Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Він навчив хімії не одне покоління калуських хіміків і нафтохіміків

15 листопада, 09:41
Переглядів: 1143

Вчитель від Бога. Так тепло відгукуються про вчителя хімії та біології Калуського політехнічного коледжу Богдана Федоровича Семка педагоги та колишні учні цього державного вищого навчального закладу. Наприкінці вересня йому вже виповнилося 86 років, з яких більшість літ віддав праці в Калуському хіміко-технологічному технікумі та нинішньому політехнічному коледжі. У цьому освітньому закладі Богдан Федорович вчителював від самого початку його створення в 1960 році до 2016 року. Ніхто інший з педагогів коледжу не може порівнятися з ним за показником трудового стажу в коледжі.

– Богдан Федорович за період роботи в Калуському ХТТ і політехнічному коледжі, – говорить керівник закладу Петро Гринькевич, – навчив хімії не одне покоління калуських хіміків і нафтохіміків. Заснований в місті технікум, який з 2008 року був перейменований у політехнічний коледж, завжди був і сьогодні залишається кузнею підготовки висококваліфікованих кадрів передусім для нашого базового підприємства. Таким спочатку був Калуський хіміко-металургійний комбінат. Надалі спеціалісти готувалися для ВО «Хлорвініл», підприємств «Оріана», «ЛУКОР», а нині їх потребує сучасний «КАРПАТНАФТОХІМ». І ми, без перебільшення, пишаємося тим, що в нашому закладі довгі роки працював такий вчитель, як Богдан Федорович Семко. Він не тільки досконало знав хімію, неорганічну хімію, неорганічний синтез, загалом той предмет, який викладав, але й умів, як ніхто інший, пробудити в учнів спрагу до знань.

Варто сказати, що учнями Богдана Семка були непоодинокі колишні й нинішні керівники «КАРПАТНАФТОХІМу» різних рівнів. Зокрема, уроки в його викладанні відвідував і генеральний директор товариства Іван Підсадюк, який у 1973-1977 роках навчався в технікумі за напрямом «Обладнання хімічних і нафтогазопереробних заводів», опановуючи спеціальність техніка-механіка.

Дуже поважав цього педагога Калуського політехнічного технікуму генеральний директор ВО «Хлорвініл» Олег Романенко. Він неодноразово нагороджував Богдана Семка за його плідну освітянську діяльність з підготовки спеціалістів для заводів виробничого об’єднання. Такі ж грамоти цей педагог отримував від Івано-Франківської обласної ради профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України, обласної ради, директорів ДВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, Міністерства освіти України.

Вчитель хімії, викладач вищої категорії, методист Богдан Семко за свою працю в Калуському хіміко-технологічному технікумі та політехнічному коледжі нагороджений нагрудними знаками «Відмінник хімічної промисловості» (1984 р.), «Відмінник освіти України» (2000 р.), «Переможець змагання 1973 року» (цю відзнаку отримав від Міністерства хімічної промисловості), медаллю «Ветеран праці» (1987 р.).

Лаборантка Калуського політехнічного коледжу Ірина Бережницька, яка понад 40 років допомагала Богдану Федоровичу на заняттях з хімії, зауважила, що сама «заслуховувалася» його уроками.

– Цей педагог настільки все доступно і цікаво пояснював учням, що вже можна було і не відкривати підручник, щоб повторити і засвоїти тему, а на наступному уроці отримати високу оцінку за виконане домашнє завдання, – говорить Ірина Степанівна. – Випускники технікуму і коледжу завжди схвально відгукуються про вчителя хімії Богдана Семка, дякують йому за ті знання, які дав їм цей наставник. Декотрі з них навіть сьогодні при випадковій зустрічі зі мною перепитують: «Ірино Степанівно, а Богдан Федорович ще працює в коледжі?». Це приємно, бо хороших учителів учні ніколи не забувають.

Не забуває і педагогічний колектив Калуського політехнічного коледжу про найстаршого вчителя закладу, який і найдовше серед усіх тут працював. Тільки в 2016 році Богдан Семко вийшов на заслужений відпочинок. Відтоді його завжди запрошують на різні святкові заходи, що проводяться в коледжі. Але і Богдан Федорович нерідко сам сюди навідується. Каже, що уроки хімії йому досі сняться.

Таким, мабуть, має бути кожен вчитель, який серцем і душею відчуває особисту відповідальність за знання, які передає учням. На пам’ять педагогічно-учнівському колективу освітнього закладу Богдан Семко залишив написаний ним Гімн коледжу, який тут розмістили на видному місці.

Крім хімії, якою марить, він має і певні задатки до написання віршів. Дещо з поетичного доробку Богдана Федоровича було опубліковано в газеті «Нова зоря». А свій стан здоров’я 86-річний чоловік намагається підтримувати завдяки праці на дачній ділянці. Бувають такі дні, коли пенсіонер там пропадає від ранку до вечора.

Василь ГОЛИНСЬКИЙ.

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: