Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

У калуській школі №11 діятимуть експериментальні класи

07 липня, 14:54
Переглядів: 8496

Нарешті українська освіта дочекалася реформування. Відповідний проект ще у 2016-му році затвердив Кабінет Міністрів України і через рік, у 2018-му, школярі вчитимуться по-новому. А вже з вересня цього року нову програму випробують на першокласниках сотні українських навчальних закладів, які МОН відібрало для впровадження пілотного проекту. Серед обраних – Калуська загальноосвітня школа I ступеня №11. Які нововведення передбачає освітня реформа і чому для її «пробної версії» обрали школу в Калуші?

Проект оновлення шкільної освіти в Україні має назву «Нова українська школа». Ідея реформи передбачає докорінні зміни форм і методів навчання, зокрема, введення 12-річної шкільної освіти та застосування технологічних ноу-хау. Планується впровадити тематичне, інтегроване навчання. Учням не просто даватимуть знання, а вчитимуть їх застосовувати. Велика увага приділятиметься налагодженню партнерських стосунків між учнями, вчителями та батьками. Окрім цього, мають забезпечити справедливий підхід фінансування шкіл через прозорий розподіл внесків між державою, органами місцевого самоврядування та батьками. Також хочуть розширити автономію навчальних закладів і збільшити мотивацію педагогів. Нова українська школа орієнтуватиметься на освітні стандарти Європейського союзу

Аби випробувати реформу на практиці ще до її повного впровадження у Міністерстві освіти і науки України виріши запустити пілотний проект. Вже з нового навчального року його запланували впровадити в сотні шкіл у різних регіонах країни, по чотири в кожній області. Претендентом на участь у пробній програмі стала і Калуська школа I ступеня №11. Адміністрація закладу, порадившись з батьками, заповнила аплікаційну форму на участь і стала одним із тих закладів, які пройшли відбір.

Калуська школа має всі передумови для запровадження цього проекту, адже є єдиною в нашому місті початковою школою, яка має відповідну матеріально-технічну базу і розташована відносно недалеко від обласного центру

– У новому навчальному році в нашій школі розпочнуть навчання три перші класи, два з них навчатимуться за новим державним стандартом, третій буде з інклюзивним навчанням, – зауважує директор Калуської загальноосвітньої школи №11 Оксана Відливана. – Щодо експериментальних класів, то перед тим як взяти участь у відборі ми провели збори з батьками майбутніх першокласників. Мене приємно здивувала їх зацікавленість у такому навчанні.

 

22 червня заклад відвідали головний спеціаліст Міністерства освіти і науки України Алевтина Лотоцька та начальник відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту дошкільної та початкової освіти Нової української школи Інституту модернізації змісту освіти Наталія Пархоменко

У зустрічі також взяли участь перший заступник міського голови Галина Романко, ректор Івано-Франківського інституту післядипломної педагогічної освіти Роман Зуб’як, завідувач лабораторії дошкільної та початкової освіти ОІППО Світлана Юсипчук, начальник управління освіти Калуської міської ради Ірина Люклян, адміністрація та педагоги школи.

Гості ж відзначили високий рівень організації роботи в освітній галузі міста з боку міської влади, управління освіти. Висловили упевненість в успішній реалізації педагогічним колективом одинадцятої школи пілотного проекту щодо реформування початкової освіти вже у новому навчальному році.

Адміністрація школи та вчителі Леся Олійник і Леся Данів висловили свою готовність до роботи в нових умовах, повідомили про підтримку батьківської громадськості цього проекту. Планується, що у липні педагоги і адміністрація пройдуть відповідне навчання.

Уляна ФІРИЧ. 

3111 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: