Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Володимир Кіндрат: «Сьома школа має всі можливості для надання високого рівня знань обдарованим учням»

09 червня, 15:25
Переглядів: 4205

Все частіше  серед інформації про здобутки калуських дітей згадуються учні ЗОШ №7. На перший погляд – ніби непримітна невелика школа в спальному районі міста, але результати її роботи засвідчують, що чималих успіхів можна досягнути, навчаючись  навіть в такій звичайній школі. Так, зокрема, як уже йшлося в одному із попередніх номерів «НК», найвищі нагороди на святі обдарованої молоді, яке щороку відзначається в Калуші, цьогоріч отримали одинадцятикласники Леся Чебан та Андрій Благий. Але окрім цих вагомих перемог адміністрація закладу може похвалитися й іншими успіхами учнів. 
Про них і про те, як цього вдається досягнути йшлося в розмові журналіста нашого тижневика із директором сьомої школи  Володимиром Кіндратом. 

– Володимире Васильовичу, зважаючи на те, що саме учні сьомої школи очолили цьогорічний рейтинг обдарованої молоді серед міських шкіл, ви можете  назвати навчальний рік, що минає, найуспішнішим?

– Найуспішнішими для школи можу назвати останні чотири роки. А цьогоріч нам знову вдалося втримати «планку» взяту в 2014 році. Багато наших школярів здобули високі результати на обласному та всеукраїнському етапах  предметних олімпіад, на захисті науково-дослідницьких робіт  учнів-членів Малої академії наук України та інших всеукраїнських та міжнародних конкурсах. За чотири навчальні роки  маємо близько п’яти десятків  перемог. 
Слід зауважити, що щороку після четвертого класу 8 – 10  наших учнів успішно вступають на подальше навчання до Калуської гімназії ім. Д. Бахматюка і показують там хороші результати. В нашій школі вони одержали базову підготовку, фундамент знань. Я впевнений, що якби ці діти  продовжували навчання в ЗОШ №7, то вагомих досягнень у нашому й їхньому активі було б ще більше. Адже сьома школа має всі можливості для надання високого рівня  знань обдарованим учням на всіх ланках. Зрештою, працюємо на перспективу, хоча школа – це «живий організм»  і кожен наступний навчальний рік не подібний до попереднього.

–  Подвійне відзначення високими нагородами вихованців вашої школи на міському святі обдарованих дітей стало несподіванкою? 

– Вони це однозначно заслужили. Серед досягнень, за які Лесю Чебан визнали «Випускником року» – друге місце на всеукраїнському етапі міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика та перше місце на обласному етапі цього ж конкурсу,  друге місце на обласному етапі олімпіади з української мови і літератури та третє – з історії.  Чимало здобутків є в неї й за попередні роки. Це й чисельні перемоги в олімпіадах та міжнародних конкурсах і призначення президенської стипендії.
Андрій Благий став «Кращим учнем року» за здобуті цьогоріч чотири призові місця на обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад, зокрема, перше – з фізики, друге – з математики і астрономії та третє – з інформатики, а також друге місце на всеукраїнському рівні з фізики. Також Андрій одержав і дві перемоги на обласному та всеукраїнському етапах в конкурсі Малої академії наук України. Зараз він отримав п’ять запрошень на навчання від різних факультетів Київського національного університету імені Т. Шевченка. І хлопець свій вибір зробив, хоче стати програмістом. 
До речі, теперішні гімназистки Олена Прокоф’єва і Катерина Коршинська, які теж були представлені в цих номінаціях,  це випускниці молодшої ланки сьомої школи.  

– Які ще цьогорічні здобутки учнів ЗОШ №7 можете виділити? 
– Якщо згадувати найвищі досягнення, то Максим Олексин здобув перемогу на всеукраїнському етапі олімпіади з історії,  Ліліана Малиневич з  української мови і літератури,  Марта Кохан та Христина Русевич перемогли на обласному етапі конкурсу з українознавства. Також Марта Кохан відзначилася на обласному етапі конкурсу-захисту науков-дослідних робіт учнів членів МАН та разом із Олегом Іванівим та Максимом Буселом у всеукраїнській краєзнавчій експедиції. 

– Як вважаєте, завдяки чому вдалося досягнути цих успіхів? 
– Таких результатів вдалося досягти завдяки бажанню дітей, високому професійному рівневі наших вчителів і розумінню та підтримці з боку батьків.  
Хочу відзначити педагогів, які підготували наших переможців, а це: Галина Кохан  (вчитель української мова та література), Галина Глущак (вчитель географії), Світлана Лизень (вчитель фізики), Олександра Корбутяк (вчитель математики), Інна Бусел (вчитель християнської етики), Оксана Кузь і Олеся Тимків (вчителі історії), а також Зеновія Бігуна, справжнього фаната своєї справи, керівника школи юних фізиків Центру науково-технічної творчості учнівської молоді, що діє при нашому навчальному закладі. 
Важливу роль у підвищені результатів на обласному та всеукраїнському рівнях відіграло стимулювання калуських педагогів з боку міської влади преміями за успіхи підготованих ними учні, а це від 10% до 50% від окладу, в залежності від рівня перемог. Окрім цього в нашій школі ведеться й внутрішня робота направлена на зацікавленість у здобутті високих результатів.  Шкільний практичний психолог працює в цьому напрямку як з дітьми, так і з їхніми батьками. Організовують цей процес через методичну службу заступники директора Леся Лазоришин та Надія Голинська.
Словом, у школі склалася налагоджена система роботи з обдарованими учнями. При цьому серед наших пріоритетів не лише робота із такими учнями, адже це тільки 5-8% від загальної кількості школярів. Не менш важливим завданням є те, щоб дати якісну освіту й всім іншим дітям. Безумовно, ми повинні  їм допомогти здобути належні знання, не поділяти дітей на кращих і гірших, бо всі вони хороші.  Зрозуміло, що учні є слабші й сильніші, але кожному з них ми повинні надати гідну освіту, щоб в майбутньому всі вони стали успішними громадянами України. 

Розмову вела Уляна ФІРИЧ
 

0 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: