Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

У Калуській школі-ліцеї запроваджують навчальний план, якому немає аналогів в Україні

19 серпня, 10:17
Переглядів: 10199

У Калуській школі-ліцеї запроваджують навчальний план, якому немає аналогів в Україні

Адміністрація Калуського НВК «ЗОШ I-III ст. №10-ліцей» вісім років виношувала ідею такого навчання старшокласників, але з чинними навчальними планами, які пропонує МОН України реалізувати це було неможливо. Втім зараз школа-ліцей зі своїми напрацюваннями змогла долучилася до Пілотного проекту профільної школи і вже з вересня десятикласники там навчатимуться по-новому. Департамент загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України погодив індивідуальний навчальний план для 10 класів НВК «ЗОШ I-III ст. №10-ліцей». Наразі аналогів йому немає, адже розробили його в Калуші.

Насамперед такий метод навчання у НВК запроваджують, аби учні мали змогу отримати належний рівень підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. При цьому гранично допустиме навантаження на 1 учня не перевищуватимуть. Це стало можливим за рахунок інтеграції навчальних дисциплін (об’єднання деяких предметів в один). Якщо в типовому навчальному плані для старшої школи налічується 22 дисципліни, то в індивідуальному їх буде 14.

Зокрема, запровадять пілотний інтегрований курс «Українська та зарубіжна література», історію України вивчатимуть в контексті всесвітньої історії та введуть курс «Громадянська освіта», який об’єднає правознавство, економіку та предмет «Людина і світ». На кожен з цих курсів відведено лише по дві години в тиждень. Також у двох із трьох класів алгебру та геометрію вивчатимуть в об’єднаному курсі «Математика», розділять їх лише в класі із профільним вивченням предмету.

Натомість, за рахунок такого ущільнення, збільшать години для вивчення профільних та базових предметів. При їх виборі відштовхувалися від інтересів учнів та переліку предметів для складання ЗНО. Учні матимуть можливість обирати один базовий курс (математику або історію України) та один-два профільні серед таких: математика, біологія, хімія, географія, англійська мова. Інші предмети вивчатимуться на рівні стандарту.

Як пояснила директор НВК Тетяна Федорів, ті діти, які вирішать складати поглиблені тести ЗНО з математики, навчатимуться в профільному класі, де на цей предмет виділяється дев’ять годин на тиждень. Ті ж, хто обере для складання базовий рівень математики або історію України, а також будь-який третій (або й четвертий) предмет із переліку ЗНО окрім обов’язкових годин на тиждень, вивчатимуть їх ще й додатково у динамічних групах. І все це в нормах гранично допустимого навантаження.

– Обов’язковим предметом для складання ЗНО є українська мова, – наголошує Т. Федорів. – За типовим навчальним планом у профільних класах на вивчення української мови виділяється одна година в тиждень, за нашим індивідуальним – дві. Таким чином, ми даємо дітям можливість в урочний час готуватися до зовнішнього незалежного оцінювання.

При цьому після завершення навчальних семестрів старшокласники матимуть право змінювати профільні предмети, якщо зрозуміють, що зробили неправильний вибір. Для цього не потрібно переходити в інший клас, а достатньо лише змінити динамічну групу для поглибленого вивчення того чи іншого предмету. Щоправда, в такому разі наздоганяти програму наступного обраного ними курсу доведеться вже самостійно.

Окрім цього, діти матимуть змогу факультативно глибше вивчати й інші цікаві для себе предмети. Їх можна буде обрати із 12 запропонованих або ж за бажанням витратити цю годину на свій профіль. Серед факультативних, зокрема, зарубіжна література, німецька чи польська мова та інші. А в одинадцятому класі згідно з цим навчальним планом ще й буде можливість створювати спецкурси із профільних предметів, де учні ще глибше зможуть занурюватися в цікаві для себе теми.

– Завдяки такому навчанню зменшується кількість предметів, а відповідно й домашніх завдань та навантаження. Натомість більше уваги приділяється вивченню того, що розвиватиме індивідуальні нахили та інтереси старшокласників. Ми даємо можливість учням випробувати свої здібності, зосередитися в межах шкільної системи навчання на підготовці до вступу. Вважаю, якщо дитина старанно навчатиметься на уроках, репетиторство їй вже не знадобиться. Хочу наголосити, що такий навчальний план цьогоріч реалізовується тільки в нашому закладі.

До речі, на навчання за індивідуальним планом до НВК можуть прийняти й майбутніх десятикласників з інших шкіл міста, адже станом на сьогодні у класах ще залишаються вакантні місця.

Уляна РЖЕВСЬКА.

3216 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: