Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

ЗНО дісталося вже й до студентів коледжів та учнів ВПУ

19 серпня, 10:22
Переглядів: 60990

Міносвіти планує сформувати єдині вимоги для оцінювання випускників ВПУ, училищ і коледжів

З 2018 року випускники училищ і коледжів складатимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Про це днями під час прес-конференції, присвяченій результатам ЗНО-2017, повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій. За його словами таке нововведення надасть можливість порівняти рівень підготовки випускників шкіл, професійно-технічних закладів і коледжів.

Журналіст «НК» намагалася з’ясувати, чи можуть в ПТУ та коледжах належно підготувати своїх учнів та студентів до такого оцінювання та почула з цього приводу думки як «за» так і «проти».

Хоч відповідного наказу Міністерства науки та освіти України ще немає, виконуюча обов’язки начальника управління освіти Калуської міської ради Леся Кобзан на прохання журналіста «НК» погодилася прокоментувати такі плани. На думку освітянки, більшість випускників дев’ятих класів, які раніше вступали до ВПУ та коледжів, аби уникнути складання ЗНО, тепер залишатимуться в старшій школі, щоб отримати там глибші знання із потрібних для складання незалежного оцінювання предметів. Адже в профучилищах та коледжах шкільну програму за 10- 11 класи проходять за один рік, загальне навантаження там більше, тому учням та студентам її засвоїти важче.

Директор Калуського НВК «ЗОШ I-III ст. №10-ліцей» Тетяна Федорів теж схиляється до думки, що через таке нововведення вже з наступного року учнів 10-11 класів у школах побільшає.

А от майбутній випускник дев’ятого класу Олександр Якимчук, який планує після його закінчення вступати до коледжу, а відтак і до ВНЗ, не вважає проблемою введення ЗНО замість державної підсумкової атестації. Він каже, що у своїх знаннях впевнений і поки що не бачить великої різниці між ДПА та ЗНО. Але при цьому хлопець зауважив, що деякі його однолітки, почувши таку інформацію, задумалися, чи варто тепер вступати в коледж після дев’ятого класу. Хоча, на думку Олександра, «плюс» профільного навчання в тому, що у вищий навчальний заклад можна вступити відразу на третій курс, а відповідно зекономити один рік.

– Це нововведення ми сприймаємо як стимул до дій, – зауважує директор ВПУ №7 м. Калуша Володимир Мельник. – Цьогоріч наші випускники здавали ДПА, тільки 11 учнів училища вирішили брати участь у ЗНО-2017. Це всього 0,2% від усіх випускників. Такий показник не тому, що в учнів низький рівень знань, а тому, що вони знають, чому потрібно вчитися і що вони будуть робити після закінчення училища. Ми своїм випускникам видаємо атестат і диплом кваліфікованого робітника. Згідно з новою концепцією МОН у нас профільна середня освіта. І хоч загальноосвітні предмети викладаються паралельно із професійним спрямуванням, ми не забираємо в учнів шанс вступити в будь-який ВНЗ. Багато випускників після закінчення нашого навчального закладу вступають до вишів на 3-й курс навчання і часто повертаються в училище вже як майстри виробничого навчання.

Також з цього приводу журналіст «НК» звернулася й до адміністрації Калуського політехнічного коледжу, але там не захотіли випереджати події. Вважаюччи, що коментувати цю інформацію зарано, оскільки немає відповідного наказу МОН.

А от директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук свою думку висловив.

– Сподіваюсь, це дисциплінує і глибше вмотивує учасників навчально-виховного процесу в згаданій мережі освітніх закладів, – вважає він. – Водночас таке нововведення трохи напружить діяльність системи ЗНО. Насправді ж, все покаже час...

Уляна ФІРИЧ. 

2882 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: