Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

У ВПУ №7 відзначили п’ятдесятиліття закладу

20 жовтня, 15:39
Переглядів: 55945

Кількість випускників навчального закладу за ці роки важко перелічити. Сьогодні ж в училищі навчається більше 800 учнів. Підготовка кваліфікованих робітників тут здійснюється за такими напрямками, як будівництво, автотранспорт, швейне виробництво, громадське харчування, електротехнічне виробництво. У ВПУ №7 не просто допомагають хлопцям і дівчатам освоїти популярні і затребувані професії, а й вчать правильно їх застосовувати. Тут навчилися поєднувати багаторічний досвід із новітніми методами навчання. Тож з нагоди ювілею згадаємо минуле й розкажемо про сьогодення закладу, а також про відзначення п’ятдесятиліття.

Святкування в училищі проходило протягом усього дня 19 жовтня. Розпочалося відзначення із відкриття Франкової літературної вітальна та виставки кулінарних виробів «Скарбниця Франкової кухні». Також у фойє закладу були представлені учнівські вироби та експозиція новітніх дидактичних і рекламних матеріалів навчально-практичних будівельних центрів, що діють у навчальному закладі. 
На урочистості прибуло майже дві сотні гостей, серед яких науковці, представники влади, партнери, директори закладів профтехосвіти, ветерани праці училища та успішні випускники. 

У рамках выдзначення відбулася Інтернет-конференція «Фомування професійно освіти на теренах Калущини в кінці XIX – на початку XX століття» за матеріалами якої адміністрація закладу в майбутньому планує видати книгу. Також пройшов круглий стіл, де обговорили зміст навчання з робітничих професії з врахуванням досягнень в галузі техніки та новітніх технологій. Окрім цього, в цей день у ВПУ №7 урочисто відкрили нову майстерню та провели кілька цікавих майстер-класів. А завершилося святкування концертною програмою та святковим обідом, який приготували учні училища, що навчаються за напрямком «громадське харчування». 
Готувалися до цього дня давно. Приміщення і подвір’я закладу причепурили, майже всі ремонтні роботи виконували самі учні, випробовуючи таким чином на практиці свої знання та нові технології. 

– Дуже важливо, в яких умовах навчаються діти, тому ми прагнули зробити їх якомога комфортнішими для них, – наголосила заступник директора з методичної роботи ВПУ №7 Надія Хамідова. – У майбутньому також плануємо покращити умови проживання учнів у гуртожитках. 
 

Минуле
Історія Вищого професійного училища, безумовно, невіддільна від історії розвитку міста, адже заклад відкрився у час найактивнішої розбудови промислового Калуша у 1967 році. Тоді він мав назву Калуське міське професійно-технічне училище №19, а згодом став ВПУ №7. У 70-х у закладі готували кваліфікованих робітників майже 20-ти робітничих (здебільшого будівельних)  професій. Базовими підприємствами були трести «Хімметалургбуд» (м. Калуш), Мінпромбуд УРСР, «Західхімпроммонтаж» (м. Івано-Франківськ), «Центростальконструкція» (м. Київ), «Електромонтаж-1» (м. Київ), Мінмонтажспецбуд УРСР. У 1990 році перелік професій, яким тут навчали, ще збільшили. 
А в 1997 році на базі ліквідованих ПТУ №6 м. Калуша (хімічного профілю) і ВПУ №7 (будівельного профілю) створили вище професійне училище №7 м. Калуша. 
З тих пір й до сьогодні у закладі збереглися свої цінності і традиції, але час не стоїть на місці і диктує нововведення. Тож тут навчилися поєднувати досвід, напрацьований роками, із вимогами сучасності. 
 

Сьогодення 
Зараз у ВПУ №7 можна навчатися як після дев’ятого класу, так і після одинадцятого. Навчання проходить за двома ступеневими рівнями – здобуття робітничих професій та кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста.

– Учні в нашому закладі навчаються в обладнаних навчальних кабінетах та сучасних виробничих майстернях, – розповів директор ВПУ №7 Володимир Мельник. – На базі училища працює три навчально-виробничі регіональні центри, де здійснюється навчання з використанням сучасних будівельних технологій та матеріалів фірм «Хенкель-Баутехнік Україна», «Снєжка-Ураїна» та німецької компанії «Кнауф».

Також директор зауважив, що в закладі приділяють чималу увагу гуманітаризації профільної освіти та всесторонньому розвитку учнів. В училищі вже понад два десятиліття функціонує музей «Етнографічна скарбниця Калущини», який має статус народного музею. На базі Вищого професійного училища №7 працюють гуртки технічної, художньої творчості, художньої самодіяльності, спортивні секції. 

– Вважаю, що дуже добре отримати перед вищою освітою робітничу професію, – впевнений Володимир Мельник. – Я вийшов з іншого соціуму, з військового, де керуються статутом. Мене гартувала армія, фільми, книги… Але базові знання з професії все ж отримав саме в нашому училищі, після нього мені легко було навчатися військовому профілю. У ВПУ я, зокрема, досконало вивчив матеріалознавство та технічне креслення. Ці політехнічні знання дуже знадобилися мені в житті. 

До сказаного варто додати, що ті професії, які нині здобуває молодь в Калуському ВПУ №7 все більше стають затребувані на ринку праці не лише в Україні, а й в країнах Східної та Західної Європи. Але це зовсім не означає, що випускники не мають перспектив для навчання у найпрестижніших ВНЗ. Про це, до речі, теж говорили під час заходів із нагоди ювілею училища. 
 

Уляна ФІРИЧ. 

3015 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: