Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Що очікує на школи міста?

30 березня, 16:18
Переглядів: 8343

Новий Закон України «Про освіту», прийнятий у вересні 2017 року, передбачає цілу низку новацій в освітній сфері. Зокрема, по-новому визначено типи закладів, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти на різних її рівнях. Оскільки реформа буде впроваджуватися вже з вересня 2018 року, актуальним стало питання, якою ж буде мережа навчальних закладів Калуша.

Згідно із законом середню освіту можна здобувати в закладах різних рівнів, що функціонують як окремі юридичні особи, та структурних підрозділах одного закладу освіти (І-ІІ, ІІ-ІІІ, І-ІІІ ступенів). Визначаться такі типи закладів загальної середньої освіти:

  • початкова школа – заклад освіти І ступеня, який надає початковий рівень освіти (навчання триває 4 роки);
  • гімназія – заклад освіти ІІ ступеня, який надає базовий середній рівень освіти (навчання триває 5 років);
  • ліцей – заклад освіти ІІІ ступеня, який надає профільний середній рівень освіти (навчання триває 3 роки).

До інших типів закладів загальної середньої освіти віднесли: спеціальну школу (для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку), санаторну школу (для дітей, які потребують тривалого лікування), школу соціальної реабілітації (для дітей, які відповідно до рішення суду потребують спеціальних умов виховання) та навчально-реабілітаційний центр (для дітей з особливим освітніми потребами, зумовленими складними порушеннями розвитку).

Як повідомила начальник управління освіти Калуської міської ради Ірина Люклян, поки що не відомо, як саме зміниться мережа загальноосвітніх навчальних закладів у Калуші.

– ­У квітні відбудеться засідання міськвиконкому, – розповідає вона, – на якому плануємо розглянути це питання. Є декілька варіантів, але остаточне рішення ще не прийняте. Відповідно до Закону України «Про освіту» ми маємо чотири роки для внесення змін до мережі навчальних закладів міста, які надають загальну середню освіту. Тому не будемо поспішати. Хочемо ще побачити з цього приводу рекомендації від Міністерства освіти України.

Поки що лише відомо, що свій статус цього року змінить Калуська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням англійської мови.

– Адже в Законі України «Про освіту» немає такого типу загальноосвітнього навчального закладу як «спеціалізована школа». Тому вже з вересня 2018 року діти, які підуть сюди у перший клас, будуть навчатися за типовими програмами для шкіл. Решта ж учнів продовжуватимуть навчатися за тими програмами, за якими розпочинали. Що ж до Калуської гімназії імені Дмитра Бахматюка та Калуського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10-ліцей», то вони свій статус втрачати не будуть, – зазначає Ірина Люклян. 

Нововведення з вересня 2018 року чекають на всіх першокласників, адже вони вже будуть навчатися за програмами Нової української школи. На даний час активно ведеться підготовка вчителів, які з початком нового навчального року будуть вести перші класи.

– На базі ЗОШ №10-ліцею ми проводимо тренінги для вчителів початкових класів. На початку березня відбулася їх перша серія, на черзі – друга. Можна побачити, як змінюється ставлення вчителів до новацій. Якщо спочатку більшість сприймало все зі страхом, то зараз проявляють більше зацікавленості та з ентузіазмом навчаються, – наголосила начальник управління освіти Калуської міськради.

3211 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: