Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

У Калуші лауреатами премії ім. Костянтини Малицької стали вчитель ліцею №5 і педагог-позашкільник

01 жовтня, 10:32
Переглядів: 854

У першу неділю жовтня в Україні святкують День працівників освіти. Напередодні, 1 жовтня, вітатимуть і освітян Калуської міської територіальної громади.

Про освітян, їхні здобутки та основні завдання, які перед ними стоять, журналістці «НК» розповіла начальниця управління освіти Калуської міської ради Ірина Люклян.

– З 1 січня 2021 року галузь освіти Калуської ТГ розширилася, оскільки до освітянської родини доєдналися старостинські округи. Наразі в нашій територіальній громаді нараховується 42 освітянські установи: 14 дошкільних закладів, 4 позашкільних, 21 заклад загальної середньої освіти (ліцеї, гімназії і одна початкова школа), а також комунальні установи «Інклюзивно-ресурсний центр Калуської міської ради» та «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Калуської  міської ради». Загалом в освіті територіальної громади працює близько 1500 педагогічних працівників, – зазначає Ірина Олексіївна.

При цьому вона додає, що 97% усіх вчителів мають повну вищу освіту, що є досить хорошим показником. 69% вчителів мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 42 педагоги є відмінниками освіти України. Також серед освітян громади є шість заслужених учителів України, троє з яких працюють у Калуському ліцеї ім. Д. Бахматюка – Ліна Стефанюк, Олександр Безушко та Алла Маковська, а також учителька ліцею №10 Ольга Кецмур, Тужилівського ліцею Ірина Павлів та Голинського ліцею Оксана Тебешевська.

Працює у калуських школах і 5 кандидатів наук: Тетяна Федорів, директорка Калуського ліцею №10, Галина Машталер, вчителька української мови і літератури Калуського ліцею ім. Д. Бахматюка, Емілія Андріїв та Ірина Музичин, вчителі історії Калуського ліцею №3 та  Володимир Кравець, вчитель фізики Калуського ліцею №7.

Також серед калуських педагогів є два лауреати обласної премії ім. Мирослава Стельмаховича і три лауреати премії ім. Івана Косика, четверо удостоєні нагрудного знака «Василь Сухомлинський».

– Ірино Олексіївно, з 2002 року у Калуші заснована премія ім. Костянтини Малицької, якою нагороджують кращих педагогів. Чи відомі вже цьогорічні переможці?

– Переможців конкурсна комісія вже визначила. Цьогоріч вони є у двох номінаціях, хоча загалом премія ім. К. Малицької може щорічно присуджуватися у чотирьох номінаціях (педагог закладу загальної середньої освіти, педагог закладу дошкільної освіти, педагог закладу позашкільної освіти і педагог-управлінець). Цього разу на премію було подано по дві кандидатури у номінації «педагог закладу загальної середньої освіти» і «педагог позашкільної освіти». У результаті переможцями визнані: у першій номінації вчитель географії й економіки Калуського ліцею №5 Володимир Чабаранок, а в другій – керівник зразкового театру пісні «Гармонія» ЦХТДЮМ Віта Липовська. Премії цим лауреатам вручать у п’ятницю під час урочистостей до Дня вчителя.

Також Ірина Люклян додала, що розмір премії становить 7500 гривень, а з часу її заснування у Калуші лауреатами стали понад 40 педагогів. 

На урочистостях до Дня вчителя грамотами і грошовими винагородами відзначать понад 100 працівників освітніх установ Калуської ТГ (шкіл, садків, позашкілля, музичних шкіл і КУ «Добродія Калуська»).

– Які першочергові завдання стоять перед освітянами громади на даному етапі?

– Найголовніше для нас зараз – це вакцинація працівників і забезпечення в усіх закладах звичного режиму роботи. Наразі на дистанційному навчанні залишаються лише три заклади: Пійлівський і Ріп’янський ліцеї та Кропивницька гімназія, але сподіваюся, що і вони в найближчі дні подолають 80% поріг і відновлять очне навчання. Також ми хочемо відновити проведення учнівських олімпіад. Вже прийшов відповідний наказ від Департаменту освіти ОДА про проведення першого і другого етапів.

Не можу не згадати досягнення наших випускників у ЗНО, двоє з яких отримали три сертифікати по 200 балів. Це випускниця Пійлівського ліцею Уляна Ковалів, яка здала на 200 балів ЗНО з англійської мови та історії України, та випускник Калуського ліцею ім. Дмитра Бахматюка Назар Забавський, який отримав рекордну 200-у з історії України. Тож цього навчального року ми маємо намір планку піднімати.

–  Ірино Олексіївно, що хотіли б побажати освітянам громади у переддень професійного свята?

– Найперше здоров’я, а також, щоб те добре, розумне і вічне, яке вони засівають, поверталося їм сторицею.

Розмовляла Людмила ПАСТУШОК.

На знімках: Володимир Чабаранок та Віта Липовська.

 

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: