Нафтохiмiк. Сайт газети "Нафтохiмiк-Калуш"
Соборна, 15 33333 Калуш
+380975555555 naftohimik@com.ua Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний
Увiйти

Без запитань, зауважень та пропозицій

17 лютого, 12:52
Переглядів: 12607

13 лютого в залі засідань районної ради відбувся публічний звіт голови Калуської РДА Наталії Бабій за минулий рік.

Під час свого виступу керівник району поінформувала громадськість про проведену державною адміністрацією роботу у 2017 році, зупинилася на основних досягненнях і здобутках в економічному та соціальному розвитку району. У заході взяли участь члени громадської ради при райдержадміністрації, начальники управлінь і відділів РДА, сільські голови, керівники установ та організацій району, журналісти місцевих ЗМІ.

Інвестиційна та зовнішньоекономічна діяльність

За словами Наталії Бабій, у Калуському районі малий і середній бізнес становить основу підприємництва. Зокрема, станом на 1 січня цього року в районі зосереджено 109 підприємств, з яких 5 середніх та 104 малих. За 2017 рік зареєстровано 140 приватних підприємців та 7 малих підприємств. Протягом минулого року від суб’єктів підприємницької діяльності до бюджету всіх рівнів надійшло податків і зборів на суму майже 67,4 млн грн, що становить 52,2 % всіх надходжень до бюджету.

Щодо іноземних інвесторів, то в економіку Калуського району протягом минулого року з шести країн світу було залучено 27,5 млн доларів.

– З метою залучення інвестицій у район створено Калуський районний ресурсний центр з розвитку громад, – розповідає Н. Бабій. – У 2017 році він став кращим у області і отримав від донорів проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» безповоротну допомогу у вигляді оргтехніки.

Крім того, у селі Вістова було успішно впроваджено швейцарсько-український проект, а відтак збудовано водопровід. Загалом роботи обійшлися у 1 млн 176 тис. грн, з яких 420 тис. грн – кошти проекту.

Також громадська організація «Вибір громади» (с. Студінка) спільно з громадською організацією «Центр сприяння економічного розвитку Калущини» взяла участь і перемогла у проекті «Дійсно разом 3.0», що реалізовувався завдяки «Карпатському фонду» та фінансової підтримки Словацького агентства з розвитку міжнародної співпраці Slovak Aid, залучивши таким чином кошти гранту в сумі 69,5 тис. грн для облаштування роздягалень та встановлення елементів воркауту на території села Студінка.

 

Соціально-економічний розвиток

За словами Наталії Бабій, у 2017 році на соціально-економічний розвиток Калущини було спрямовано 46 млн 791 тис. грн бюджетних коштів. З них на капітальний та поточний ремонт доріг – 17,3 млн грн, на розвиток закладів освіти – 16,2 млн грн, на заклади медицини – 2,6 млн грн, на розвиток закладів культури – 1,2 млн грн.

– Одним з головних завдань соціально-економічного розвитку залишається ремонт та утримання у безпечному стані доріг району, – відзначила під час виступу посадовець. – Сільськими радами на капітальний та поточний ремонт доріг комунальної власності у 2017 році було освоєно 903,8 тис. грн коштів з районного бюджету та понад 4 млн грн власних коштів. Відремонтовано загалом 31 тис. 892 м2 доріг.

Фінансова сфера

Під час свого виступу голова Калуської РДА також акцентувала увагу на тому, що впродовж останніх років у районі спостерігається позитивна динаміка надходжень податків і зборів до бюджетів усіх рівнів.

– За підсумками 2017 року доходи державного і місцевих бюджетів району склали 506,5 млн грн, – зауважила Н. Бабій. – У порівнянні з попереднім роком вони зросли на 17,2%. Протягом 2017 року вдалося забезпечити виконання усіх запланованих дохідних джерел до планових показників як по загальному, так і по спеціальному фондах. Бюджет району по власних доходах виконано на 108,2% до уточненого річного призначення.

 

Досягнення району – це заслуга всіх…

На цьому, завершуючи свій виступ, наголосила голова Калуської райдержадміністрації. Наталія Бабій, зокрема, подякувала працівникам структурних підрозділів РДА, районній раді та сільським головам за розуміння та висловила сподівання на подальшу співпрацю для розвитку району.

Звіт Наталії Бабій не викликав у присутніх жодних запитань, зауважень та пропозицій. Натомість голова громадської ради при РДА Петро Гаврилів та Добровлянський сільський голова Василь Кучерак від імені сільських голів району подякували Н. Бабій за проведену роботу. Висловив сподівання щодо подальшої плідної співпраці і голова Калуської районної ради Михайло Срібняк.

3324 коментарiв
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу knkalush@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами та публікаціями у загальнодоступній групі «Нафтохімік-Калуш» на сторінці у Facebook.

Читайте також

Реєстрація
Зареєструватись

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: