно пробувати себе в усьому. Поки я не пробувала, в мене нічого не виходило, вважала, що нема можливостей. Насправді, вони є. І якщо тобі хтось інший про них не каже, то слід шукати самому.
0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.